Ziarul Unirea

Liga a 5-a, etapa a 19-a: a 11-a victorie consecutivă pentru Colorado Şpring!

Rezultatelele etapei a 19-a din Liga a 5-a au fost:  *Seria 1: Perla Jidvei – Viitorul Biia 0-3 (la „masa verde”), CIL Blaj – AS Crăciunelu 2-0, Viitorul Sântimbru II – Avântul Sâncel 8-2, AS Pănade – Tineretul Şona 1-0, Gaz Metan Valea Lungă – Langentahl Valea Lungă 3-1, Spicul Bucerdea – Partizanii Sînmiclăuş 4-1, Unirea Cergău – Dacia Mihalţ 2-0.

În clasament: 1. CIL BLAJ 51 (62-19), 2. AS Pănade 45 (59-19), 3. Unirea Cergău 44 (56-22), 4. Viitorul II Sântimbru 35 (50-24), 5. Spicul Bucerdea 30 (45-34).

ELIT

Etapa viitoare (duminică, 4 mai, ora 18.00): Avântul Sâncel – Perla Jidvei 3-0, CIL Blaj – Spicul Bucerdea (ora 11.00), Langentahl Valea Lungă – AS Crăciunelu de Jos, Partizanii Sînmiclăuş – AS Pănade, Dacia Mihalţ – Gaz Metan Valea Lungă, Viitorul Biia – Unirea Cergău, Tineretul Şona – Viitorul Sântimbru II.

*Seria a 2-a: Viitorul Unirea – Sportul Livezile 0-1, Fortuna Lunca Mureşului – Voinţa Beldiu 2-6, Mureşul Gâmbaş – Voinţa Stremţ 1-1, AS Războieni Cetate – Şoimii Ciumbrud 1-3, FC Miceşti – FC Lopadea Nouă 2-0, Decebal Cricău – Naţional Rădeşti 3-4, ACS Băgău – Progresul Fărău 1-0.

În clasament: 1. FC MICEŞTI 45 (59-17), 2. Mureşul Gâmbaş 37 (33-16), 3. Voinţa Beldiu 35 (50-32), 4. Decebal Cricău 33 (50-23), 5. AS Războieni Cetate 31 (39-32).

Etapa viitoare (duminică, 4 mai, ora 18.00): Voinţa Beldiu – ASC Băgău (ora 11.00), Voinţa Stremţ – Viitorul Unirea, AS Războieni Cetate – Fortuna Lunca Mureşului, FC Lopadea Nouă – Mureşul Gâmbaş, Naţional Rădeşti – Şoimii Ciumbrud, Progresul Fărău – FC Miceşti, Sportul Livezile – Decebal Cricău.

*Seria a 3-a: Independenţa Cut – Hidromecanica Şugag 3-1 (derby pe podium), Andreas Alba Iulia – Mureşul Săliştea 4-2, Euro Şpring – Orient Blandiana 3-3, Colorado Şpring – Activ Sport Ciugud 5-0, Del Dodo Alba Iulia – CSO Cugir 0-3, Viitorul Tărtăria – Viitorul Răhău 2-1, Limbenii Limba – ASC Pianu 1-3.

În clasament: 1. COLORADO ŞPRING 54 (95-12), 2. ASC Pianu 47 (56-16), 3. Independenţa Cut 41 (56-34), 4. CSO Cugir 37 (53-29), 5. Hidro Şugag 35 (91-39).

Etapa viitoare (duminică, 4 mai, ora 18.00): Viitorul Răhău – CSO Cugir (ora 14.00), Activ Sport Ciugud – Independenţa Cut, Del Dodo Alba Iulia – Andreas Alba Iulia, Orient Blandiana – Colorado Şpring, ASC Pianu – Euro Şpring, Hidromecanica Şugag – Viitorul Tărtăria, Mureşul Săliştea – Limbenii Limba.

Dan HENEGAR

Te-ar putea interesa și:

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro