Elevi cu care Alba se mândrește: Peste 150 de olimpici, în 2016, la fazele naționale

Peste 150 de elevi din județul Alba, care au obținut locul I la fazele județene la diferite discipline, s-au calificat la fazele naționale ale olimpiadelor școlare în 2016.

elevi olimpici1

ELIT

Un număr de 156 de elevi din județul Alba participă, în această perioadă, la olimpiadele naționale. Acestea se desfășoară, și în acest an, concomitent cu Săptămâna ”Școala Altfel. Să știi mai multe, să fii mai bun”. Pasiunea, interesul deosebit pentru materiile respective şi munca depusă prin susţinerea cadrelor didactice, i-au făcut pe elevi să demonstreze că sunt cei mai buni din judeţ şi că merită să meargă mai departe.

Lista cu elevii calificați la olimpiadele naționale, în 2016, pe discipline:  

Nume/prenume elev – Clasa – Cadru didactic – Unitatea de Învătământ – Olimpiada

ADEZIUNE PLUS
  1. OARGA CLAUDIA–  A VII-A  – ONIŢĂ  VIORICA  – ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” IGHIU  – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  2. TODESCU AMALIA–  A VIII-A  –  PACURAR IULIA –  ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA  – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  3. ȚURCĂ IULIANA ALEXANDRA– A IX-A – LUPU LUCIA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  4. ION ELENA ROBERTA– A X-A – LUPU LUCIA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  5. DOLGAE I. OTILIA-ROXANA– A XI-A – CRIȘAN ALINA, RUSU SOFICA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  6. MEDRUȚ G. GEORGIANA-MARIA– A XII-A – BĂDĂU GEORGETA, CRIȘAN ALINA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  7. CIOARA MADALINA– A XII-A – BODEA ROXANA – COLEGIUL NAŢIONAL „AVRAM IANCU” CÂMPENI – OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZA
  8. BȊTIU ALEXANDRA– A VIII-A – ELEKES DANIELA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  9. CATA LUIZA– A VIII-A – ELEKES DANIELA –  COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  10. MOGA DENISA– A IX-A – MUCENICU CLAUDIA ADINA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  11. RADU COSMINA– A X-A – SUCIU ROXANA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  12. RONCEA CALINA– A X-A – MUCSI-AMARITEI ANDREEA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  13. MUCENICU AMINA TANIA– A X-A – MUCENICU CLAUDIA ADINA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  14. BEBESELEA AGNES– A XI-A – MUCENICU CLAUDIA ADINA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANA
  15. MAIER ALEXANDRA– A X-A – HOLHOS ANDRA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA SPANIOLA
  16. VESA SEBASTIAN– A XII-A – HOLHOS ANDRA – COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA SPANIOLA
  17. BRAZDAU PATRICIA DANIELA– A XII-A – HOLHOS ANDRA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA SPANIOLA
  18. RUJA V. DEBORA– A X-A – PILŢU LUCIA /OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA               – OLIMPIADA DE LIMBA ITALIANA
  19. LUNGU V. LAURENȚIU VALENTIN– A X-A – PILŢU LUCIA / OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ITALIANA
  20. OARGĂ P. VANESSA – A XI-A – PILŢU LUCIA / OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ITALIANA
  21. JURJ ANDRA TEODORA– A XII-A – OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ITALIANA
  22. BĂLĂUCĂ C. ANASTASIA– A XII-A – PILŢU LUCIA / OLTEANU-MOLDOVAN RODICA ILEANA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ITALIANA
  23. FUFEZAN T. MIHAI CRISTIAN– A VII-A – POP MIRELA  – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „OVIDIU HULEA” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  24. JINGA TUDOR– A VIII-A – CALISTRU IULIA/TOMA IOANA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  25. BOZDOG D. RALUCA DELIA – A IX-A – ZISU MIHAELA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  26. SAVA IZA MIRUNA– A X-A – CHIOREAN ALINA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  27. CRIȘAN M. DARIUS– A XI-A – MUNTEANU DINORA – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  28. LAZEA G.I. DIANA-GEORGETA– A XII-A – ZISU MIHAELA / GOTIA IOANA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  29. DRĂGAN M. LAVINIA-TEODORA– A X-A – GLIGOR LILIANA/ MUNTEAN AIDA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA  – OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA
  30. GIURGIU I. TEOFIL COSTIN– A VI-A – CONSTANTIN ADRIANA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE FIZICA
  31. TĂRÎŢĂ E. G. VICTOR– A VII-A – MIHU RODICA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE FIZICA
  32. BEL N. LUANA  ANDRADA– A VIII-A – MITEA CORNEL – ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 3 CUGIR – OLIMPIADA DE FIZICA
  33. DEDEA M. Ș. ALEXANDRU-GABRIEL– A IX-A – FILIPESCU DORINA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE FIZICA
  34. GRECU E. GABRIELA-TEODORA– A X-A – FILIPESCU DORINA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE FIZICA
  35. ROSCA C. MALINA– A XI-A – SICOE PAMFIL – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE FIZICA
  36. SEVESTREAN VASILE ALIN– A XII-A – MĂRGINEAN LUCA – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ – OLIMPIADA DE FIZICA
  37. SOCOL N. DRAGOS– A VIII-A – MATEESCU MIHAELA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE CHIMIE
  38. COMAN V. ILIȘCA ANIȘOARA– A IX-A – IRIMIE LUCIAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE CHIMIE
  39. TIMARIU F. TEODORA MARIA– A X-A – ADINA GHERVAN – LICEUL TEORETIC „SFÂNTUL IOSIF” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE CHIMIE
  40. COMȘA V. ANTONIA LUCIA– A XI-A – POP LUCIAN – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ – OLIMPIADA DE CHIMIE
  41. CRINTEA E. MIRUNA– A XII-A – POPA DINA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE CHIMIE
  42. BÎRJAC V. RADU-ALEXANDRU– A XII-A – MILEA ANNA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE BIOLOGIE
  43. PRAȚIA-ARON M.L. DIANA-IOANA– A XI-A – MILEA ANNA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE BIOLOGIE
  44. SAVIN G.C. NICOLAE – A X-A – CERBU VALER – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE BIOLOGIE
  45. PAVEL ANCA DIANA– A IX-A – COSTAN ZAMFIRA – COLEGIUL NAŢIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD – OLIMPIADA DE BIOLOGIE
  46. MUNTEAN A. IONUȚ-VICTOR– A VII-A – BADU ISTINA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ – OLIMPIADA DE BIOLOGIE
  47. ROŞCA C. MĂLINA– A XI-A – MARIAN ANCA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ
  48. BÎRLUŢIU V. CLAUDIU ANDREI– A IX-A – SICOE PAMFIL, RODICA BARUTA, ANNA MILEA, MARCEL ARABOAIEI – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINTELE PĂMÂNTULUI
  49. RÎŞTEIU D DIANA MARIA– A XI-A – POTINTEU NARCISA – LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CÂMPENI – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ
  50. FURDUI S. ALINA MARIA– A XII-A – BUZGAR CARMEN – LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CÂMPENI – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ
  51. HANCHEŞ OTILIA– A XI-A – CETEAN EMIL, FURDUI AMALIA, PINTEA EVA COLEGIUL ECONOMIC „DIONISIE POP MARŢIAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ ”TEHNOLOGII„-TURISM ȘI ALIMENTAȚIE
  52. JINAR ANDRADA– A XII-A – PINTEA EVA – COLEGIUL ECONOMIC „DIONISIE POP MARŢIAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-TURISM ȘI ALIMENTAȚIE
  53. TANAS SERGIO– A XI-A- MUNTEAN IOAN, MATES RODICA – COLEGIUL TEHNIC „DORIN PAVEL” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-CONSTRUCTII INSTALATII SI LUCRARI PUBLICE
  54. MĂRGINEAN ANDREI NICOLAE– A XII-A – KOVACS IBOLYA,  PISTOL NICOLAE – COLEGIUL TEHNIC AIUD – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-CONSTRUCTII INSTALATII SI LUCRARI PUBLICE
  55. MODOL V. GABRIEL IOAN– A XI-A – ZAHARIE ION,CÎMPEAN ADELA, AGAVRILOAE MAURICIU – COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„- MECANIC
  56. COMAN SERGIU– DANIEL – A XII-A – ING PISTOL NICOLAE – COLEGIUL TEHNIC AIUD – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„- MECANIC
  57. SAMOILĂ N. DANIEL– A XII-A – ACHIM OVIDIULIMBĂŞAN IOAN, SAS GHEORGHE – COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI
  58. HORVATH D. DANIEL– A XI-A – ACHIM OVIDIU,LIMBĂŞAN IOAN, SAS GHEORGHE – COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-ELECTRONICĂ AUTOMATIZĂRI
  59. COMAN M. TRAIAN AURELIAN– A XII-A – SAS GHEORGHE, LĂPĂDUŞ IOAN, ZAHARIE ION – COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-ELECTRIC
  60. POPA ALEXANDRA– A XI-A – ING. IENEI CSILLA, PISTOL NICOLAE – COLEGIUL TEHNIC AIUD – OLIMPIADA ARIA CURRICULARĂ„TEHNOLOGII„-INDUSTRIE TEXTILA SI PIELARIE
  61. POPA CARINA– A V-A – TURCAS ANGELA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
  62. CUC SIMUTIU ANDREI– A VI-A – TUTUIAN LUMINIȚA – LICEUL „DR. LAZĂR CHIRILĂ” BAIA DE ARIEŞ – OLIMPIADA DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
  63. GHERMAN ELIZA– A VII-A – TUTUIAN LUMINIȚA – LICEUL „DR. LAZĂR CHIRILĂ” BAIA DE ARIEŞ – OLIMPIADA DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
  64. NEAMTU CLAUDIU– A VIII-A – TURCAS ANGELA- COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
  65. ROȘU SILVIU– A V-A – SIMION CECILIA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – PIAN
  66. MANCER ANTONIA– A IV-A – LUNGU MARIANA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – VIOARĂ
  67. GOȚA ILINCA– A VII-A – LANCRAJAN TATIANA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – VIOLĂ
  68. CHIOREAN MIHAI LAURENȚIU– A VIII-A – BESLIU RADU – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – CLARINET
  69. TRIF ALEXIA– A XI-A – CHICIUDEAN IOAN – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – CANTO CLASIC
  70. LEBU SILVIA– A XII-A  – TEODORA ZARNESCU – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – MUZICĂ TRADIȚIONALĂ
  71. MARCU MARIA– A XII-A – ALBU ADRIAN – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA -OLIMPIADA DE MUZICĂ – MUZICĂ TRADIȚIONALĂ
  72. SIMION ANDREI– A IX-A –  SIMION EMIL – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – PERCUȚIE
  73. RUSU ELISABETA– A XI-A – RITA VRANCEANU – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – PIAN
  74. ŞUŞMAN BIANCA STEFANA– A IX-A – GORNIC MIHAELA -LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – STUDII TEORETICE
  75. MARTIN ANAMARIA– A IX-A – TUDOR DRAGOS – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE MUZICĂ – CHITARĂ
  76. BOZEŞAN ADRIANA– A XII-A – DRAGOMAN COSMIN – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  77. ROTAR BRIGHITE BEATRICE– A XII-A – FILIP ALEXANDRINA DELIA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  78. BOGDAN BIANCA IOANA – A XII-A – ISPAS NICOLAE – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  79. BUMB SORINA ALEXANDRA– A XII-A  – POP ELENA MARIA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  • ZBÂRCOT DENISA– A – XI-A – MIREA IULIAN – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA –  OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  1. MAŞCHIN ELIZAVETA– A XI-A – URDEA GHEORGHE – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  2. ŞTEFAN ELENA– A XI-A – BORTEŞ NARCIS – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  3. CÂRNAŢ ALEXANDRA MARIA– A XI-A – FILIP ALEXANDRINA DELIA – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  4. IVAN VASILE SEPTIMIU– A XI-A- DRAGOMAN COSMIN – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  5. CATLABUGA ALEXEI– A XI-A – DRAGOMAN COSMIN – LICEUL DE ARTE „REGINA MARIA” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE ARTE VIZUALE,ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR
  6. SAV IONELA NICOLETA– A X-A – ANCA MONICA – LICEUL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ABRUD – OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PEDAGOGIE SI PSIHOLOGIE
