Liga a 4-a, etapa a 4-a – Nou-promovata Inter Ciugud n-are milă pe propriul teren

Redactia Ziarului Unirea

În ultimele două partide ale etapei a 4-a din Liga a IV-a s-au consemnat rezultatele: lDalia Sport Daia Română – Arena Alba Iulia 1-0 (0-0): Benga (90+4). Au evoluat formaţiile: lDalia (antrenor Paul Ciucă): Ştef – I. Schiau, Colcer, Morariu, Gh. Schiau, Hileagă (57, V. Bişboacă), P. Ciucă, Gh. Cibu (46, N. Neag), Ad. Neag (90, A. Cibu), Benga, Lenghel; lArena (antrenor Marius Boancheş): Ov. Barna – I. Popa, D. Pop, Savu, M. Florea (68, Boancheş), Al. Stan, A. Bucur, V. Marcu (57, M. Micu), Meteş, D. Florea, Brînză (Mihaela GROZA)
lInter Ciugud – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 5-2 (3-0): G. Jurcă (2), R. Truşcă (24, penalty, acesta a fost eliminat în minutul 44), Frătean (42), Ad. Truşcă (82), S. Bran (90+3)/ Voicu (65), Petaca (86). O întâlnire în care au punctat tatăl şi fiul (Răzvan şi Adrian Truşcă. Au jucat: lInter Ciugud (antrenor George Ciucă): Bicheşi – T. Muscă, Ad. Damian, I. Bran (90+2, Tilea), R. Truşcă, S. Bran, Ov. Baciu, I. Gherman (71, Ad. Truşcă), Frătean, Cr. Gherman (85, Ad. Florea), G. Jurcă (60, Stoia); lArieşul Apuseni (antrenor Marius Dup): Sicoe – Botar, Petaca, Marc, Ţîr (81, Tutuian), Floriciu, Oaidă, Oneţ, Cioropar, Voicu, Bondric (85, C. Florea). (Daniel POPA)
15. Metalul Aiud    4    0    0    4    1-12    0    -6
Etapa viitoare: lsâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00: CSO Cugir – CS Ocna Mureş, Metalul Aiud – Arena Alba Iulia; lduminică, 23 septembrie, ora 11.30: Performanţa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română, Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeş, Energia Săsciori – Inter Ciugud, Rapid Teiuş – FC Cugir; ora 17.00: Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Cuprirom Abrud, Olimpia Aiud stă.

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]