Rămâi conectat

Curier Județean

Patru eleve din Alba, calificate la faza națională a Olimpiadei ”Lectura ca abilitate de viață” 2017. REZULTATELE obținute de elevi la etapa județeană

Publicat

în

lecturaUn număr de 376 de elevi din Alba, din clasele V-XII, au participat la etapa județeană a Olimpiadei ”Lectura ca abilitate de viață” 2017, iar dintre aceștia, patru au reușit să se califice la faza națională.

Este vorba despre Roxana Teglaș de la ”Școala Mihai Eminescu” din Alba Iulia, Andreea Voina de la Colegiul Național I.M Clain Blaj, Denisa Henegar de la Liceul de Arte ”Regina Maria” și Bianca Balea de la Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul”.

Etapa județeană a Olimpiadei ”Lectura ca abilitate de viață” 2017 s-a desfășurat duminică, 29 ianuarie, la Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” din Alba Iulia.

Elit - Gustul Desăvârșit

Olimpiada se desfășoară pe patru niveluri de vârstă și de pregătire didactică, dispuse pe două secțiuni, potrivit competențelor de lectură dobândite de elevi în context formal sau nonformal și în acord cu practicile competiționale internaționale.

Secțiunea gimnaziu – lector avansat – nivelul 1 – clasele a V-a și a VI-a; nivelul 2 – clasele a VII-a și a VIII-a; Secțiunea liceu – lector experimentat –  nivelul 3 – clasele a IX-a și a X-a; nivelul 4 – clasele a XI-a și a XII-a.)

Din județul Alba au participat la olimpiadă 166 de elevi din clasele V-VI, 106 din clasele VII- VIII, 66 elevi din IX-X și 38 de elevi din clasele XI-XII.

Calificarea elevilor pentru etapa următoare a olimpiadei, la toate etapele premergătoare etapei naționale, este condiționată de obținerea unui punctaj minim de 50 de puncte. Având în vedere formatul specific al competiției, în situația în care numărul participanților nu impune un proces de selecție, comisiile județene de organizare și evaluare pot decide comasarea etapei locale/pe sector cu cea județeană/pe municipiu.

La etapele premergătoare etapei naționale, din fiecare unitate şcolară gimnazială şi liceală din judeţ, pot participa elevii care demonstrează capacitatea de a folosi lectura în vederea dezvoltării personale, potrivit unor criterii de selecție elaborate și aprobate de comisia județeană/a municipiului București de organizare a olimpiadei. La etapa naţională, pentru fiecare dintre cele două secțiuni, din fiecare județ participă câte 2 elevi, cu respectarea ierarhiei valorice și a punctajului minim prevăzut de regulament (50 p), câte unul pentru fiecare nivel. În situația în care unul dintre elevii calificați nu poate sau nu mai doreşte să participe, va fi înlocuit de următorul elev din ierarhia nivelului respective.

REZULTATELE finale obținute de elevii din Alba la Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viață” 2017, faza județeană:

Secțiunea gimnzaiu – Lector avansat – Nivelul 1, clasele  V-VI

„NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI”- CLASA- UNITATEA ŞCOLARĂ DE PROVENIENŢĂ  PUNCTAJUL OBȚINUT

TEGLAȘ ROXANA – a VI-a – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA  – 60.00  –  Calificată la etapa națională

NEGRESCU ALEXIA SENDY  – a VI-a – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA –   59.00

CĂTĂUȚĂ CASIANA         a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     58.00

TUNSOIU ANTONIA        a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   57.00

HERLEA ALEXIA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          56.00

ȘTEF ANDREEA IULIA      a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     55.50

CLIM KARINA     a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    55.00

DAMIAN ELENA                a VI-a    SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    55.00

MUNTEAN DAVID            a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    55.00

PUICAN MĂDĂLINA        a VI-a    ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         54.50

CERBU CODRUȚ                a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               54.00

DOCEA REBECA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „O.HULEA” AIUD 54.00

DRAGOMIRESCU EMMA               a VI-a    LICEUL GERMAN SEBEȘ 54.00

OLARU MARIA  a VI-a    COLEGIUL NAȚIONAL ” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ   54.00

