Liga a IV-a, Liderul Șurianu Sebeș s-a împiedicat la Ciugud, Inter a reușit surpriza etapei

Șurianu Sebeș a pășit fals la Ciugud, reușind numai o remiză albă cu Inter, formație ce l-a avut în teren pe Cosmin Șuvaina, antrenorul Daliei Sport Daia Română! Surpriza etapei s-a consemnat la Ciugud, unde Inter a încurcat planurile primei clasate!

Cele două formații s-au duelat recent în „Arini”, unde Șurianu a învins cu 3-1.

ELIT

Amfitrionii au acuzat în termeni duri arbitrajul!

Cei de la Inter revendică neacordarea a două lovituri de pedeapsă, în minutele 5 (S. Bran trântit în careu) și minutele 42 (când un apărător al oaspeților a lovit balonul cu mâna). La aceste faze litigioase se adaugă și întreaga manieră de arbitraj, care a tensionat partida încă de la început.

Alte remiză înregistrate a fost la Teiuş, Rapid CFR – Viitorul Spicul Daia Română 0-0, feroviarii ţinând în şah o echipă pretendentă la podium.

Un egal „încins” a fost la întâlnirea Viitorul Sîntimbru – Sportul Petreşti 1-1 (1-1). Chişu a deschis scorul în mintul 20, iar Miheşan, fostul jucător al gazdelor a egalat în minutul 43. Vizitatorii au terminat întâlnirea în inferioritate numerică, D. Ianc fiind eliminat în minutul 70.

În alt meci: Fortuna Lunca Mureşului – Gaz Metan Valea Lungă 3-0 (2-0)

Marcatori: Bubău (38), Zoltan (43, 48).

În duelul ultimelor două clasate, Fortuna Lunca Mureșului, cu un nou antrenor pe banca tehnică a reușit prima victorie din 2017, meci care coincide cu întâiele goluri marcate în retur. În fapt, singurele succese stagionale ale gazdelor au fost împotriva “lanternei roșii”. După 5 eșecuri la rând, penultima clasată a reușit să câștige, rupând seria nefastă ce cuprindea 12 meciuri fără succes, răstimp în care s-au strâns doar trei puncte.

Te-ar putea interesa și:

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CSO Cugir, video motivațional înaintea returului barajului de promovare cu SCM Zalău

CSO Cugir încearcă minunea, să remonteze ecartul de două goluri din tur, după înfrângerea din Sălaj, din prima manșă a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro