mama-mia-becicherecu-mic-industria-galda-7Industria Galda a fost eliminată din turul al 3-lea al Cupei României, pierzând în deplasare cu Nuova Mia Becicherecu Mic, scor 2-3 (1-2).

Golul victoriei gazdelor a fost înscris de Dumiter în minutul 90+4, cu capul, deși actul secund a fost dominat de vizitatori!!!

*Paul Ciucă: „Suntem supărați”

Suntem supărați, ne-am dorit calificarea, dar n-am reușit. A vrut să aducem o echipă de Liga  2-a la Galda de Jos, dar n-am izbutit. Am dominat actul secund, victoria putea fi ambele părți. Au contat absențele lui Al. Man, Baghiu, Cr. Bodea. Am întâlnit o echipă ambițioasă, dar pe care am dominat-o în a doua repriză„, a spus Paul Ciucă, ce a suferit al doilea eșec consecutiv, după cel din campionat cu Gloria Cermei.

Cernea a restabilit iar egalitatea, dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 47, acordată tot pentru henț.

Gazdele au deschis scorul în minutul 30, prin Rebenciuc, cap după un corner. Egalitatea a fost restabilită în minutul 36, autogol Pricop, la centrare D. Lupșan și un duel aerian cu G. Goronea.

În minutul 45, Boancă a făcut un henț în careu, iar Radu a transformat lovitura de pedeapsă.

Echipe: *Mama Mia: Ciui – Rebenciuc, Zurbagiu, Dumiter, Stancu, Radu, Ponce, Pricop, Toma, Filip, Sturz. Pe bancă: Culda – Matiș, Ciobanu, Aquino, Albert, Croitoru;

Industria: Ștef – Olar, Haiduc, Cioplântă, Boancă – Frențiu, Boloș (75, Vonya), D. Lupșan, G. Goronea – S. Mureșan (70, Cîmpean), Cernea; rezerve Iancău – P. Man, Fulea, Ov. Oniga, Costea.

Foto,text: Gligor UDREA

[nggallery id=2652]

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]