PETCU MONICA                a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    53.00

PRAINER TANIA                a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     53.00

ICLOZAN ANDA a VI-a    COLEG.NAT.AI CIMPENI                52.50

AVRAM DAVIN a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „O.HULEA” AIUD 52.00

BÎTE ROBERT      a VI-a    ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         52.00

DĂRĂBAN ROXANA        a VI-a    ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         52.00

GÂNȚA ANDREI a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     52.00

HODOR OANA   a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    52.00

LEBĂDĂ DIANA a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   52.00

LORINTZ ALEXANDRU    a VI-a    COLEGIUL NAȚIONAL ” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ   52.00

NOJA MARIA     a VI-a    SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    52.00

RADU ANDA       a VI-a    ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         52.00

ŞANDRU MĂLINA            a VI-a    COLEGIUL NAȚIONAL ” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ   52.00

CINDREA ADRIAN            a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     51.50

MATARANGA MAGDA  a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „O.HULEA” AIUD 51.00

EDVEȘ MARIA DENISA   a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     50.50

BOTA ELIAS         a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    50.00

FLESERIU-MICLEA DENISA            a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          50.00

ȘTEFANI VANESSA ALEXIA           a VI-a    LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        50.00

CAUTIȘ IOANA  a VI-a    LICEUL GERMAN SEBEȘ 49.00

KISS ARIANA      a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          49.00

RADU SARA        a V-a      SCOALA GIMNAZIALA DAIA ROMANA    49.00

ANDONE MEDEEA           a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        48.50

HÎRLEA SORANA               a V-a      LPS ALBA – SC. GEN MICESTI        48.50

TĂRAN IULIA ROMANA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA DAIA ROMANA    48.50

HOLTIȘ COSMINA            a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    47.50

JINAR DELIA       a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    47.50

MUSTAȚĂ ANDRADA     a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    47.50

POPTELECAN IOANA      a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     47.50

GRAPA IOACHIM             a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    47.00

HATEGAN AMINA-MALINA         a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    47.00

HILEAGĂ DARIUS             a VI-a    COLEGIUL NAȚIONAL ” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ   47.00

MACAVEIU MĂDĂLINA                 a VI-a    LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        47.00

SITARU MIRUNA              a VI-a    ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         47.00

SPĂTĂCEAN ANA MARIA              a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             46.50

TRIF PAULA MARIA         a VI-a    LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        46.50

BĂRBAT MARIA PETRUȚA             a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     46.00

CREŢESCU EMILIA MARIA             a V-a      SC. G. N. DRAGAN GALDA DE JOS             46.00

DURA DIANA MARIA      a VI-a    SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     46.00

ILEA ȘTEFAN       a V-a      ȘC. GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ             46.00

NICOARA GEORGE          a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    46.00

PRAȚA DARIA    a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               46.00

DEOANCĂ ALINA              a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        45.75

ROMAN KARLA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          45.50

HĂPRIAN AMALIA           a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    45.00

ITU JASMINE      a VI-a    COLEGIUL NAȚIONAL ” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ   45.00

MOȘNEAG ALEXANDRA                a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          45.00

NAGY RAREȘ      a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    45.00

POP GEORGE     a V-a      ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         45.00

PUIA TIMOTEI   a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    45.00

TRIFF FLAVIA     a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          45.00

BOCA TEODORA               a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    44.50

HILEAGĂ LARISA               a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    44.00

PLEŞA DIANA     a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        44.00

PETRAȘCU TEODORA      a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    43.50

ŢÎR ŞTEFANIA     a V-a      ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         43.50

PUȚAN IULIA     a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    43.00

ŢĂRAN BRIANA a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        43.00

COSTEA ANDRA MARIA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    42.50

RUS RĂZVAN     a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   42.50

HĂPRIAN OANA               a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    42.00

ROTARU RAUL NICOLAE                a VI-a    LICEUL GERMAN SEBEȘ 42.00

BLEANȚ ALEXIA MARIA  a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   41.50

BREAZ MARIA-SIMINA  a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    41.50

COMSA DARIAN-NICOLAE           a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    41.50

BOROSCHI TUDOR           a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               41.00

CĂSTRASE ANTONIO      a V-a      ȘC. GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ             41.00

CRIŞAN ALEXIA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        41.00

MIRCEA SILVIA ANTONIA             a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             41.00

POPA SAMUEL  a V-a      LPS ALBA – SC. GEN MICESTI        41.00

TODA EMANUELA CORALIA         a VI-a    SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     41.00

VARGA MIRJAM               a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     41.00

CHICEA MIHAI   a VI-a    LICEUL GERMAN SEBEȘ 40.00

COSMA MAIA    a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        40.00

DINIȘ ANTONIA                a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   40.00

MIHĂLȚAN VLAD CIPRIAN            a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    40.00

BENA RĂZVAN  a V-a      LICEUL GERMAN SEBEȘ 39.50

CORDEA ALEESIA              a V-a      LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   39.50

ROŞCA TUDOR  a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        39.00

FLOREA BOGDAN             a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   38.75

MUNTEAN NAOMI          a VI-a    LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA     38.50

BUSTAN COSMINA MARIA          a VI-a    SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     38.00

RĂȘINARIU ALEXIA          a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    38.00

RUSU MARA      a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    38.00

SUCIU DENISA   a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          38.00

BERA DRAGOȘ   a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    37.50

BRUMEA BRANDUSA     a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    37.50

BUCUR ANDREI a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     37.50

LUNCEAN RAUL                a VI-a    COLEG.NAT.AI CIMPENI                37.50

OLTEAN MĂDĂLINA        a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SINCEL    37.50

SUCIU MARIA    a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   37.50

TOPOR ANDREI a V-a      ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         37.50

BELDEAN IOANA              a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   37.00

CIOREA CORINA ALEXANDRA     a VI-a    SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     37.00

COMȘA REBECA                a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             37.00

DIMA MARIA     a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          37.00

DRAGNEA ANDRADA     a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   37.00

MALEȘ DARIA    a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    37.00

PĂCURAR DARIUS           a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    37.00

TRIF MATEI         a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        37.00

IOSIF-PUȘCAȘU ALEXANDRU      a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          36.50

LAZEA RARES     a VI-a    COLEG.NAT.AI CIMPENI                36.00

MOLDOVAN ELENA DANIELA      a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          36.00

MUNCUȘ TUDOR             a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   36.00

POIENAR MAXIMILIANA               a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          36.00

SAS GEORGIANA              a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    36.00

SCHIMIT CARMEN           a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    36.00

VASARHELEAN NATALIA               a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          36.00

WAINBERG MIHAI           a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   36.00

AVRAM DELIA   a V-a      LPS ALBA – SC. GEN MICESTI        35.00

BALOSIN DENISA ANDREEA         a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             35.00

IUONAȘ RAREȘ a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   35.00

MOLDOVAN IOANA        a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    35.00

PETRUȚA MĂDĂLINA     a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     35.00

BANCEA BEATRICE STEFANIA      a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    34.50

BOLCA PETRU    a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        34.00

CIBU ANA IULIA                a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    34.00

HOREANGĂ VLAD            a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               34.00

MORARIU BIANCA          a VI-a    ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     33.50

SANDU CELIA     a V-a      LICEUL GERMAN SEBEȘ 33.00

ȘTEFAN ALEXANDRU      a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          33.00

ȘUȘMAN ALEXANDRU   a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    32.50

MEZEI FLAVIA    a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    32.00

BACIU DRAGOŞ a VI-a    LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA     31.50

DOMNIȚ CARINA             a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        31.50

FRÎNCU ȘTEFANA             a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    31.25

CHINDE RARES  a V-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    31.00

FEISAN GIULIA  a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     31.00

ȚIPȚER GABRIELA             a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               31.00

BALOSIN ALEXANDRA    a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          30.50

BROSCAREAN CARLA      a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          30.50

JURCA MIRUNA                a V-a      LICEUL GERMAN SEBEȘ 30.50

ȚÂNTEA GABRIELA          a VI-a    SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    30.50

