Într-o partidă de verificare, CS Zlatna – Centrul de Excelența Deva 0-2 (0-0) | Alin Cîmpean a revenit la echipa de pe Ampoi

Partidă de verificare disputată pe stadionul „Minaur” între CS Zlatna și Centrul de Excelență Deva, pe un teren foarte dificil, între două echipe tinere. Întâlnirea a fost foarte disputată, iar pe fondul schimbărilor efectuate, oaspeții au înscris spre final prin Merian (min. 84) și Pavel (min. 90).

Se remarcă revenirea în echipa de pe Ampoi a atacantului Alin Cîmpean, fost ultima dată la Industria Galda de Jos. A. Cîmpean, întors la formația zlătneană și Csiki sunt singurii seniori din efectivul  CS Zlatna.

CS Zlatna: Iviniș – L. Nistor, P. Nistor, Gașpar, Tontea, Truță, Bustan, Kiraly, A. Cîmpean,Cristea, Oană, iar după pauză Negrușa, Mătășer – Târziu, Csiki, A. Pușcău, Bradu, Cărăbeț, Gâta, Florea și Cadar. Antrenor Ionel Danciar.

Pentru Centrul de Excelență Deva (generația 2001) au evoluat: Gorcea, Negrea, Bud, Vidican, Niță,Ladaqny, aiudeanul Steau, Marieș, Moldovan, Dobrai, Marton iar dupa pauză Varga și Micle portari, Miresau, Mureșan, Szabo, Miklos, Piper, Sârbu, Moga, Merian, Pavel și Ilan. Antrenor Dan Stupar.

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, jucătorii din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României

Juncan, Oniche și Cioară (Industria Galda), Cl. Marcu și Bistraie, sunt cei 5 jucători din Alba convocați la selecționata de fotbal amator a României Fundașul Alexandru Juncan (29 de ani), mijlocașul Bogdan Oniche (29 de ani), atacantul Alexandru Cioară (29 de ani), toți de la Industria Galda de Jos, plus portarul Sergiu Bistraie (20 de […]