În Liga a IV-a, Metalul Aiud – Performanţa Alba Iulia 0-8 *Scor fluviu la Aiud, ploaie de goluri în Liga a IV-a

Metalul Aiud - Performanta Alba Iulia4În deschiderea etapei a 15-a din Liga a IV-a, Metalul Aiud – Performanţa Alba Iulia scor, 0-8 (0-5), echipa fanion a municipiului Aiud fiind victimă sigură în faţa trupei lui Paul Ciucă.

Cele 8 goluri ale Performanţei au fost marcate de către: D. Ianc (1), Mura (26, 41), Hada (28), Năcreală (38), Frenţiu (61), respectiv Morar (66, 84), dar aiudenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 20 când Cr. Sârb (Metalul) a fost eliminat.

*Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Română 4-2 (2-2). Au marcat: Sularea (6, 30), Goia (56), Olelei (65) / Colcer (37), Kopandi (39 – autogol).

*Rapid Teiuş – Energia Săsciori  2-0 (2-0). A marcat Cerghedean 28, 32 – ambele din penalty. În minutul 44 marcatorul celor două goluri ale partidei, Cerghedean a fost eliminat, iar în minutul 71 colegul său, Cutean a fost trimis şi el la cabine.

Programul rundei mai cuprinde întâlnirile: *duminică, 23 martie, ora 14.00: Inter Ciugud – Olimpia Aiud; ora 16.00: Mureşul Vinţu – Arena Alba Iulia, Industria Galda – CS Ocna Mureş, Viitorul Sântimbru stă.

[nggallery id=1327]

Volei Alba Blaj, în semifinalele Diviziei A1

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de seturi și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]