FULEA ROXANA                a V-a      SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    30.00

CRIȘAN ARIANA               a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   29.50

BIRIȘ GEORGE   a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     29.00

CRISAN ALEXANDRA       a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          29.00

BELCIU CARLA   a V-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    28.00

BUMBU DENISA               a V-a      SCOALA GIMNAZIALA DAIA ROMANA    28.00

RUSU TEODORA               a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   28.00

DREGHICI DARIA ȘTEFANIA         a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        27.50

TOMOIU ȘTEFANIA         a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             27.25

BERCU ECATERINA ANA                a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   25.50

ZAHARIA MIHAELA          a V-a      LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   25.50

DĂMIAN ALBERTO           a V-a      ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         24.50

VASIAN ALEXIA a V-a      SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          24.50

NATANTICU PATRICIA   a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   24.00

SÂRBU DELIA     a V-a      ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     24.00

BOUNEGRU IOANA         a V-a      SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        23.50

CRISAN IONUT  a V-a      LPS ALBA – SC. GEN MICESTI        23.50

NICOLA ERIC EDUARD    a Vi-a     COLEG.NAT.AI CIMPENI                17.50

BĂCANU DAVID                a VI-a    SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        7.50

Secțiunea Gimnaziu – Lector Avansat – Nivelul 2, clasele VII-VIII

VOINA ANDREEA             a VII-a   COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           60.00     Calificată la etapa națională

VOINA MARIA   a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               59.00

ȘOLEA ANDRA   a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     58.00

DANCEA CARLA a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „O.HULEA” AIUD 57.00

LĂPĂDUȘ BIANCA            a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               57.00

NISTOR DIANA ANDREEA             a VIII-a  SC. G. N. DRAGAN GALDA DE JOS             56.00

SPĂTĂCEAN OANA          a VIII-a  COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    56.00

BĂLȚAT ALEXANDRA       a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   55.00

POPA FLORIN ALEXANDRU          a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   55.00

ȘIPOȘ ALICE        a VIII-a  ȘC. GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ             55.00

TRUȚA DAN        a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ M. EM. ȘARD        55.00

MUNCUS ROXANA          a VII-a   SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    54.00

MARCU MIHAI  a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   53.50

URSA DARIA       a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        53.50

COMSA IULIANA-MARIA              a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    53.00

FERNANDES DARIA         a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          53.00

OARGA CLAUDIA             a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ M. EM. ȘARD        53.00

BOZDOG ANA    a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   52.50

GROZA RALUCA                a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        52.50

DINSOREAN DENISA       a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          52.00

MARCU ARIANA               a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „O.HULEA” AIUD 52.00

MOTORA VASILICA MARIANA    a VIII-a  SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     52.00

OLTEAN DIANA a VII-a   COLEGIUL NAȚIONAL”LUCIAN BLAGA”SEBEȘ      52.00

NEGOIŢESCU ANDREEA a VIII-a  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         51.75

AVRAM PAULA CRISTINA             a VIII-a  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          51.50

BLAGA ALEXIA   a VIII-a  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         51.50

HĂȚIȘI BOGDAN               a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    51.50

MANIU DANIEL a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             51.50

MĂCINIC ANAMARIA     a VIII-a  LICEUL GERMAN SEBEȘ 51.50

PIENARIU EMA a VII-a   LICEUL GERMAN SEBEȘ 51.50

DOCEA ALMA    a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „O.HULEA” AIUD 51.00

INDREI DIANA   a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   51.00

IONESCU BIANCA            a VII-a   SC. G. N. DRAGAN GALDA DE JOS             51.00

CAPRARIU ADNANA       a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          50.50

ARION RADU     a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               50.00

IGNAT IZABELA a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SINCEL    50.00

NASTA MIHAELA GEORGIANA   a VIII-a  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         50.00

NEGREA MĂDĂLINA       a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   50.00

NICOARA CLAUDIA         a VII-a   SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     50.00

SANISLAV ROBERTA        a VIII-a  ȘC. GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ             50.00

