Liga a IV-a, Energia Săsciori – Performanţa Alba Iulia 1-2, a treia victorie consecutivă din retur pentru Paul Ciucă

În penultimul joc al etapai a 16-a, din Liga a IV-a, Energia Săciori – Perfomanţa Alba Iulia 1-2 (0-2), au punctat Petruşel (77), respectiv P. Ciucă (15) şi Mura (27). A fost a 4-a victorie din primăvară pentru antrenorul-jucător Paul Ciucă, dintre care 3 în campionat.

Performanţa a urcat pe locul 4 cu 25 de puncte, iar Energia este penultima cu numai 11 punmcte.

Rezultate:

*Arena Alba Iulia – Viitorul Sântimbru 3-1 (2-0): Circov (13, din penalty), Dendiu (33), Pop (60), respectiv Dumbra (51).

Cu această victorie, Arena Alba se menţine la 4 puncte în spatele liderului Industria Galda de Jos care a învins astăzi Olimpia Aiud cu 4-1.

Ovidiu Barna, căpitanul Arenei Alba Iulia şi unul dintre cei mai experimentaţi portari din judeţ nu a fost prezent la meciul contra celor din Sântimbru, trecnd prin clipe de suferinţă după pierderea tatălui său.

*Rapid CFR Teiuş – Inter Ciugud 0-2 (0-0). A marcat: Truşcă (65, penalty, 78).

*CS Ocna Mureş – Mureşul Vinţu de Jos 1-3 (0-1). Au marcat: Arinar (75)  / Răcătăian (10), Pâclişan (65), Bâldea (90+2).

*Olimpia Aiud – Industria Galda de Jos 1-4 (0-2). Au marcat: Haiduc (82, autogol) / Cernea (15, 36), Lungu (88), Sîrbu (89).

Celelalt joc: *duminică, 30 martie, ora 11.30, ora 16.00, Dalia Sport – Metalul Aiud.

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]