Voința Stremț a câștigat derby-ul ambițiilor locale de la Teiuș. Echipa lui Raul Oargă s-a impus pe „Maracana” de lângă gară cu scorul de 3-1 (2-0) în fața unei echipe pregătite de antrenorul Ioan Ilie, cel ce a stat pe banca stremțenilor la adjudecarea Cupei României, amfitrionii avându-l în primul unsprezece și pe atacantul Vlad Rancea, cel ce a activat ani buni în „alb-albastru”.

Un meci ce a stârnit un interes enorm, la partidă asistând peste 400 de spectatori.

Scorul a fost deschis de M. Cristea în minutul 13, fiind majorat de Juncan (40), jucător ce și-a trecut în cont dubla în minutul 57 (al doilea meci la rând în care mijlocașul punctează de două ori), iar teiușenii au înscris golul de onoare prin D. Stanciu (65). Voința are 6 puncte în două runde din primăvară, iar Kinder are două eșecuri consecutive.

În alt joc, Viitorul Vama Seacă a învins Inter Unirea cu scorul de 2-1 (2-0), la primul meci al antrenorilor Ovidiu Maier și Viorel Rațiu la cârma interiștilor. Formația din Hopârta a deschis scorul prin… antrenorul Andrei Podar (27) și l-a majorat prin H. Kiss (38), pentru ca în minutul 67 Val. Drăgan, golgheterul eșalonului să stabilească rezultatul final. Gazdele adunaseră 3 eșecuri consecutive până la acest joc

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]