FOTO: CS Koryo, aproape 50 de medalii la Cupa României la taekwondo
Recent, în municipiul Miercurea Ciuc s-a desfășurat Cupa României la Taekwondo, competiție organizată de Asociația Română de Taekwondo, eveniment sportiv la care au participat aproximativ 330 de sportivi din întreaga țară. Clubul Sportiv Koryo a participat la această întrecere cu 37 de sportivi, obținând 48 de medalii, din care 27 la proba de luptă, 11 la proba de forme, 7 la proba de spargeri forță și 3 la proba de tehnici speciale.
Rezultate:
*Proba de luptă, locul întâi: Anușcă Cristiana (juniori B, categoria -63 kg), Berghean Darius (juniori B, -73 kg), Iancu Tudor (copii B, -31 kg), Marcu Diana (juniori A, -52 kg), Nemeti Matei (debutanți, -37 kg), Silaghi Zoltan (cadeți B, -37 kg), Silaghi Jozsef (debutanți, -27 kg), Sipos Yannis (copii B, 10-11 ani, -36 kg), Sîrbu Alina (juniori B, -49 kg), Takacs David (juniori B, -59 kg); locul doi: Boar Andrei (cadeti B, -57 kg), Cetean Daria (juniori A, -59 kg), Ciorteanu Ianis (juniori B, -63 kg), Iacob Anthea (debutanți, -25 kg), Muntean Dragoș (cadeți A, -61 kg), Părău Ariana (debutanți, -37 kg), Vigh Ingrid (cadeți B, -41 kg), Takacs Patricia (copii B, -33 kg); locul 3: Anton Erik (cadeți B, -45 kg), Ciobanu Marc (pitici, +26 kg), Gherman Vlad (debutanți, -27 kg), Iacob Vladimir (copii, +45 kg), Mihu Andrei (debutanți, -31 kg), Oltean Denis (juniori A, +78 kg), Popa Alexandra (copii B, -45 kg), Stoica Vasile (juniori A, -63 kg), Lengyel Alesia (copii B, +45 kg);
*proba de forme, locul întâi: Afrasiabi Tudor, juniori A (1-3 Dan); Boar Andrei, cadeti B (4-3 Keup); Cetean Daria, juniori A (1-3 Dan); Iancu Mihnea, cadeti B (9-7 Keup); Marcu Diana, juniori (4-3 Keup); Moldovan Vasile, seniori A (1-3 Dan); Muntean Cristiana, seniori B (2-1 Keup); Petre Danadi Maria, cadeți B (4-3 Keup); Sipos Yannis, copii B (9-7 Keup); Vigh Ingrid, cadeți B (6-5 Keup); Ioan Tiurean, Master (4-6 Dan);
*proba de spargeri forță, locul întâi: Iacob Vladimir (copii), Moldovan Vasile (old boys); locul doi: Ciobanu Marc (pitici); locul 3: Mihu Andrei (debutanți), Muntean Dragoș (cadeți), Părău Ariana (debutanți), Lengyel Alesia (copii);
*proba de tehnici speciale, locul întâi: Moldovan Vasile (old boys), Sipos Yannis (copii); locul 3: Gherman Vlad (debutanți).
„Felicitări tuturor sportivilor pentru participare și pentru rezultatele obținute, multe mulțumiri părinților pentru suport!”, a transmis Maestrul Ioan Tiurean (6 Dan Kukkiwon), cel care a pregătit și condus lotul CS Koryo
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4 | Spicul Daia, scorul etapei; Greapcă, hat-trick pentru Energia
Viitorul Sântimbru a urcat pe locul secund în Liga 4, după etapa a 24-a. Spicul Daia a scorul etapei cu CSM Unirea Alba Iulia, golgheterul Greapcă, hat-trick pentru Energia *CIL Blaj – CS Ocna Mureș 3-1 (2-0) Echipa din „Mica Romă” a câștigat derby-ul rundei și este foarte aproape să devină campioana celui de-al 4-lea […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Florii 2024: Ce nume de flori sunt sărbătorite în Duminica Floriilor
-
Opinii - Comentariiacum 23 de minute
Mesaje de Florii 2024. Idei de SMS-uri, urări și felicitări care pot fi transmise prietenilor, rudelor şi colegilor care îşi sărbătoresc onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Floriile 2024. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2025, 2026. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Curier Județeanacum 8 ore
Duminica Floriilor – simboluri creştine, obiceiuri şi tradiţii populare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de Florii 2024. FELICITĂRI și URĂRI în Duminica Floriilor pentru apropiați, rude și cunoștințe
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Cui îi spunem „La mulți ani!” de Sfântul Gheorghe: Nume care se serbează în ziua Sfântului Mare Mucenic, purtătorul de biruință