FOTO: Gala Performerilor 2016. Cei mai valoroși dascăli din Alba, premiaţi de Consiliul Județean pentru îndrumarea elevilor cu rezultate remarcabile la olimpiade. LISTA

profesori-premiatiUn număr de 168 de profesori din Alba, îndrumători ai elevilor olimpici care s-au distins în anul școlar 2015-2016, prin rezultatele remarcabile obținute la olimpiadele și concursurile școlare, au fost premiaţi de Consiliul Judeţean, duminică, 18 decembrie, la Gala Performerilor 2016.

Festivitatea de premiere s-a desfășurat în Sala Mercur Styl din Alba Iulia, iar evenimentul  a fost organizat de Consiliul Județean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba.

Potrivit organizatorilor, s-au acordat distincții și premii pentru recunoașterea și evidențierea performanțelor obținute de elevii și cadrele didactice de la instituțiile de învățământ din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare desfășurate în anul școlar 2015 – 2016, performanțe care au contribuit la promovarea județului Alba, atât în țară cât și peste hotare.

În cadrul galei, au fost de asemenea premiaţi 202 elevi olimpici. VEZI si FOTO: CEI MAI BUNI ELEVI din Alba, premiați de Consiliul Județean pentru rezultate la ”Gala Performerilor 2016”. LISTA completă

Vă prezentăm mai mai jos LISTA CU CEI MAI BUNI PROFESORI din judeţul Alba și rezultatele obținute de elevii pe care i-au îndrumat:

Etapa nationala – 49  profesori:

Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – BERINDEIE VIRGIL  – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică

Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – BERINDEIE ELENA – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică

Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud  –  FODOR BRIGITTA  – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară

Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud   – FODOR KATALIN Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CRIȘAN ALINA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – BĂDĂU GEORGETA – Mențiune            Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – PILŢU LUCIA –   Premiul II – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Italiană

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia –  ZISU MIHAELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – SICOE PAMFIL – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică,  Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – HUMENIUC RAMONA – Premiul II            Olimpiada Națională de Tehnologia Informației

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj  – ZAHARIA ADRIANA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Latină

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – GHIŢĂ ROMANŢA – Premiul III – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației, Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională de Informatică

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MUCENICU CLAUDIA ADINA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – SUCIU ROXANA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MIHU RODICA – Mențiune –  Olimpiada Națională de Fizică

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – BULBUCAN MIOARA – Mențiune –  Olimpiada Națională de Geografie,  Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Geografie

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – ȘTEF VASILE – Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – SOROHAN ADINA Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – liceu

Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud  – GROZA  SORIN – Premiul III – Olimpiada Națională de Informatică

Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud  – VÎNTU  IULIAN – Premiul III – Olimpiada Națională de Matematică

Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud  – RUSU IONAȘ – Mențiune – Olimpiada Națională de Fizică

Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud  – SZILAGHI ANEMONA – Premiul III – Olimpiada Națională de Limbi Clasice – Latină

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – LUPU LUCIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia –  FILIPESCU DORINA –  Mențiune            Olimpiada Națională de Fizică

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – NISTOR IOAN – Premiul III – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox, Mențiune  – Olimpiada Națională de Religie- Cultul Greco-catolic, Mențiune  – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – ȚURCAȘ ANGELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică

Liceul ”Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș   – TUTUIAN LUMINIȚA – Mențiune – Olimpiada Națională de Educație Tehnologică

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – LUNGU MARIANA – Premiul II – Olimpiada Națională de Muzică-Vioară

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – BEȘLIU RADU – Premiul I – Olimpiada Națională de Muzică-Clarinet

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – HOLHOȘ ANDRA  – Premiul III – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Spaniolă

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – CIOBOTĂ EMIL – Premiul I  – Olimpiada Națională de Muzică-Studii Teoretice

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – SIMION EMIL – Premiul II – Olimpiada Națională de Muzică -Percuție

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – CHICIUDEAN IOAN – Premiul III –  Olimpiada Națională de Muzică -Canto Clasic

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – Premiul II – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Italiană

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia ALBU ADRIAN – Mențiune –  Olimpiada Națională de Muzică -Canto Popular

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia POP ELENA – Premiul III – Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei – Ceramică

Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia – HAUSNER MARIA – Premiul III  – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă

Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia –  RIȘTEIU ANGELA – Premiul I            Olimpiada Națională de Limbi Clasice  –  Greaca Veche

Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – BOTEZAN FLORIN – Premiul I        Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – PĂCURAR IULIA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  – NEGREA PETRU   – Mențiune –  Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – gimnaziu

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  – FURDUI MIRONA -Mențiune – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română – gimnaziu

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia – Mențiune – Olimpiada ”Lectura ca abilitate de viată”- Nivel 2

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Ighiu  – ONIŢĂ VIORICA – Mențiune – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba Franceză

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir  – MITEA CORNEL – Premiul III – Olimpiada Națională de Fizică

Premiul I – Etapa județeană Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir  – CRIȘAN ELENA – Premiul III – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane- Educație civică

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir  – MITEA MARIANA – Mențiune  – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Exercițiu

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – IGNA DANIELA – Mențiune – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea Exercițiu

Școala Gimnazială Petrești  – CIBU MARIA –  Mențiune – Olimpiada Națională de Geografie

Şcoala Gimnazială Vidra / Școala Gimnazială Ponorel – BOBOIA AMALIA – Mențiune  – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox

ETAPA JUDEȚEANĂ – 119 profesori

Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – FURDUI AMALIA – Loc I  – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice-Turism și alimentație

Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia –  CETEAN EMIL –  Loc I   Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice-Turism și alimentație

Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia  – PINTEA EVA – Loc I   Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice-Turism și alimentație

Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – BODEA ROXANA   Loc I   Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba  Franceză

Colegiul Național ”Avram Iancu” Cîmpeni – CORCHEȘ NICOLAE – Loc I   Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Sociologie

Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud  – GÁSPÁR KATALIN  –  Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară

Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud – LÁZÁR EMÖKE – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian

Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud   LŐRINCZ ILDIKÓ Loc I   Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian

Colegiul Național ”David Prodan” Cugir  –  COPACEANU ADRIANA –  Loc I  – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Liceu

Colegiul Național ”David Prodan” Cugir – MOLDOVAN ALINA  –  Loc I   Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Liceu

Colegiul Național ”David Prodan” Cugir – OARGĂ SERAFINA –  Loc I  – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Filozofie

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – RUSU SOFICA –  Loc I – Olimpiada Națională de Limbi Romanice / Limba  Franceză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – GOȚIA IOANA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia  – GLIGOR LILIANA –  Loc I  –  Olimpiada Națională de Limba Engleză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – MUNTEAN AIDA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – MILEA ANNA – Loc I – Olimpiada Națională de Biologie, Loc I   Olimpiada Națională Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia   – CERBU VALER –  Loc I – Olimpiada Națională de Biologie

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – BĂRUȚĂ RODICA – Loc I  – Olimpiada Națională Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – ARĂBOAIEI MARCEL –  Loc I – Olimpiada Națională Națională Interdisciplinară ”Științele Pământului”

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CERBU MIOARA – Loc I – Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea  Performanță

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – SECARĂ ALINA  –  Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Liceu

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – CETEAN DANIELA – Loc I  – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia –  ROTCHE ANDREEA – Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – SANDU CORNEL – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică

Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” Alba Iulia – MUREŞAN LAURA –  Loc I – Olimpiada Națională de Tehnologia Informației

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – MUNTEANU DINORA –  Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – MARIAN ANCA – Loc I  – Olimpiada Națională de Astronomie și Astrofizică

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – MĂRGINEAN LUCA – Loc I –  Olimpiada Națională de Fizică

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – POP LUCIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj   – BORȘAN MARIANA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – COMȘA ANA-MARIA –  Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viată”

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj – GAVRILUȚ DOINA –  Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Educație civică

Colegiul Național ”Inochenție Micu Clain” Blaj –  GHIȚĂ  IOAN –  Loc I – Olimpiada Națională de Matematică

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – ELEKES DANIELA – Loc I   Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MUCSI-AMARITEI ANDREEA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – POPA DINA – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – HAN SIMONA – Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică

Colegiul Național ”Lucian Blaga” Sebeș – MOGA NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică

Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud – COSTAN ZAMFIRA –  Loc I – Olimpiada Națională de Biologie

Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud  – GÂLEA GABRIELA – Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Liceu

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia –  CHIOREAN ALINA –  Loc I – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – IRIMIE LUCIAN – Loc I – Olimpiada Națională de Chimie

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia- MUREȘAN SIMONA- Loc I – Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viată”

