Nicolae Stanciu, gol fabulos și assist în Arabia Saudită, tocmai în meciul cu echipa lui Andrei Cordea

Fotbalistul albaiulian Nicolae Stanciu, căpitanul echipei naționale a României, a înscris un gol fabulos și a dat și o pasă decisivă în meciul din campionatul Arabiei Saudite cu echipa aiudeanului Andrei Cordea.

Formația lui Stanciu, Damac, s-a impus cu 3-0, pe teren propriu, în fața grupării Al-Tai. Algerianul Farouk Chafai a marcat primele goluri ale echipei antrenate de Cosmin Contra, în minutele 57 şi 85, al doilea din pasa lui Stanciu, care a închis tabela în minutele adiţionale (90+11) cu o reușită de pus în ramă.

Al-Tai, formaţie pregătită de Laurenţiu Reghecampf, a încheiat meciul în zece oameni, ghanezul Bernard Mensah primind al doilea cartonaş galben în minutul 90+1. Atât Nicolae Stanciu cât și Andrei Cordea au fost titulari și integraliști.

Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4, după etapa a 24-a. Spicul Daia a scorul etapei cu CSM Unirea Alba Iulia, golgheterul Greapcă, hat-trick pentru Energia *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0) Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei și este foarte aproape să devină campioana celui de-al 4-lea […]