Ziarul Unirea

Florin Roman: Abuzuri la Fabrica de Arme Cugir. Niciun muncitor nu se poate angaja dacă nu devine membru al PSD

Florin Roman02„Niciun muncitor nu se poate angaja la fabrica de arme Cugir dacă nu devine membru al PSD!”, a afirmat astăzi, în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul PNL Alba, liberalul Florin Roman.

Acesta a făcut un apel la organele de urmărire penală, cu privire la situația recrutărilor de personal la Fabrica de Arme Cugir, care nu s-ar face potrivit legii, ci prin condiționarea candidaților de a intra în rândurile PSD.

ELIT

Roman l-a nominalizat pe subprefectul social-democrat al județului Alba, Cornel Murg, care, pe lângă situația de la Fabrica de Arme Cugir, s-ar face responsabil și de presiunile asupra directorilor instituțiilor deconcentrate din Alba, în vederea obținerii unor posturi și favoruri pentru PSD.

Florin Roman, președinte PNL Alba Iulia: „Atrag atenția organelor de urmărire penală cu privire la ceea ce se întâmplă la Fabrica de Arme din Cugir. Acolo, angajările la fabrică se fac nu potrivit legii, ci în baza adeziunii la PSD,  impunându-se obținerea unor favoruri pentru partidul care i-a pus în acea funcție. Niciun muncitor nu se poate angaja la fabrica de arme Cugir, dacă nu devine membru al PSD (…)

În spatele acestor lucruri stă, în special, domnul subprefect Cornel Murg, omul care se ocupă de presiunile asupra directorilor de deconcentrate pentru obținerea de diferite posturi și favoruri pentru partid. Îi atrag atenția domnului Murg, că a depășit demult barierele legalității. Un subprefect nu are voie să facă politică și nici să încalce legea (…)

ADEZIUNE PLUS ALBA

Dacă oamenii vor avea curajul să prezinte în scris presiunile la care au fost supuși, vom face plângere penală, pentru că lucrurile au întrecut orice măsură”.

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

Te-ar putea interesa și:

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

12 Comentarii

apoliticul 21 februarie 2014 at 17:54

Ete fas ca la Mercedes se angajeaza pe bani si nu se scandalizeaza nimeni.Binenteles ca si la Cugir merge si cu euro ca oriunde in tara.

Omul Marilor Gogosi 21 februarie 2014 at 18:12

Florin Roman, acest individ incult, grobian, este un parvenit care s-a imbogatit peste noapte din banul public, din consiliile de administratie in care a fost instalat de Atanasiu, desi nu avea nicio competenta profesionala si din care a incasat aproape 1 milion de dolari net, isi da din nou arama pe fata. Un atac isteric, abject care nu face cinste liberalilor. Florin Roman si Teodor Atanasiu s-au comportat azi ca 2 caini isterici care sunt goniti din fata macelariei. Macelaria fiind banul public obtinut de la diversele institutii la care cei 2 indivizi s-au invatat sa mulga din greu.

Raisa 22 februarie 2014 at 23:13

Una din multumirile mele ca cetatean va fi aceea de a va vedea schimbat din functia de vicepresedinte al C.J. Alba.
Sunteti cea mai mare rusine a politicii locale si Teodor Atanasiu e direct responsabil.
V-a sprijinit in detrimentul unor oameni de valoare!
In P.N.L. Alba sunt multi liberali de valoare, dar nu i-au placut.

Urmeaza factura!
Si plata….
Succesuri!

Un cititor 21 februarie 2014 at 18:33

Domnule Roman, si pe vremea cand conduceau liberalii si pe vremea cand conduceau pd-listii tot asa s-a procedat! de ce ar face Psd-ul altfel???

Mariana 21 februarie 2014 at 18:52

Mai, Romane nu uita cine te-a scolat pe tine, asa te-a invatat ? Revino-ti cat mai repede ca o iei pe aratura si e noroi mare.

