FOTO/ Casa de Cultura din Cugir a gazduit lansarea candidaților PSD pentru Parlamentul Romaniei

Sute de cugireni au avut prilejul să se întâlnească astăzi cu vicepreședintele PSD – senatorul Ecaterina Andronescu, precum și cu candidații PSD Alba pentru Parlamentul României.

lansare-psd-cugir002Anuntat cu cateva zile in urma, evenimentul organizat la Cugir a debutat in jurul orei 9,30, cand, oaspetele de Bucuresti insotita de candidatii pentru Senatul Romaniei si Camera Deputatilor: Ioan Darzu, Daniel Breaz, Cornel Murg, Marcela Daramus, Gheorghe Damian si Dan Barbulet, dar si de membrii ai biroului orasenesc Cugir al PSD, s-au intalnit cu cetatenii orasului de la poalele Draganei. Din Piata ,,Complex”, pe traseul pana la Casa Oraseneasca de Cultura, acestia s-au oprit cu localnicii, in marea lor parte personae varstnice(cei mai multi pensionari), le-au ascultat doleantele, leau dorit sanatate si i-a asigurat de tot sprijinul pentru o viata cat mai buna.

Intr-o atmosfera la fel prieteneasca si de primitoare a avut loc si intalnirea de la Casa de Cultura unde in jurul orei 11,00, intr-o sala plina pana la refuz, oaspetii s-au intretinut cu participantii, fie acestia membrii sau simpatizanti ai Partidului Social Democrat. Reuniunea a fost deschisa de secretarul organizatiei social – democratilor din Cugir, jr. Mircea Simu, care le-a dorit un bun venit tuturor participantilor si le-a multumit pentru prezenta lor in numar asa de mare la respective manifestare.

INFORMARE COVID-19

In continuare, fostul prefect de Alba, ing. Cornel Murg, candidat pentru fotoliul de senator a devenit pentru aproape o ora moderatorul intalnirii, facand oficiile de gazda, oferind participantilor locali detalii si informatii despre activitatea fiecarui candidat care va reprezenta Partidul Social Democrat din Judetul Alba in Parlamentul Romaniei. Atat senatorul Ecaterina Andronescu, cat si candidatii pentru Senat si Camera Deputatilor au raspuns intrebarilor adresate de cei prezenti si au transmis mesaje ale partidului cu prilejul alegerilor parlamentare din 11 decembrie. (C.P.)

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

11 Comentarii

gligor moise 19 noiembrie 2016 at 21:47

opriti poluarea la sebes

NIK 19 noiembrie 2016 at 23:13

Citeva zeci de pensionari poate ,nu sute !! Pe bietii batrini i mai pot duce cu zaharelu inca .o punga de ceva ,un leu la pensie etc…..

L 20 noiembrie 2016 at 17:04

Asa-i, voi ceilalti va lasati dusi cu zaharelul pe gratis! O, pardon peneleul nu face nimic gratis …

Daniel 20 noiembrie 2016 at 8:33

Băiete, tu ai rămas puternic ancorat în trecutul partidului tău PNL !

Mihai Duta 20 noiembrie 2016 at 13:48

Cod rosu de minciuni. Victor Ponta în 2013: „Dacă Autostrada Comarnic-Braşov nu e gata până în 2016, nu mai candidez la următoarele parlamentare!” Să mai spun că Victor Viorel,’ cel mai bun premier’, a minţit e ca şi cum aş zice că iarna ninge. El este campionul absolut al mincinoşilor din politică. Acum e vremea lui. A început campania electorală!
In 2012 PSD şi PNL erau braţ la braţ, simţeau la fel, minţeau la fel. Doar 8,8% din promisiunile lor electorale au fost îndeplinite. Majoritatea, ajutoare sociale, pensii speciale pt parlamentari si salarii pt bugetarii de lux. Nicio investiţie! Asta înseamnă că au minţit în proporţie de peste 90%.

Nelu 20 noiembrie 2016 at 14:00

Da chiar nu si mai dau seama oamenii din romania, sincer ca p d s r de 26 de ani nu a facut ABSOLUT NIMIC IN TARA ASTA DECAT CA AU TAIAT TOATE PADURILE DIN TARA SI CA ILIESCU LA OMORAT PE CEAUSESCU IN 89 IN ZIUA DE CRACIUN .PE BUNE NU NE MAI REVENIM ODATA???

Margelatu` 20 noiembrie 2016 at 17:15

Tu chiar speri, Nelu, ca mai crede cineva propaganda asta platita pe care o faci tu ? Naivule, nu au trecut multi ani de cand ati taiat pensii, salarii si ati inchis spitale VOI pdleii mascati in penelei. Inteleg ca trebuie sa demonizati pe oricine va da arama pe fata dar romanii au inteles cine le-a redat pensia si salariul! Vorbesti de paduri taiate ? Parca aveti un candidat care inca are rumegus in buzunare …

Marius 20 noiembrie 2016 at 15:32

Acum 4 ani, aceleasi partide le promiteau acces direct la autostrada. Anii au trecut, oamenii au uitat, accesul s-a evaporat. Au venit din nou cu tolba plina de minciuni, ca o sa facem, o sa dregem, o sa…., o sa…Tot cu ceva ani in urma, un dr. veterinar le promitea motilor ca le impanzeste zona de abatoare unde sa-si poata vinde animalele, el a ajuns inschimb deputat, iar si in acest caz abatoarele s-au evaporat. Oricum, nu ne ramane decat sa mergem din nou sa-i votam ca sunt tare seriosi si dedicati cetateanului.

Marinel Popescu 20 noiembrie 2016 at 20:10

Iohanis are dreaptate , din pacate…. Coordonatorul de campanie numit de Darzu este condmnat penal pentru coruptie ! Cine? Nimeni alta decat ” dragostea mea Mihaela ” Dehelean . pare de ce ?

Mihai 21 noiembrie 2016 at 9:01

Popescule,esti total dezinformat! Mihaela Dehelean nu conduce campania PSD. Te-a prostit ala care ți-a vandut ,,informatia”. Cere-i banii inapoi! Cat despre condamnari,stai linistit,o sa va vina si voua,portocaliilor din Alba, randul.Rabdare… sa aveti.

Puiu Andrei 21 noiembrie 2016 at 9:20

PSD Alba are cea mai buna echipa si multora le este ciuda, podibil sa crape de invidie….
Se poate observa din comm-uri.