Preşedintele Traian Băsescu vine sâmbătă la Alba Iulia

Preşedintele României Traian Băsescu va veni sâmbătă la o dezbatere organizată de (ATENŢIE) Fundaţia Mişcarea Populară Alba pe tema Statul de drept şi lupta împotriva corupţiei.

Surse demne de luat în seamă au confirmat prezenţa preşedintelui şi au spus că invitaţia a fost făcută şi deputaţilor PMP din Parlamentul României, dar şi candidaţilor pentru alegerile europarlamentare, însă nu se ştie cine va onora cu prezenţa.

ELIT

Dezbaterea va avea loc cel mai probabil de la ora 11.00, la Casa de Cultură a Studenţilor din Alba Iulia.

UPDATE: Preşedintele PMP Alba Clement Negruţ a anunţat că alături de preşedinte vor mai fi prezenţi primarul municipiului Cluj Napoca, Emil Boc, şi preşedintele Fundaţiei Mişcarea Populara, Marian Preda.

ADEZIUNE PLUS

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă| Gabriel Pleșa:,,Am încredere că, în ședința de astăzi, consilierii locali vor vota responsabil și în interesul cetățeanului”

Gabriel Pleșa: ,,Am încredere că, în ședința de astăzi, consilierii locali vor vota responsabil și în interesul cetățeanului” Am încredere… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

27 Comentarii

HH 15 mai 2014 at 9:48

MI–E SCARBA, CUM SA VORBEASCA BASESCU DESPRE STATUL DE DREPT ?!!

Hh 15 mai 2014 at 10:05

Bea repede o palinca!
Apoi te culca. O sa-ti treaca.

eu 15 mai 2014 at 9:51

Ia o lamaie sa iti treaca scarba

HH 15 mai 2014 at 14:14

VOUA CE VA PROVOACA UN PERSONAJ DE TEAPA LUI bASESCU IN MOMENTUL IN CARE VREA SA VA VORBEASCA DESPRE ” STAT DE DREPT” – EL CARE SISTEMATIC A INCALCAT SEPARATIA PUTERILOR IN STAT, AUTONOMIA INSTITUTIILOR, A PROMOVAT GROSOLANIA, GROBIANISMUL, FACE SI DESFACE PARTIDE POLITICE, FACE CAMPANIE ELECTORALA INTR-UN MOD GROSOLAN…. TI-AR TREBUI UN SAC DE LAMAI CA SA-L ASCULTI CHIAR DACA AI FOST ODATA BASIST , DAR AI INTELES CACEALMAUA CU „REFORMA STATULUI” SI TRAITUL BINE ” !

Ia de aici ! 15 mai 2014 at 11:15

@ Hh @ eu –

” Bea repede o palinca!
Apoi te culca. O sa-ti treaca.”

” Ia o lamaie sa iti treaca scarba ”

Asa face nen-tu Base dupa cate o betie ?
Hai, luati de aici !

Hh 15 mai 2014 at 12:09

Dar tu de ce intri in horă măi „Ia de aici”?
Te-a intrebat cineva ceva?
Noi vorbeam cu cel ci literele mari, adica HH.

Ia de aici ! 15 mai 2014 at 15:07

Mai cel cu litere mici, adica Hh, da’ pe tine te-a intrebat cineva cand „vorbeai cu cel cu litere mari”, ai ?
Da’ nu mi-ai raspuns la intrebare : Asa face nen-tu Base dupa cate o betie ? Hai, ia de aici !

Citizen 15 mai 2014 at 11:35

Surse demne de luat în seamă au confirmat prezenţa preşedintelui, … însă nu se ştie cine va onora cu prezenţa.
Deci vine, cum zici in titlu, sau nu se stie daca vine? Ametiti sunteti mai, parca ati facut training la Gandul. Vai de capul vostru, asta credeti voi ca tease? Sunteti praf si alice!!!

Horea 15 mai 2014 at 12:15

Da măi Citizen, in titlu …vine!

Nu se stie inca daca „tease”!?

Tu esti doar „praf”. „Alice”, ai fost!

nimeni 15 mai 2014 at 11:59

O… asta da ! Este momentul adevarului pentru PNL si PDL ca sa ne arate ca nu-l sprijina si nu au intelegeri cu basescu ! Daca o sa organizeze sesiuni de huiduieli o sa-i credem ca nu-l sprijna insa personal ma indoiesc ca o sa faca asta… Oricum acest ciclop chior nu are ce cauta la Alba Iulia !

Raspuns 15 mai 2014 at 15:12

” … VOUA CE VA PROVOACA UN PERSONAJ DE TEAPA LUI bASESCU …”
Raspuns : Stari de voma !

Horea 15 mai 2014 at 15:24

Alo nenea „Raspuns”!
Cu cine vrei sa dialoghezi?
Mai bine fugi si nu mai murdari forumul cu „starile” tale maladive.

Raspuns 16 mai 2014 at 7:37

Alo nenea „Horea” !
Dialogam cu „HH” care punea aceasta intrebare (mai sus): „…VOUA CE VA PROVOACA UN PERSONAJ DE TEAPA LUI bASESCU …” Si da, raspunsule este : stari de voma !
Dar apropo, nu te-am vazut ripostand cand, cu alte ocazii, forumul s-a umplut de murdarii mult mai mari -de ex. kk, haznale si altele.

Horea 16 mai 2014 at 9:10

Domnule „Raspuns”

1. Daca dialogai cu „HH”, atunci trebuia sa amplasezi raspunsul imediat sub comentariul respectivului si nu undeva pierdut prin „tarlaua” forumului.

2. Aproape de fiecare data am RIPOSTAT cand pe forum au aparut „murdarii”. Consider ca pe aici scriu oameni care au totusi ceva carte la activ si ca atare ar trebui mai multa atentie la alegerea cuvintelor.

Sa ai o zi placuta!

Raspuns 16 mai 2014 at 9:33

Domnule Horea,
Acolo, unde mi-ai sugerat am amplasat raspunsul meu, doar ca acesta (adica raspunsul) mi-a fost trimis pe „tarla”, de catre calculator … Am sa fiu mai atent pe viitor, insa raspunsul meu cu privire la intrebarea „HH-ului”, ramane acelasi … Sunt indignat si cred ca romanii merita un altfel de presedinte decat unul care se balacareste toata ziua si se comporta ca un „baiat de cartier”, exemple sunt o gramada …
La fel, o zi placuta !

Costel* 15 mai 2014 at 17:56

Guvernatorul Basescu va fi primit foarte bine la Alba Iulia.
Domnul Hava va iesi cu whisky-ul de rigoare plus cele 4 cuburi de gheata iar noi vom iesi cu un grup folcloric numeros care va ura domnului Guvernator cea mai placuta urare pentru dumnealui … iesi afara … sigur din Casa de cultura a Studentilor.
– Domnul Guvernator va face cu aceasta ocazie si o baie de multime formata din statuile de pe Aleea scriitorilor si o ceata mare de securisti si militeni.
Mr Guvernatorus se respecta mai ales atunci cand este cu „parasutista de la Plescoi City” …

BBC 15 mai 2014 at 20:02

Vine circaru …

Silviu Gordes 16 mai 2014 at 1:09

Decat sa vina Ponta mai bine Baselu… Ponta minte si cand doarme. Nu ramane ABSOLUT NIMIC in urma lui decat scandal si asistati sociali. Asa ca munciti din greu sa le platiti „asistenta sociala”. Pana si tiganii declara ca asistenta sociala e in defavoarea lor si in loc sa-si gaseasca un loc de munca prefera sa stea pe banii statului. Asta incurajeaza lenea si dispretul fata de un castig cinstit. In final se va ajunge intr-o situatie mai critica decat in Grecia si vor fi nevoiti guvernantii sa taie si sa spanzure ca sa-si poata plati „votantiii”. De cand au venit PSD-ul la putere au inceput controale peste controale, amenzi fara numar atat din partea militiei cat si din partea celorlalte institutii pentru a putea aduna o farama la buget. restul se ia pe o datorie externa platibila tot din banii nostri. In prezent se platesc intre 5-7 miliarde de euro pe an rate la FMI, UE, etc., etc. se mai fura de catre guvernanti vreo 10-12, iar restul se platesc catre functionari, someri si asistati social. Daca nu s-ar plati pentru credite, dobanzi si furturi atunci am investi vreo 15-20 de miliarde anual pentru dezvoltarea tarii. Bugetul e de vreo 35 de miliarde din care jumatate se scurg printre degete. Judecati voi cei care va platiti taxele, impozitele si amenzile daca se merita sa le platiti sau sunteti pur si simplu furati pe fata. Orice se contruieste in tara se plateste cel putin de 3 ori mai mult decat daca ar fi construit pentru o persoana sau firma privata. Pentru o statie de autobuz se platesc 2-300 de milioane vechi cand ea in realitate nu costa mai mult de 12-15 milioane. Judecati voi daca banii se cheltuiesc corect si cinstit… Daca vine Baselu eu m-as duce sa-mi trag un chip cu el ca nu stiu cand mai am ocazia, dar pentru alegeri o sa incerc sa mai informez cat mai detaliat inainte de a pune stampila…