Bula 21 februarie 2014 at 19:43

Unde sunt PNL-acii la putere sunt doua variante pe care cel care doreste un loc de munca trebuie sa le indeplineasca: 1 sa fie pupist de pitic atomic; 2. sa fie basist, asa ca ciocu mic. Ce te faci bre autostiutorule cu marile proiecte dupa ce o sa te scoata baietii de pe autostrada ? Te duci cu laptopul sa termini portiunea drumului 107K de la Valea Mlaci la Mogos, ca altceva nu esti in stare sa faci. Noroc cu Dumitrel si Popescu ca din acest punct de vedere esti un zero absolut.

ion 21 februarie 2014 at 23:28

Atanasiu a mintit Cugireni ca le face iesire la autostrada a stricat uzina cugir si acum trimite soarecu in fata sa deie apa la moara din nou sa minta oamenii.Hai ma ne lesi cu minciuni politice.Cugirenii ar trebuii sa-i linseze cand pun piciorul prin Cugir.

Cugireanul 22 februarie 2014 at 8:15

De data asta Roman are dreptate,
la aceasta fabrica de arme te angajezi doar daca promiti ca votezi cu PSD
este plin de noi angajati care habar nu au ce fac si de ce sunt acolo … mai ales la birouri
Daca si PDL a facut angajari insa 99.9% in sectie si doar cateva pe la birouri ….. apoi PSD ca sa-si multumeasca oamenii de partid a umplut birourile cu tot felul de personaje
Sa speram ca locuitorii orasului Cugir realizeaza ce se intampla si ii vor sanctiona la urne.

Un cititor 22 februarie 2014 at 18:52

cetatenii nu realizeaza ce se intampla, n-au realizat nici pana acum, nu si-au dat seama ca USl este o gasca de mincinosi. care au reusit sa ne fraiereasca inca o data!!!!Dar ei si clica lor o duc de la bine in sus!Asta nu inseamna ca ceilalti(PDL) au fost altfel!!! sunt facuti din acelasi aluat!!

apoliticul 22 februarie 2014 at 10:06

Buna ideea asta cu urnele problema pe cine sa votam?
PSD sint hoti
PDL sint hoti
PNL sint hoti
PMP sint traseisti
UNPS sint traseisti
PC haznaua lui Voiculescu
UDMR curva politicii romanesti
PPDD o adunatura de oportunisti si traseisti
PRM ,PNTCD si alte asazise partide subunitare nu conteaza
Eu personal nu ma mai prezint la vot pina nu se trece la uninominalul pur adica sa pot vota o persoana nu o adunatura de hoti care sint intotdeauna pe locuri eligibile.

Luci 22 februarie 2014 at 17:19

Dar la primaria Cugir si la toate celelalte institutii din oras ca sunt toti membrii penele,de ce nu spui ???

S.P.Q.R. 24 februarie 2014 at 4:08

Bai CHIORBETE,….SAU ARAGAZ,CU 4 OCHIURI,…TU VORBESTI,…CUM VEZI ??? ADICA PROST ??? DE CE NU STRIGI IN GURA MARE,…BAI ANALFABETULE,…SI IN CAZUL PRIMARIEI CUGIR,…AFLATA IN ACEEASI SITUATIE. NU ESTI MEMBRU,…IN PARTIDUL GALBEJITILOR VOSTRII,…NU TE ANGAJEZI. BA MAI MULT,…TREBUIE SA SI COTIZEZI(indirect)LA EDIL,….RASPOPITUL TEBAN !!! Nu mai strigati,bai penalilor,…uite hotii !!! ACUM CA ZBURATI DE LA CIOLAN SI DE LA PRADAT TARA,…NECAZ MARE ESTE ??? DAR DE CE,…PINA ACUM,…NU A-TI ZIS NIMIC,…VA PUPATI BOT IN BOT,…CU,COMUNISTII LUI ILIESCU ??? Erati numai lapte si miere in USL !!! ACUM CA,…VA ZBOARA ASTIA,…DATI CU PIETRII. HOOO LINGAILOR SI PRADATORILOR,…CA NU SE GATA LUMEA,…MAI AVETI SANSA SA VA VINA RINDUL,…LA PRADAT SI FURAT TARA,…CA ROMANUL ESTE PROST SI UITA REPEDE !!! Voteaza din 4 in 4 ani,…ca bezmeticul,…fara nici un fel de orizont !!! Cit despre SCLAVIE,…ea nu va putea fii abolita in ROMANIA=NICIODATA. Numai in cazul unor tari si popoare brave,precum GRECII,UCRAINIENI,BULGARII…Romanul,in ciuda a ce-i spune imnul national,…este ascuns cu,…capul in nisip ca strutul,…de frica,de comoditate,de LASITATE,de TRADARE !!! ADIO ROMANIA,…O SA DISPARI IN CURIND,…DE PE HARTA LUMII !!!