Liga a 4-a, Sportul Petrești a 7-a victorie la rând! Energia Săsciori, prin dubla antrenorului Bogdan Borcea, a predat „lanterna roșie”

Sportul Petrești a izbutit a 7-a victorie consecutivă, 3-2 (2-2), cu Viitorul Spicul Daia Română și s-a distanțat în ierarhie, după ce Voința Stremț a pierdut cu CIL Blaj, în „Mica Romă”, formația blăjeană urcând pe locul secund.

Energia Săsciori a predat „lanterna roșie”, după ce a câștigat acasă, dubla antrenorului Bogdan Borcea fiind decisivă.

Rezultate:

*Navobi Cricău – Viitorul Vama Seacă 0-0

Remiză albă între echipe nou-venite în Liga a 4-a. Primul egal stagional pentru echipa din Cricău și primul egal extern al formației din Vama Seacă, ce are două egaluri la rând (etapa trecută, 1-1 acasă cu CS Zlatna).

*Sportul Petrești – Spicul Daia Română 3-2 (2-2)

Marcatori: P. Muntean (15, 30, ambele penalty),  G. Oltean (80), respectiv G. Scheau (19), V. Bișboacă (31) *În minutul 86, A. Cibu (Spicul) a fost eliminat.

Vizitatorii au rezistat cu brio în primele 45 de minute, în care au egalat în două rânduri, producând emoții primei clasate. Liderul a controlat însă cu autoritate actul secund, golul celei de-a 7-a victorii consecutive fiind înscris de rezerva G. Oltean, intrat de puține minute în teren.

*Energia Săsciori – Nicolae Linca Cergău 3-1 (2-1)

*Marcatori: B. Borcea (28, 46), Nazarie (26, penalty), respectiv N. Suciu (30).

Dubla antrenorului-jucător Bogdan Borcea a produs prima victorie a sezonului pentru Energia, care a reușit să predea și “lanterna roșie”, urcând pe locul al 11-lea, pe ultima poziție fiind acum Dacia Mihalț, echipa ce are cea mai slabă defensivă a eșalonului.

Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena | Vineri, ora 20.00, Volei Alba Blaj – CSO Voluntari, al 3-lea duel, victoria gazdelor ar prelungi suspansul!

Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena | Vineri, ora 20.00, Volei Alba Blaj – CSO Voluntari, al 3-lea duel, victoria gazdelor ar prelungi suspansul Finala Diviziei A1 la volei feminin se mută în „Alba Blaj” Arena, mâine și sâmbătă fiind prevăzute alte două întâlniri, de la ora 20.00, în […]