FOTO: CEI MAI BUNI ELEVI din Alba, premiați de Consiliul Județean pentru rezultate la ”Gala Performerilor 2016”. LISTA completă

elevi-premiatiCei mai buni elevi din județul Alba, care au obținut rezultate remarcabile la olimpiadele și concursurile școlare în cursul anului școlar 2015– 2016, au fost premiați duminică, 18 decembrie, de Consiliul Județean Alba, în cadrul evenimentului “Gala Performerilor 2016”.

Ceremonia s-a desfășurat la Sala Mercur Styl din Alba Iulia, iar evenimentul a fost organizat de Consiliul Județean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Alba.

Potrivit organizatorilor, s-au acordat distincții și premii pentru recunoașterea și evidențierea performanțelor obținute de elevii și cadrele didactice de la instituțiile de învățământ din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare desfășurate în anul școlar 2015 – 2016, performanțe care au contribuit la promovarea județului Alba, atât în țară cât și peste hotare.

În total, au fost premiați 202 elevi, unii dintre ei obținând premii la mai multe olimpiade sau concursuri.

Distincții au primit și profesorii îndrumători ai elevilor olimpici, pentru aportul în obţinerea de rezultate bune în învăţământ. VEZI si FOTO: Cei mai valoroși dascăli din Alba, premiaţi de Consiliul Județean pentru îndrumarea elevilor cu rezultate remarcabile la olimpiade. LISTA

Lista elevi olimpici – ETAPA INTERNAȚIONALĂ                    

ZAHARESCU ANA – PREMIUL I, LOCUL III, LOCUL II – Olimpiada Elenismului – Limba Neogreacă, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia –

Lista elevi olimpici – ETAPA NAȚIONALĂ  –  62 de elevi

FURDUI GEORGE – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică, Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni

PETRUŢA GEORGE-CĂLIN – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică, Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni

BASA LAURA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară Maternă, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

KISS ANDREA IDA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

BĂLĂUCĂ ANASTASIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Italiană, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

BOZDOG RALUCA DELIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

BRAZDAU PATRICIA DANIELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Spaniolă,Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

DRĂGUŞ ALEXANDRU – Premiul II – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

MEDRUȚ GEORGIANA-MARIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Franceză Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

OARGĂ VANESSA – Premiul II – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Italiană, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

ROŞCA MĂLINA – Mențiune – Olimpiada Națională de Astronomie și Astrofizică, Mențiune, Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

RUJA DEBORA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Italiană, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

TOADER IOAN TUDOR – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

ISĂILĂ VERONICA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Limba Latină, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

OANCEA ALIN ANDREI – Premiul III – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

BEBEȘELEA AGNES – Premiul III – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

IRIMIE CLAUDIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

JELEA ALEXANDRA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Liceu), Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

MOGA DENISA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

MOLDOVAN CLAUDIU – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

MUCENICU AMINA TANIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

OLTEAN ROBERT VIRGILIU – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

RADU COSMINA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

BÂLC HOREA – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

CALO ANDREEA MARIA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Limba Latină, Loc I la Etapa Județeană   Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Liceu), Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

HEGEDUȘ SIGISMUND-PAUL – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

MUNTEANU FILIP – Premiul III – Olimpiada Națională de Matematică, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

ARGATU IOANA – Premiul III – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe) – Cultul Ortodox, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

COSTEA MIRCEA DARIUS – Mențiune – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe) – Cultul Ortodox, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

FAUR CRISTIAN – Meniune – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe) – Alianța Evanghelică, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

GRECU GABRIELA TEODORA – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

LUCA MARIAN – Mențiune – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe) – Cultul Greco-Catolic, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

LUNGU LAURENȚIU VALENTIN – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Italiană, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

MAIER ALEXANDRA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Spaniolă, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

ȘERBAN RALUCA – Mențiune – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe) – Cultul Ortodox, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

ȚURCĂ IULIANA ALEXANDRA – Mențiune  – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Franceză, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

BIRLOG RAUL – Mențiune – Olimpiada Națională de Educție tehnologică, Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia

