Liga a 4-a, etapa a 4-a, Performanța Ighiu se menține lider la golaveraj!

Viitorul Santimbru-Performanta Ighiu40După runda a 4-a a Ligii a 4-a, rămâne același triou pe podium, Performanța Ighiu, Euro Șpring și Mureșul Vințu de Jos, cu câte 10 puncte și despărțite de golaveraj.

Se remarcă prima înfrângere suferită de Dalia Sport, acasă cu Olimpia Aiud, după un meci în care gazdele au egalat de două ori, dubla lui P. Muntean fiind decisivă.

La pândă stau FC Micești și Viitorul Sântimbru, ce au strâns 9 puncte, elevii lui Ovidiu Ceclan administrând un set la zero „lanternei roșii”  CS Ocna Mureș.

Rezultate:

*Performanţa Ighiu – Cuprirom Abrud 4-1 (2-1): S. Turuș (6, 85), Bălaș (36), C. Dănilă (50)/ Pașca (15);

*Viitorul Sântimbru – CS Ocna Mureş 6-0 (1-0): Cioară (26), Dumbra (60, 67), Rancea (77, penalty, 80), Bota (87).

Rostaș (CS Ocna) a fost eliminat în minutul 76, iar Lepșa (CS Ocna Mureș) a ratat un penalty în min. 68.

*Energia Săsciori – ASC Pianu de Jos 1-1 (0-0): C. Apreotesei (52)/ Catilina (87).

*Dalia Sport Daia Română – Olimpia Aiud 2-3 (1-1): H. Marian (24), Bișboacă (76)/ P. Muntean (3, 89), Val. Drăgan (69). Cătălina (Dalia) a fost eliminat în minutul 81.

*Euro Şpring – Rapid CFR Teiuş 1-0 (0-0): Mercurean (55, penalty).

În minutul 85, Fălămaș (Euro) a fost eliminat.

*Mureşul Vinţu de Jos – Inter Ciugud 2-1 (1-0). Au marcat: Iuoraş (44, 82)/ Ad. Truşcă (65). Vinţu de Jos, echipă pregătită de Mihai Manea nu cunoaşte gustul înfrângerii după 4 etape.

*Şurianu Sebeş – CSO Cugir 7-1 (3-0). Pentru Sebeş au marcat Lăcătuş (15, 21), Şt. Radu (31 – penalty), Diaconu (52 – penalty, 73), Trif (65) şi Găldean (67), pe când golul de onoare al cugirenilor a fost reuşit de Comănese (75).

Portarul echipei de sub poalele Drăganei, Ludoşean a văzut cartonaşul roşu în minutul 51.

*FC Miceşti – CIL Blaj 2-1 (0-0). Au marcat: Brânză (78, 93)/ Cerghizan (49). Echipa lui Fane Fogoroşi a reuşit 3 victorii consecutive

Start de sezon în trombă la mountain bike pentru Miruna și Radu Măda

Miruna și Radu Măda, start de sezon în trombă la mountain bike Pentru Miruna și Radu Măda, supervizați de antrenorul Alexandru Avram și preparatorul fizic Lucian Nicolescu, sezonul de mountain bike a început în acest an în afara țării, cu un concurs în Serbia. Weekend-ul trecut, sportivii din Alba legitimați la CSM Mediaș și-au reprezentat […]