Industria Galda - FC Hunedoara6Industria Galda de Jos a susţinut un meci de verificare cu divizionara terţă FC Hunedoara, pe terenul „Pielarul” din Sebeş, meci pierdut cu 0-2 (0-0), goluri marcate de Trăşcan (65) şi Găcean (75). A fost prima înfrângere din anul 2015 pentru echipa condusă de Paul Ciucă.

Industria Galda de Jos a început cu formula: Căt. Ştef – Baghiu, Haiduc, Al. Man, D. Pop – Gehl, Şpan (fotbalişti în probe de la Sibiu), Ciofu, Bodea – Vezan (Andreas Alba Iulia, fost la Europa Alba Iulia), A. Câmpean; au mai intrat M. Bogdan, Cr. Ivaşcu, Lungu, Breaz, Voica, Chirilă, Nicoară (au lipsit Frenţiu, Medrea, Necreală, Căt. Ivaşcu, D. Stanciu, Cioară şi D. Lupşan – accidentaţi).

Industria Galda de Jos va disputa returul cu FC Hunedoara în data de 25 februarie.