NEAMȚU CLAUDIU – Mențiune – Olimpiada Națională de Educție tehnologică, Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia

VESA SEBASTIAN – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Spaniolă, Colegiul Tehnic ”Apulum” Alba Iulia

CUC-SIMUȚIU ANDREI – Mențiune – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică, Liceul ”Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

GHERMAN ELIZA-ROXANA – Mențiune – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică, Liceul ”Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș

BUMB SORINA ALEXANDRA – Premiul III – Olimpiada Națională de Arte Vizuale,Arhitectură și Istoria Artelor – Ceramică, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

CHIOREAN MIHAI LAURENȚIU – Premiul I – Olimpiada Națională de Muzică – Clarinet, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

JURJ ANDRA TEODORA – Premiul II – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Italiană, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

MANCER ANTONIA – Premiul II – Olimpiada Națională de Muzică – Vioară, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

MARCU MARIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Muzică – Canto Popular, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

SIMION ANDREI – Premiul II – Olimpiada Națională de Muzică – Percuție, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

ȘUȘMAN BIANCA – Premiul I – Olimpiada Națională de Muzică – Studii teoretice, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

TRIF ALEXIA – Premiul III – Olimpiada Națională de Muzică – Canto Clasic, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

HORVATH LUKAS –  Premiul III – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia

BACIU OCTAVIAN            – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Limba Greacă, Seminarul Teologic Ortodox ”Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia

POPA ANDREI – Premiul I – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe), Seminarul Teologic Ortodox ”Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia

POPA GHEORGHE            – Premiul I – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Limba Greacă, Seminarul Teologic Ortodox ”Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia

OLTEAN TEODORA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Gimnaziu), Mențiune – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață”,  Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

TODESCU AMALIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Franceză, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

TUNSOIU ANTONIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Gimnaziu), Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

OARGA ANDREEA – CLAUDIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Franceză, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Ighiu

BEL  LUANA  ANDRADA  – Premiul III – Olimpiada Națională de Fizică, Mențiune – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Exercițiu, Loc I la Etapa Județeană Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori, Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir

HERLEA ALEXIA – Premiul III – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Educație Civică , Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir

SCÎRLET BIANCA – Premiul III – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Educație Civică, Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir

IRIMIE IOAN – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie, Școala Gimnazială Petrești

BURZ SORINA – Mențiune – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Şcoala Gimnazială Vidra – Ponorel

Lista olimpici – ETAPA JUDETEANA locul I – 139 de elevi

HANCHEŞ OTILIA – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Turism și alimentație, Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia

JINAR ANDRADA – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Turism și alimentație, Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia

CIOARA MĂDĂLINA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Franceză , Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni

SIRBAN ADRIANA  – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Sociologie,  Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni

BÍRÓ ÁGOTA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară , Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

CSEGEZI KATALIN – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

FERENCZ GIZELLA- Loc I- Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

GÁSPÁR BÁLINT – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară , Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

KÓNYA CSENGE – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

KÓNYA ELŐD – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

KÓNYA VIRÁG – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

LUKÁCS NOÉMI – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

SZABÓ KRISZTA KATALIN – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud

BANU IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Liceu), Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

PAȘCANU LARISA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Filosofie, Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

ZINCA ADRIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Liceu), Colegiul Național ”David Prodan” Cugir

BÎRJAC RADU-ALEXANDRU – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

BÎRLUȚIU CLAUDIU ANDREI – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Istorie, Loc I            Olimpiada Națională Interdisciplinară ”Știintele Pământului”, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

COROIU ANA MARIA MĂDĂLINA – Loc I – Olimpiada Națională de Limbi Clasice / Limba Latină, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

DINU RĂZVAN – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Istorie, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

DOLGAE OTILIA-ROXANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Franceză, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

DRAGOMIR CRISTINA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Istorie, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

DRĂGAN LAVINIA-TEODORA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

FĂGĂDAR IONELA-CĂTĂLINA – Loc I – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

GIURGIU  MIHAI – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

LAZĂR IULIA-CĂTĂLINA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Liceu), Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

LAZEA DIANA-GEORGETA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

PRAȚIA-ARON DIANA-IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

SAVIN NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

SUCIU ALIN FLORIN – Loc I – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

ZAH IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Performanță, Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia

CĂPÎLNEAN LAURA DENISA – Loc I – Olimpiada Națională de Limbi Clasice / Limba Latină, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

COMȘA ANTONIA LUCIA – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

COSTEA ANTONIA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Educație Civică, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

CRIȘAN DARIUS – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

DOCOLIN ALEXANDRU – Loc I – Olimpiada Națională de Informatică, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

IGĂ RALUCA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

MEGIEȘAN SERGIU  – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

ROTARU LIANA MARIA – Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață”, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

SEVESTREAN VASILE ALIN – Loc I – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

VOINA CĂTĂLINA  – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Educație Civică, Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj

BȊTIU ALEXANDRA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

CĂTA LUIZA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

CRINTEA  MIRUNA – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Loc I      Olimpiada Națională de Chimie, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

DOBRA ALEXANDRU-NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

IRIMIE IUNIA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Geografie, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

RONCEA CĂLINA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

TALPAȘ DAVID – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

TĂRÎŢĂ VICTOR – Loc I – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș

MĂTĂRÎNGĂ MIHAI VLAD – Loc I  – Olimpiada Națională de Informatică, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

PAVEL ANCA DIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud

BALEA BIANCA – Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață”, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

BĂDICEL CĂTĂLIN FLORIN – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Istorie, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

COMAN ILIȘCA ANIȘOARA – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

DEDEA ALEXANDRU GABRIEL – Loc I – Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

FUNDEANU RALUCA – Loc I  – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Economie, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

ION ELENA ROBERTA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Franceză , Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

KLETT ANDREI  – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Geografie, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

LUCACIU MĂDĂLIN – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

MOLOTAȘ SEBASTIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Logică, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

RODILĂ ANDREI – Loc I – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Performanță, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

SAVA IZA MIRUNA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

TOMOIAGĂ IOANA  – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-Catolic , Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

TRIF ALEXANDRA – Loc I – Olimpiada Națională de Psihologie, Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia

COMAN TRAIAN AURELIAN- Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Electric, electrotehnic, electromencanic , Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia

HORVATH DANIEL – Loc I  – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Electronică, automatizări, telecomunicații , Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia

MODOL GABRIEL IOAN – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Mecanică, Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia

SAMOILĂ DANIEL            – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Electronică, automatizări, telecomunicații, Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia

TANAS SERGIO – Loc I- Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Construcții, instalații și lucrări publice, Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia

COMAN SERGIU- DANIEL – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Mecanică, Colegiul Tehnic Aiud

MĂRGINEAN ANDREI NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Construcții, instalații și lucrări publice Colegiul Tehnic Aiud

 

POPA ALEXANDRA IULIA – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie, Colegiul Tehnic Aiud

CÎRA GRIGORESCU GIORGIANA ELIZA – Loc I – Olimpiada Națională de Pedagogie – Psihologie, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

NUȚA MARIAN IONUȚ – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Rromani, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

PETACA IONUȚ VALENTIN – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Rromani, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

PRAŢA   MIRELA – Loc I – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

SAV IONELA NICOLETA – Loc I – Olimpiada Națională de Pedagogie – Psihologie, Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud

NEMETI MĂDĂLINA – Loc I – Olimpiada Națională de Pregătire Sportivă Teoretică, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

POGAN LAURA – Loc I – Olimpiada Națională de Pregătire Sportivă Teoretică, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

BOGDAN BIANCA IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

BOZEŞAN ADRIANA- Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

CATLABUGA ALEXEI – Loc I- Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

CÂRNAŢ ALEXANDRA MARIA – Loc I           Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

GOȚA ILINCA – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Violă, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

IVAN VASILE SEPTIMIU – Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

 

LEBU SILVIA – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Muzică Tradițională, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

MARTIN ANAMARIA – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Chitară, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

MAŞCHIN ELIZAVETA – Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

ROȘU SILVIU – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Pian, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

ROTAR BRIGHITE BEATRICE – Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

RUSU ELISABETA – Loc I            – Olimpiada Națională de Muzică – Pian, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

ŞTEFAN ELENA – Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

ZBÂRCOT DENIS – Loc I – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor, Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia

LAZĂR MARIA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Liceul Tehnologic Jidvei / Școala Gimnazială Bălcaciu

FURDUI ALINA MARIA – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Economic, administrativ, comerț, Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

RÎŞTEIU DIANA MARIA – Loc I – Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Economic, administrativ, comerț, Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

FLOCA ALIN-ALEXANDRU – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-Catolic (Colegii/lcee teologice), Liceul Teologic Greco-Catolic ”Sf. Vasile Cel Mare” Blaj

MOLDOVAN  CLAUDIU-IULIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-Catolic (Colegii/lcee teologice), Liceul Teologic Greco-Catolic ”Sf. Vasile Cel Mare” Blaj

BAKOS SZABOLCS – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia

GUDOR NOÉMI – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia

HEGYELI ANDRÁS – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară, Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia

SEBESTYÉN DÁVID – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia

SZABÓ MIHÁLY-CSONGOR – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – limba maghiară – Cultele Romano-Catolic, Reformat, Unitarian, Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia

MASTAN IULIA MARIA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Gimnaziu), Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș

TIMARIU TEODORA MARIA – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie, Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia

BUTA RAUL            – Loc I – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe), Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia

DANESCU FLAVIUS – Loc I – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe), Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia

NICOARĂ ANA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia

TODORAN RAZVAN VASILE – Loc I – Olimpiada Națională de Religie (seminarii și licee teologice ortodoxe), Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia

GHIȘA ȘTEFANIA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane / Istorie, Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia

JINGA  TUDOR – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Loc I   Olimpiada Națională de Limba Engleză, Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia

MICLEA ALEXANDRU IOAN – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Şcoala Gimnazială ”Ion Agârbiceanu” Alba Iulia

SIMIAN CRISTINA – Loc I            – Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură” – Mediul Rural, Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vințu de Jos

MUNTEAN IONUȚ-VICTOR – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș

BANDICI DAN – Loc I  – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

BOZDOG ANA – Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață”, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

CIRLEA  MIHAI – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

GIURGIU TEOFIL COSTIN – Loc I – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Antrenament, Loc I   Olimpiada Națională de Fizică, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

POPA CARINA – Loc I – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

POPA FLORIN ALEXANDRU – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română (Gimnaziu) , Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

RUS  RAREȘ – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

SOCOL DRAGOS – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie,  Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia

BUSTAN COSMINA – Loc I – Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură” – Mediul Rural, Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra

NISTOR ANDREEA DIANA – Loc I – Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură” – Mediul Rural, Şcoala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos

FUFEZAN MIHAI CRISTIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză, Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud

NUȚA VALENTINA ANCA IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Rromani, Şcoala Gimnazială ”Simion Balint” Roșia Montană / Școala Primară Gura Roșiei

MOLDOVAN ELENA – Loc I – Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură” – Mediul Rural, Şcoala Gimnazială Daia Română

BĂDILĂ DARIA NAOMI – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Minorități, Liceul German Sebeș

CAUTIȘ IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă Maternă, Liceul German Sebeș

CRIȘAN  DENISA – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică, Liceul German Sebeș

DRAGOMIRESCU EMMA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Minorități, Liceul German Sebeș

LIȚĂ NAOMI – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă Maternă, Liceul German Sebeș

MĂCINIC ANAMARIA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Minorități, Liceul German Sebeș

PIENARIU EMA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă Maternă, Loc I            Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – Minorități, Liceul German Sebeș

KIS ANETT- EMESE – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară, Școala Gimnazială Lopadea Nouă

DOMNIȚA DIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică, Școala Gimnazială Petrești

DURCĂU MONICA  – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică, Școala Gimnazială Petrești

ILAȘCĂ RUBEN-JAVIER – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică, Școala Gimnazială Petrești

LUNCAN DORIS – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică, Școala Gimnazială Petrești.

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...