În prima etapă a Diviziei A de handbal masculin, AH Minaur Baia Mare – Unit Alba Iulia 23-22 (13-10) *Eșec la un gol, la debut

Vointa Savini Due Sebes - HCM Fagaras94La primul meci în Seria B din Divizia A la handbal masculin, Unit Alba Iulia a pierdut în deplasare, cu Academia de Handbal Minaur Baia Mare, scor 22-23 (10-13), principalii marcatori ai vizitatorilor fiind Opincariu și Țone.

Este în regulă pentru primul meci, ținând cont de lipsa de experiență și faptul că suntem la debut. La noi handbalul este o pasiune„,a declarat antrenorul Sorin Macarie.

ELIT

Următoarea etapă este în Sala Universității „1 Decembrie 1918”, întâlnirea cu AHC Potaissa Turda II (acasă, etapa a 2-a, duminică, 21 septembrie).

Golurile au fost înscrise de Opincariu – 7, Țone – 6, Monorean – 3, Cunțan și Theiss – câte două, Bogdan și Mareș – câte unul.

Lotul condus de antrenorii Sorin Macarie şi Vasile Petric este format din 18 jucători, respectiv Liviu Achiroaie, Cosmin Opruţa, Daniel Drăghiţă – Adrian Mareş, Daniel Opriţa, Adrian Ţone, Alexandru Chiriţă, Florin Baciu, Mihai Macarie, Cristian Drâmbărean, Mircea Oprea, Adrian Cunţan, Alin Monorean, Cristian Opincaru, Alexandru Voina, Robert Theiss, Alexandru Bogdan şi Iancu Mărginean.

Te-ar putea interesa și:

CS Universitatea Alba Iulia, marea favorită a viitoarei stagiuni în Liga a 4-a, a fost ţinută în şah la Galtiu,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

“Uraganul” Bianca Valc, atletă originară din Aiud, pregătită de antrenoarea Ioana Bozdog şi legitimată la CSŞ Blaj, a reuşit o… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce au sădit alții”

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Vasas Óbuda Budapesta – Volei Alba Blaj, în „16”-imile de finală ale Cupei CEV

Revenită în Cupa CEV, a doua competiție continentală la importanță, Volei Alba Blaj va juca în „16”-imile de finală o… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Aur și argint pentru Ana Rodean și Mihaela Acatrinei, de la CS Unirea, la Campionatul Național de Marș

Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia s-a impus categoric în proba feminin, senioare, a Campionatului Național de 20 de kilometri marș,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

România a câștigat opt medalii în prima zi a Campionatelor Balcanice de Atletism. La ce probe sportive s-au obținut perfomanțele… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Surprize în Cupa României! Victorii pentru Inter Ciugud şi Limbenii Limba (Liga a 5-a), remiză la Stremţ

Surprize furnizate de echipele din Liga a 5-a, în etapa a doua a Cupei României, victorii pentru Inter Ciugud şi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CS Unirea Alba Iulia a reuşit un bilanţ extraordinar la Campionatele Naţionale de marş de la Piteşti, pe distanţa de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro