Pe „Cetate”, în prologul etapei a 24-a a Ligii a 4-a, CS Universitatea Alba Iulia a întâlnit GT Sport Alba Iulia, într-o partidă în care elevii lui Manea și-au pus doar problema scorului.

Cu Alexandru Vodă la centru și antrenorul Cornel Țălnar pe banca echipei conduse de fiul său George, întâlnirea de pe “Cetate” se anunța cea mai disproporționată a rundei. Duelul între grupări aflate la polii ierarhiei, a avut un prim act în care liderul a înscris o singură dată, cu toate că apropiații primei clasate se așteptau la o ploaie de goluri. Până la urmă, studenții au deschis scorul prin execuția lui Ad. Lăcătuș, șut în vinclu de la 18 metri, același jucător majorând avantajul în minutul 65. Joldeș a punctat pentru 3-0 în minutul 79. Rezultatul final, 5-0 (1-0), a fost parafat de M. Domșa (87, 89).

După-amiază:

Kinder Teiuș – Viitorul Sântimbru 1-5 (1-1): B. Ștef (40)/ Sașa (30), Biro (16), Cr. Ivașcu (75), P. Truță (77), Oană (79). După un egal la pauză, în actul secund vizitatorii s-au descăușat, ultimele trei goluri fiind reușite de rezerve.Trupa din Galtiu a câștigat detașat ultimele două întâlniri, marcând 10 goluri;

*Spicul Daia Română – CS Zlatna 0-0. Un nou rezultat surprinzător oferit de formația de pe Ampoi, ce a încurcat planurile lui Ștefan Fogoroși. Primul punct extern din retur pentru zlătneni, după ce echipa lui Sorin Mărginean câștigase primul meci din 2022 în etapa precedentă. Pas greșit pentru Spicul, ce a pierdut puncet prețioase și nu a marcat de două jocuri;

*Voința Stremț – Performanța Ighiu 0-1 (0-1): Tripșa (4). Ighienii au dat lovitura la Stremț, într-o deplasare dificilă, asta după ce în sferturile Cupei României a produs primul eșec din acest an pentru CIL Blaj;

Duminică, Industria Galda de Jos – Hidromecanica Șugag, Partidele Inter Unirea – Energia Săsciori, Viitorul Vama Seacă – Olimpia Aiud. CIL Blaj – a stat.

Rezultate excelente obținute de sportivii de la Dojokan Activ Aiud, la Campionatul National de Copii WUKF de la Mediaș

Unirea Ziarul

Rezultate excelente obținute de sportivii de la Dojokan Activ Aiud, la Campionatul National de Copii WUKF de la Mediaș În zileie de 6 și 7 aprilie 2024, la Medias a avut loc Campionatul National de Copii WUKF, unde au participat 664 sportivi de la 56 cluburi, scrie aiudinfo.ro Câstigătorii aiudeni sunt: – Maier Sara Locul […]