LONGODOR ANDREEA   a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ SINGIDAVA CUGIR             49.50

POP ALEXANDRA             a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        49.50

IURA LUCIA        a VIII-a  CN TITU MAIORESCU AIUD          49.00

BOCA ALEXANDRA          a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               48.50

IACOB ILINCA    a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   48.50

BARBALIU BIANCA          a VIII-a  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         48.00

CIBU CLARA        a VIII-a  COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    48.00

JURJU ȘTEFANIA              a VIII-a  LICEUL GERMAN SEBEȘ 48.00

BANDICI DAN    a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   47.50

BÎRLEA ALEXANDRA MARIA         a VIII-a  COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           47.50

PETRUȚA ADELINA          a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     47.50

PLIC FLORINA    a VII-a   SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     47.50

GOMBOS DENISA            a VIII-a  COLEG.NAT.AI CIMPENI                47.00

ZGAIBA ANDREEA            a VIII-a  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          47.00

ONIGA ANDREEA             a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SINCEL    46.50

PETRUT TEODORA-NAOMI          a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    46.50

POPESCU RAUL a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    46.50

BOITOR DIANA  a VII-a   COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           46.00

ROŞIORU MARIA MAGDALENA a VIII-a  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         46.00

COMAN VERONICA         a VIII-a  COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           45.50

DAVID MARIA-RALUCA a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    45.50

NEGREA ANAMARIA      a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   45.00

LOBONT ALESIA                a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          44.50

TOMOS ALEXANDRA      a VIII-a  LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   44.50

DUSA ALEXANDRA          a VIII-a  COLEG.NAT.AI CIMPENI                43.50

IORDĂNESCU DARIA       a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA               43.50

ARSU RAREŞ       a VII-a   COLEGIUL NAȚIONAL”LUCIAN BLAGA”SEBEȘ      43.00

BRĂDILĂ SARAH               a VIII-a  COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    43.00

CORNEA CRISTIAN           a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    43.00

FOTIN TEODORA              a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    42.50

POPESCU IULIA MARIA a VII-a   ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         42.00

VELCEA IULIA     a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ M. EM. ȘARD        42.00

FURCĂ DIANA ANTONIA               a VIII-a  COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           41.50

GRUIAN ANAMARIA      a VIII-a  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR         41.50

PITU ADRIANA-ANAMARIA         a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    41.00

LODROMAN DIANA- ALEXANDRA             a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „ION BREAZU” MIHALT    40.50

NICOLAE NATALIA           a VII-a   LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA     40.50

BEBEȘELEA TABEA            a VII-a   LICEUL GERMAN SEBEȘ 40.00

BICA GABRIELA a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA        40.00

STOIAN ANDREEA            a VIII-a  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          40.00

MUNTEAN IONUȚ           a VIII-a  ȘC. GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ             39.50

RUS RAREȘ          a VIII-a  ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA   39.00

SDIRA ANA MARIA          a VIII-a  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          38.50

IGNAT DENISA ANDREEA              a VIII-a  SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     38.00

SCHADI ANDREAS            a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          38.00

VETISAN ROBERT             a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 CUGIR          38.00

ANGHEL ADRIAN TEODOR            a VII-a   SC. G. N. DRAGAN GALDA DE JOS             37.50

MUREȘAN ANDREEA      a VII-a   ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCIȘIU” BLAJ     37.50

VLAD RAREȘ       a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    37.50

PAȘTIU ANAMARIA        a VIII-a  LICEUL GERMAN SEBEȘ 35.00

RĂDAC DALIA    a VIII-a  LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA          34.50

SELAGEA IRINA a VII-a   SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     34.50

FRĂŢILĂ ANDREI               a VII-a   SCOALA GIMNAZIALA „ION POP RETEGANUL” SINCEL    34.00

OLTEAN DENISA               a VIII-a  LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        34.00

LADÁNYI EVELIN               a VIII-a  LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC G.M.G.K.                 33.00

RASTEI ROXANA ELENA a VII-a   SC GIMN „N. GANEA” BISTRA     31.50

PĂTRÂNJAN ALIN            a VIII-a  SCOALA GIMNAZIALA VASILE GOLDIS    27.00

Secțiunea Liceu – Lector experimentat – Nivelul 3, clasele IX- X

HENEGAR DENISA            a X-a      LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA     56.77     Calificată la etapa națională

TOMOIAGĂ IOANA         a X-a      COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     55.77

CÎMPIAN LIANA                a X-a      COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           55.19

CĂLIN LORENA  a X-a      CN TITU MAIORESCU AIUD          54.00

POPA IOANA     a IX-a     CN TITU MAIORESCU AIUD          54.00

BELDEAN MARIA              a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    53.50

CRĂCIUN-PUIU ANDREI –  a X-a – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     53.22

BAR ANDREI       a IX-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     53.00

GIZDAVU ANTONIA        a X-a      COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           53.00

HANEȘ PAULA   a X-a      LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        53.00

ŞERBANA ANDREEA BIANCA –  a IX-a – Colegiul Național Militar „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     53.00

ILEA TEODORA  a X-a      CN TITU MAIORESCU AIUD          52.50

MAN ALEXANDRA           a IX-a     CN TITU MAIORESCU AIUD          52.44

ARSU TEODORA                a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    52.11

LUPSA IOANA    a X-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    51.50

RADU DARIA      a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN ALBA IULIA        51.50

POP COSMINA  a IX-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     51.00

PRESECAN LAURENTIU  a X-a      COLEGIUL NATIONAL “DAVID PRODAN” – CUGIR               50.75

RUS ANDREEA   a X-a      COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           50.75

MIF LORENA      a X-a      CN TITU MAIORESCU AIUD          50.50

PAŞTIU GEORGIANA      a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    50.33

AVRAM ANDREI               a IX-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     50.00

GLIGOR ADINA a IX-a     COLEGIUL NATIONAL “DAVID PRODAN” – CUGIR               50.00

MANOILĂ ANDREEA       a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    50.00

ILEA MARIA        a IX-a     CN TITU MAIORESCU AIUD          49.50

DANCIU ALEXANDRA     a IX-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     49.25

BÎRLA ANDREEA                a X-a      LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        49.00

RODILĂ ANDREI                a X-a      COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     49.00

SZOKE STEFANA               a X-a      LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   49.00

GRAD CĂTĂLIN a IX-a     CN TITU MAIORESCU AIUD          48.50

BUTA IULIA         a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    48.00

GANEA IOANINA             a X-a      LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   48.00

MOICEANU ALEXANDRU –  a X-a – COLEGIUL NAȚIONAL HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN ALBA IULIA  48.00

MOLDOVAN ELENA VERONICA  a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    48.00

SIMA MARIA ANDREEA a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN ALBA IULIA        48.00

GROZA PAUL     a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    47.50

TODEA ANTONIA             a X-a      COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           47.50

ŢURCAŞ IULIA    a X-a      LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA     47.50

MATEI ROXANA                a IX-a     COLEGIUL NATIONAL “DAVID PRODAN” – CUGIR               47.00

PIȚU MELISA      a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    47.00

TĂUȘAN ANDREEA          a X-a      COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           47.00

TRIF DIANA         a IX-a     LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        47.00

OROS ȘTEFAN    a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    46.50

COHUȚ V. MARIA ISABEL              a IX-a     COLEGIUL TEHNIC AIUD                46.00

MANIU CLAUDIA             a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    46.00

UTIU GABRIELA a X-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    46.00

VENŢEL OANA   a IX-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     45.50

ALBU BIANCA    a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    44.75

CATELINA ANDREEA       a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    44.50

OLTEANU IRINA                a IX-a     SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    44.50

SICOE ALEXANDRA          a X-a      LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        44.50

MARC ALINA      a IX-a     LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        44.00

LEMENY ANTONIA           a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    43.50

MORARIU ADINA             a X-a      COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           43.00

STEFANESCU IONELA     a X-a      COLEGIUL NATIONAL “DAVID PRODAN” – CUGIR               43.00

TEIN VASILE VLAD            a X-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    43.00

