FOTO | Elevii participanți la olimpiade, concursuri și festivaluri școlare, de la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, premiați în cadrul instituției de învățământ
Elevii participanți la olimpiade, concursuri și festivaluri școlare, de la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, premiați în cadrul instituției de învățământ
Elevii Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia care prin efort constant, pasiune și seriozitate au reușit să se remarce pe parcursul anului școlar 2024-2025, au fost premiați pentru rezultatele obținute la olimpiadele și concursurile școlare sau la festivalurile artistice.
Citește și: VIDEO | Festivitate de încheiere a anului școlar la Colegiul Militar din Alba Iulia: Premii de onoare, predarea cheii generațiilor și dezvelirea tabloului Promoției 74 ,,Regina Maria – 150”

Aceștia au fost felicitați în cadru festiv și au primit diplome și premii în bani, asigurate din fondul părinților.
Festivitatea de premiere a avut loc miercuri, 17 iunie 2025.
„Felicitări tuturor pentru performanțele obținute! Ați demonstrat că excelența este un rezultat al muncii zilnice și al dorinței de a deveni tot mai buni!
Mult succes la următoarele olimpiade și concursuri școlare!”, au transmis reprezentanții colegiului militar albaiulian.
foto: elev caporal Iustin Nicolescu/elev fruntaș Robert Popa
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
FOTO | „Destine Aeronautice în Poarta Focșanilor”: Lecție de istorie și patriotism pentru elevii militari din Alba Iulia
„Destine Aeronautice în Poarta Focșanilor”: Lecție de istorie și patriotism pentru elevii militari din Alba Iulia Elevii Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia au participat, în perioada 12-14 iunie 2026, la manifestările desfășurate în municipiul Focșani și în localitatea Jorăști, județul Vrancea, dedicate împlinirii a 85 de ani de la declanșarea operațiunilor aeriene […]
Lemn furat în miez de noapte, pedeapsă amânată: Angajat al Transgaz, condamnat la Judecătoria Alba Iulia pentru sustragerea de material lemnos dintr-un depozit silvic
Lemn furat în miez de noapte, pedeapsă amânată: Angajat al Transgaz, condamnat la Judecătoria Alba Iulia pentru sustragerea de material lemnos dintr-un depozit silvic Judecătoria Alba Iulia a stabilit o amendă penală de 6.750 de lei și un termen de supraveghere de doi ani pentru un bărbat care a furat peste trei metri cubi de […]
16 iunie 2026 | Se redeschide circulația pe centura ocolitoare a orașului Zlatna: Traficul greu prin oraș, restricționat
Se redeschide circulația pe centura ocolitoare a orașului Zlatna: Traficul greu prin oraș, restricționat Începând de marți, 16 iunie 2026, de la ora 9:00, circulația rutieră pe varianta ocolitoare a orașului Zlatna va fi redeschisă. Anunțul a fost făcut de reprezentanții Primăriei Zlatna în după amiaza zilei de luni, 15 iunie 2026. „Totodată, pentru fluidizarea […]