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia-  MIRCEA COSMINA – Loc I- Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea  Performanță

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – DURIGA DARIUS – Loc I- Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane- Logică

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – DURA SIMINA – Loc I – Olimpiada Națională de Psihologie, Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Economie

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – FĂRCAȘ PARASCHIVA- Loc I- Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie

Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba Iulia – MACARIE VALER- Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Geografie

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – ZAHARIE ION – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Mecanică / Electric, electrotehnic, electromecanic

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – CÎMPEAN ADELA- Loc I  – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Mecanică

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – AGAVRILOAE MAURICIU – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Mecanică

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia  – ACHIM OVIDIU – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electronică, automatizări, telecomunicații

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – LIMBĂŞAN IOAN – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electronică, automatizări, telecomunicații

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – SAS GHEORGHE – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electronică, automatizări, telecomunicații / Electric, electrotehnic, electromecanic

Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia – LĂPĂDUŞ IOAN –  Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Electric, electrotehnic, electromecanic

Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia – MUNTEAN IOAN- Loc I- Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice

Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” Alba Iulia – MATEȘ RODICA – Loc I –  Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice

Colegiul Tehnic Aiud – KOVACS IBOLYA- Loc I  – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice

Colegiul Tehnic Aiud – PISTOL NICOLAE – Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Construcții, instalații și lucrări publice / Industrie textilă și pielărie / Mecanică

Colegiul Tehnic Aiud – IENEI CSILLA- Loc I – Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Industrie textilă și pielărie

Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud – ANCA MONICA –  Loc I – Olimpiada Națională de Pedagogie și Psihologie

Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud – NUȚA DORU DANIEL –  Loc I- Olimpiada Națională de Limba Rromani

Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” Abrud – IANCU  ALINA- Loc I   – Națională de Tehnologia Informației

Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia- MUNTEAN ALINA –  Loc I – Olimpiada Națională de Pregătire Sportivă Teoretică

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – SIMION CECILIA – Loc I- Olimpiada Națională de Muzică – Pian

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – LĂNCRĂJAN TATIANA  Loc I   Olimpiada Națională de Muzică – Violă

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – ZĂRNESCU TEODORA – Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Muzică Tradițională

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – VRÂNCEANU RITA –  Loc I – Olimpiada Națională de Muzică – Pian

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – PÂRJOL OVIDIU – Loc I-  Olimpiada Națională de Muzică – Pian

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – TUDOR DRAGOȘ – Loc I- Olimpiada Națională de Muzică – Chitară

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – DRAGOMAN COSMIN –  Loc I- Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – FILIP ALEXANDRINA DELIA – Loc I – Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – ȚIBACOV SORINA ILEANA- Loc I – Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – ISPAS NICOLAE – Loc I- Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – MIREA IULIAN- Loc I- Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia BAR LIVIA   Loc I   Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia – URDEA GHEORGHE –  Loc I – Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul de Arte ”Regina Maria” Alba Iulia BORTEŞ NARCIS   Loc I   Olimpiada Națională de Arte vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor

Liceul Tehnologic Jidvei / Școala Gimnazială Bălcaciu- BĂRBAT IOANA-  Loc I   Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox

Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni    POTINTEU NARCISA- Loc I   Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Economic, administrativ, comerț

Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni    BUZGAR CARMEN-  Loc I   Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice – Economic, administrativ, comerț

Liceul Teologic Greco-catolic ”Sf. Vasile Cel Mare” Blaj GHERMAN ALEXANDRU – Loc I            Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-catolic (Colegii / Licee Teologice)

Liceul Teologic Greco-catolic ”Sf. Vasile Cel Mare” Blaj AVRAM RODICA  – Loc I   Olimpiada Națională de Religie – Cultul Greco-catolic (Colegii / Licee Teologice)

Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – DIMÉN ERIKA – Loc I  Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară

Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – GUDOR KUND-BOTOND – Loc I   Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian

Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – FARKAS LÁSZLÓ  Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian

Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia-  GÁL LÁSZLÓ- Loc I            Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian

Liceul Teologic Romano-Catolic ”Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia – CSOMÓS LÁSZLÓ  Loc I – Olimpiada Națională de Religie – Limba Maghiară, Cultele: Romano-catolic, Reformat, Unitarian

Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș –  FRANCU ANA MARIA- Loc I  – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Gimnaziu

Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia  – GHERVAN ADINA Loc I  –  Olimpiada Națională de Chimie

Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia  –  OPRIȘ MONICA  – Loc I            Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox

Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – PINTEA EUGEN –  Loc I            – Olimpiada Națională de Religie (Seminarii și Licee teologice ortodoxe)

Seminarul Teologic Ortodox ”Sfântul Simion Ștefan” Alba Iulia – BOLEA NICOLAE  –  Loc I    Olimpiada Națională de Religie (Seminarii și Licee teologice ortodoxe)

Liceul German Sebeș  – RĂULEA DELIA –  Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Germană Maternă

Liceul German Sebeș  – NEAGU IOANA – Loc I  – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Germană Maternă

Liceul German Sebeș  – OBREJA ADRIANA   –   Loc I – Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Minorități

Liceul German Sebeș  – BĂDESCU LACRIMA – Loc I –  Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română  – Minorități

Liceul German Sebeș – MIHU ANCA – Loc I – Olimpiada Națională de Matematică

Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia –  TOMA IOANA – Loc I  – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia –  CALISTRU IULIA –   Loc I   – Olimpiada Națională de Limba Engleză

Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia – ROMAN CRISTINEL –  Loc I – Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane – Istorie

Şcoala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia – URCAN  MIHAELA – Loc I   Olimpiada Națională de Matematică

Şcoala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vințu de Jos-ILCA GABRIELA –  Loc I – Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”

Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș   BADU ISTINA  – Loc I   Olimpiada Națională de Biologie

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  CONSTANTIN ADRIANA Loc I   Olimpiada Națională de Fizică

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  MATEESCU MIHAELA    Loc I   Olimpiada Națională de Chimie

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  ALBU CRISTINA –  Loc I   Olimpiada Națională de Religie – Cultul Ortodox

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia –  BANDICI EMANUELA – Loc I   Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viată”, Loc I   Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea  Antrenament

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  SAVA CORINA-Loc I   Olimpiada Națională de Lingvistică – Secțiunea  Antrenament, Loc I –  Olimpiada Națională de Matematică

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia  BĂRBATU  CAMELIA      Loc I   Olimpiada Națională de Matematică

Școala Gimnazială ”Nicodim Ganea” Bistra – DINIȘ ADAM CRISTINA  Loc I   Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”

Şcoala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” Galda de Jos – CRISAN EMILIA    Loc I   Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”

Şcoala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud  – POP MIRELA –  Loc I   Olimpiada Națională de Limba Engleză

Şcoala Gimnazială ”Simion Balint” Roșia Montană / Școala Primară Gura Roșiei  –  BATRÎNA RODICA – Loc I   Olimpiada Națională de Limba Rromani

Şcoala Gimnazială Daia Română    BRADILA LAURA Loc I   Olimpiada Națională pentru elevii din mediul rural ”Universul Cunoașterii prin Lectură”

Școala Gimnazială Lopadea Nouă  GILYÉN SZIDÓNIA –   Loc I   Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – STOICA MIHAELA –  Loc I   Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori

Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir  – MARIAN ENIKO –  Loc I   Olimpiada Națională de Științe pentru Juniori

Școala Gimnazială Petrești  –  HAN SIMON –  Loc I   Olimpiada Națională de Religie – Alianța Evanghelică.

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

5 Comentarii

marian cristea 18 decembrie 2016 at 18:19

foarte frumos, dar sa uitat de olimpicii care au participat in cadrul disciplinei educatie fizica si care au adus si ei cinste judetului, daca tot sa facut o premiere a olimpicilor

profesor Ana 18 decembrie 2016 at 22:42

pentru Marian Cristea:Pentru sportivi există Gala Sportului.

fane de la sifoane 19 decembrie 2016 at 9:57

bietii copii… dupa ce ca-i spalati pe creiere cu asa zisa scoala, unii mai au energie si rezistenta mentala sa faca si performanta, va laudati si va faceti poza cu ei ca la circ cu ursu….

un profesor 19 decembrie 2016 at 20:08

Ar fi fost mai bine sa treaca neobservata performanta lor?Nu cred!Manifestari de forma aceasta au un puternic rol motivational!Cred ca ar trebui sa apreciem ca inca sunt elevi dornici sa invete, sa faca performanta!

fane de la sifoane 21 decembrie 2016 at 0:02

Imi cer scuze pentru derapajul de ieri, insa am probleme la procesor.

Comentariile sunt oprite

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...