BARDAN BIANCA             a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    42.50

DAN CLAUDIU   a IX-a     COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    42.00

LUHA IRINA        a IX-a     SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    42.00

ANGHEL ADRIANA MIHAELA       a X-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    41.50

CRISAN IOAN     a X-a      SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    40.50

MEDRUȚ DAIANA            a IX-a     LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD        39.00

VAIDASIGAN LORENA    a X-a      COLEGIUL NATIONAL “DAVID PRODAN” – CUGIR               37.50

LAZĂR A. ALEXANDRA NICOLETA              a IX-a     COLEGIUL TEHNIC AIUD                36.00

FEKETE DALIA    a IX-a     SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    35.50

LUPU ANDREEA                a X-a      COLEGIUL NAȚIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    33.75

Secțiunea Liceu – Lector experimentat – Nivelul 4, clasele XI-XII

BALEA BIANCA  a XI-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    60.00     Calificată la etapa națională

CÎMPEAN MARIA             a XI-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    58.00

ARGATU IOANA               a XII-a   COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    57.00

MOLDOVAN IOANA        a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    56.00

CAMPEAN PETRU            a XI-a     SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    55.00

DANILIUC RALUCA          a XII-a   LICEUL „CORNELIU MEDREA” ZLATNA    54.00

SAVA IZA-MIRUNA         a XI-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    53.00

TUHUȚ IOANA  a XII-a   LICEUL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD       52.50

MĂRARIU CARMEN        a XII-a   COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    52.00

COSTEA MIRCEA               a XI-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    51.00

JALGOCZY ALEXANDRU a XII-a   COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    51.00

LUPU MARCELA                a XI-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    50.75

BESCHIU MARIA               a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    50.50

PAUL ANDREEA a XI-a     LICEUL „CORNELIU MEDREA” ZLATNA    50.00

GROZA DORIANA             a XII-a   COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    49.00

DAVID MIHAI    a XI-a     COLEGIUL NATIONAL “DAVID PRODAN” – CUGIR             47.50

ISAILA GABRIELA VERONICA       a XI-a     COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           47.50

UNGUREAN ALINA          a XII-a   LICEUL „CORNELIU MEDREA” ZLATNA    47.50

ONEA MARIA-TEODORA               a XII-a   SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    47.00

CHIŞBAC ANDREEA         a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    46.00

MORAR PAUL    a XI-a     CN TITU MAIORESCU AIUD          46.00

CIMPAN BIANCA              a XI-a     LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   45.00

GEICĂ ANA CRISTINA     a XI-a     COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA    45.00

TIMARIU ANAMARIA     a XII-a   COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    45.00

BUCEA GEORGIANA       a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    44.50

STĂNUȘIU CRISTINA       a XII-a   COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    44.00

AVRAM ALEXANDRA      a XII-a   COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           43.00

FRĂȚILĂ RALUCA ALEXANDRA    a XI-a     COL. NAȚ I M CLAIN – BLAJ           43.00

TOPIRCEAN IOAN            a XII-a   SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    43.00

MOLDOVAN CLAUDIU MIHAI     a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    41.25

ILEANĂ MARIA  a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN ALBA IULIA        41.00

STURZA IONELA                a XI-a     LICEUL „CORNELIU MEDREA” ZLATNA    40.50

LATCA ANA MARIA         a XII-a   LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA    40.00

FILIMON MONICA           a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    37.50

FODOR CAROLINA           a XI-a     LICEUL TEORETIC PETRU MAIOR OCNA MURES   37.00

TRUTA EMILIA-IOANA   a XII-a   SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ALBA IULIA    37.00

PĂDURARU MARIA NICOLETA    a XI-a     COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ    32.50

ANDRICI ŞTEFANA – a XI-a – COLEGIUL NAȚIONAL” LUCIAN BLAGA” SEBEȘ –  29.50 puncte.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI


Publicitate

Curier Județean

FOTO| Fățan Luca Petru, pugilist legitimat la CS Unirea Alba Iulia, participă la Campionatele Europene de Box

Publicat

în

Fățan Luca Petru, pugilist legitimat la CS Unirea Alba Iulia, participă la Campionatele Europene de Box

Fățan Luca Petru, pugilist legitimat la CS Unirea Alba Iulia și pregătit de către Andrei Dărămuș, face parte din lotul României care a făcut deplasarea în Turcia, la Erzurum, pentru a boxa la Campionatele Europene de Cadeți.