Ia de aici ! 16 mai 2014 at 6:41

Baselu te-a indoctrinat si pe tine Silviule. Asta cu „Ponta minte si cand doarme” e fraza cu care Baselu al tau incearca sa spele mintile unora ca tine, Silviule. Cel care minte e insusi Baselu, Silviule, sunt o gramada de exemple daca vrei, iti amintesc doar ca Baselu a minţit când a spus că nu este nevoie de tăierea salariilor şi pensiilor şi de creşterea TVA
-a minţit privind destinaţia banilor împrumutaţi de la FMI, spunând că nu au fost folosiţi pentru pensii şi salarii
– a minţit când a spus că nu sunt bani pentru reîntregirea salariilor şi pentru reîntregirea pensiilor
-a minţit când i-a spus doamnei Merkel că nu există un articol de suspendare în Constituţia României
-a minţit când a spus că îşi dă demisia în cinci minute dacă va fi suspendat -minte în continuare cu dosarele sale: casa Mihăileanu, spălarea de bani, implicarea şi protecţia pe care i-a acordat-o lui Sorin Blejnar, dosare suspendate din cauza imunităţii
– a mintit cand a spus ca daca majoritatea romanilor voteaza impotriva lui pleaca acasa. Si altele.
E bine de stiut Silviule si ca ratele alea mari pe care le platim anual la FMI, UE, etc despre care ai scris, sunt banii imprumutati de Baselu al tau.
Sper sa reusesti sa-ti faci o poza cu el pt. ca, chiar asa, nu se stie cand o sa-l mai vezi … Hai, ia de aici !

Mariana 1 16 mai 2014 at 11:45

„Ia de aici”
Bun comentariu, cu argumentele de rigoare.
Dar minciunile lui Baselu nu au afectat populatia cu nimic. In schimb reparatiile aduse de Ponta cu intregirea salariilor si alte bla-bla-uri au dus la inventerea unor taxe aberante, acciza la carburant, iesirea in haita a Politiei la drumul mare si alte tampenii nenumarate care sa poata sustine lipsa banilor de care era constient inca dinainte de alegeri, pentru ca au guvernat o perioada. Sa inteleg ca tu intelegi ca toate minciunile din campania electorala a PSD-ului sunt lucruri total adevarate ? Asa ca ia tu de aici ca bine nu zici !

Ia de aici ! 16 mai 2014 at 15:47

Mariana, draga mea, simt că eşti „o femeie citită” şi de aceia presupun că înţelegi mai uşor …
Patimile în general, dar mai ales cele politice, sunt destul de greu de controlat, mai ales când de o parte sunt contra iar de cealaltă parte sunt pro. Te las pe tine să alegi de care parte eşti, dar un lucru e cert: noi doi nu suntem de aceiasi parte ! Asa că ne va fi foarte greu să cădem la o întelegere, mai ales că se pare, suntem amândoi pătimaşi …Să NU înţelegi totuşi că eu înţeleg că „ca toate minciunile din campania electorala a PSD-ului sunt lucruri total adevarate”, aşa cum nici eu nu am înţeles că tu ai fi înţeles că toate minciunile din campania electorală aPDL-ului, dar mai ales a lui Băselu, au fost lucruri total adevărate …! Ce să-i faci, aşa e în campanie . Rămâne ca noi, alegătorii să discernem care minciună e mai adevărată ! Imi amintesc totuşi de una (minciună) gogonată rău :”Vom majora salariile dascălilor cu 50%” !!! Recunoşti autorul ? Si apropo de salariile dascălilor, ştii şi tu ce a urmat …Despre taxe aberante … De la 19% şi până la 24% mai sunt 5 procente, dacă înţelegi … Toate acele “taxele aberante” pe care le invoci, la un loc nu au acelaşi impact asupra populaţiei. (dacă vrei îţi explic, cu altă ocaie). Si încă ceva : dacă “ minciunile lui Baselu nu au afectat populatia cu nimic” nut e-ai întrebat de ce l-au dat afară peste 7 milioane de români ?
Să mai ştii că “ia de aici” este o expresie tipic bărbătească, nu-i momentul să ţi-o explic !!

Bula 16 mai 2014 at 7:50

@ domnule Gordes, la Metes si Ampoita e inca foarte multi pupinc(#)uristi de Base familia florarului Todea e numeroasa si la tara vorba merge. Am o poza cu baietii lui Todea care au semanat intre blocuri trandafiri uscati pentru Hava si ii udau pana can le-am spus sa-si ia trandafirii si sa plece. Si asa au facut. Au luat uscaturile si au plecat. Dar au lut si banii nosrii de la Primariei lui nea Mircea.

nimeni 16 mai 2014 at 7:53

stai linistit ca i-a impartit deja cu nea’ Mircea …

Smeagool si Golum 16 mai 2014 at 9:41

Mi-ar fi rusine dupa ce stiu ca m-au dat rosu 7.400.000 de romani !

rococo 16 mai 2014 at 13:03

Stie cineva, care este cel mai urat om din tara asta dupa Ceausescu ?

Cetateanu' Turmentat 16 mai 2014 at 14:48

Si eu cu cine votez?…

Ia de aici ! 16 mai 2014 at 15:51