„Așa cum am mai spus, e un copul foarte bun, talentat, care dacă se va ține de muncă va ajunge departe. Sperăm să aducă o medalie! Sunt convins că nu va fi ușor deoarece va intra în ring cu cei mai buni, dar am mare încredere în el”, a transmis antrenorul Andrei Dărămuș.

Elit - Gustul Desăvârșit

Fățan Luca Petru, sportiv în vârstă de 14 ani care boxează la categoria de greutate 66 de kilograme, se află la lotul național sub coordonarea profesorului Titi Tudor, fiind convocat în luna iulie.

Campionatul European de Box – Cadeți se desfășoară în perioada 10-21 august, iar sportivul nostru va boxa în următoarele zile.
Pentru CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moșneag) este o mare onoare să aibă sportivi, la mai multe discipline, care concurează la cel mai înalt nivel. Mult succes sportivilor din județul Alba!


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI


Citește mai mult

Curier Județean

VIDEO| „Canal navigabil” pe o stradă din Abrud după o rupere de nori: Apa a umplut de pietre și noroi și o stradă din Reciu

Publicat

în

VIDEO| „Canal navigabil” pe o stradă din Abrud după o rupere de nori: Apa a umplut de pietre și noroi și o stradă din Reciu

Cetățenii orașului Abrud s-au trezit miercuri cu străzile sub ape după o rupere de nori. Mai multe drumuri au fost inundate, iar apa s-a strâns în ritm rapid.

La fel și în Reciu, ploaia torențială de astăzi a scos pe drum noroi și pietriș.

Elit - Gustul Desăvârșit

După cum se vede și din imagini apa era destul de mare, în unele locuri trecând peste roțile mașinilor, iar canalizările n-au mai făcut față volumului de apă.

Reamintim că Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis o alertă de cod galben de inundații valabil și pentru județul Alba, până la data de 11 august.

Video: facebook – Claudia Bar


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI


Citește mai mult

Curier Județean

FOTO| Acțiune educativă a jandarmilor din Alba: Zeci de copii din cadrul Școlii de vară din Micești au învățat tehnici de luptă și autoapărare

Publicat

în

FOTO| Acțiune educativă a jandarmilor din Alba: Zeci de copii din cadrul Școlii de vară din Micești au învățat tehnici de luptă și autoapărare

Miercuri, 10 august 2022, cadre ale Inspectoratului de Jandarmi Județean „Avram Iancu” Alba, au desfășurat activități preventiv-educative pe linia faptelor antisociale, în cadrul Școlii de vară desfășurată de parohia Micești în această perioadă.

Acțiunea s-a desfășurat la Școala Gimnazială Nr. 1 Micești, locul unde se desfăsoară activitatea și au fost prezentate principalele infracțiuni sau acte antisociale săvârșite de către copii, consecințele legale, sociale și morale ale acestor fapte și diverse elemente legislative. De asemenea elevii au fost informați cu privire la acțiunile pe care jandarmii le desfășoară și li s-a adus la cunoștință implicațiile pe care faptele antisociale le-ar putea avea asupra viitorului lor.

Elit - Gustul Desăvârșit

În cadrul întâlnirii, un număr de 62 de copii s-au bucurat de interacțiunea cu jandarmii, le-au fost prezentat echipamentul din dotare și câteva tehnici de luptă și autoapărare.

Astfel de acțiuni vor continua și pe viitor și au ca scop informarea elevilor și prevenirea actelor antisociale.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI


Citește mai mult

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Știrea Ta

Politică Administrație

Sport

Monden

Opinii Comentarii

Articole Similare