  7. CIRA GRIGORESCU GIORGIANA ELIZA– A X-A – ANCA MONICA – LICEUL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ABRUD – OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE PEDAGOGIE SI PSIHOLOGIE
  • MICLEA ALEXANDRU IOAN– A V-A – OPRIȘ MONICA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION AGÂRBICEANU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  1. BANDICI DAN– A VI-A – ALBU CRISTINA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  2. NICOARĂ ANA– A VI-A – OPRIȘ MONICA  –  SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  3. BURZ SORINA – A VII-A BOBOIA AMALIA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ VIDRA/ŞCOALA GIMNAZIALĂ PONOREL – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  4. LAZĂR MARIA– A VIII-A – BĂRBAT IOANA – LICEUL TEHNOLOGIC JIDVEI/ŞCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCACIU – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  5. ȘERBAN RALUCA– A IX-A – NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  6. COSTEA MIRCEA DARIUS– A X-A –  NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  7. ARGATU IOANA – A XI-A – NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  8. IGĂ RALUCA– A XII-A – BORȘAN MARIANA – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ  – OLIMPIADA DE RELIGIE – CULTUL ORTODOX
  9. TOMOIAGĂ IOANA– A IX-A – NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE- CULTUL GRECO-CATOLIC
  10. LUCA MARIAN– A X-A – NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE- CULTUL GRECO-CATOLIC
  11. MOLDOVAN  CLAUDIU-IULIAN– A IX-A – GHERMAN ALEXANDRU – LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC „SF. VASILE CEL MARE” BLAJ       – OLIMPIADA DE RELIGIE – COLEGII/LICEE TEOLOGICE, CULTUL GRECO-CATOLIC
  12. FLOCA ALIN-ALEXANDRU– A X-A – AVRAM RODICA – LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC „SF. VASILE CEL MARE” BLAJ – OLIMPIADA DE RELIGIE – COLEGII/LICEE TEOLOGICE, CULTUL GRECO-CATOLIC
  13. ILAȘCĂ RUBEN-JAVIER– A V-A – HAN SIMONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  14. DOMNIȚA DIANA– A VI-A – HAN SIMONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  15. DURCĂU MONICA– A VII-A – HAN SIMONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  16. LUNCAN DORIS– A VIII-A – HAN SIMONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ PETREŞTI – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  17. FAUR CRISTIAN– A IX-A – NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  18. LUCACIU MĂDĂLIN– A X-A – NISTOR IOAN – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  19. TALPAȘ DAVID– A XI-A – HAN SIMONA – COLEGIUL NAŢIONAL „LUCIAN BLAGA” SEBEŞ – OLIMPIADA DE RELIGIE – ALIANȚA EVANGHELICA
  20. POPA ANDREI– A IX-A – BOTEZAN FLORIN – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU SEMINARII TEOLOGICE
  21. BUTA RAUL– A X-A – PINTEA EUGEN – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU SEMINARII TEOLOGICE
  22. DANESCU FLAVIUS– A XI-A – BOLEA NICOLAE – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU SEMINARII TEOLOGICE
  23. TODORAN RAZVAN VASILE– A XII-A – PINTEA EUGEN – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE RELIGIE PENTRU SEMINARII TEOLOGICE
  24. CAUTIȘ IOANA– A V-A – RĂULEA DELIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ MATERNĂ
  25. PIENARIU EMA– A VI-A – RĂULEA DELIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ – OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ MATERNĂ
  26. LIȚĂ NAOMI– A VII-A – NEAGU IOANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ               OLIMPIADA DE LIMBA GERMANĂ MATERNĂ
  27. SZABÓ KRISZTA KATALIN– A V-A – GÁSPÁR KATALIN – COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  28. KIS ANETT- EMESE– A VI-A – GILYÉN SZIDÓNIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ LOPADEA NOUĂ – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  29. KÓNYA VIRÁG– A VII-A – GÁSPÁR KATALIN – COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  30. GÁSPÁR BÁLINT– A VIII-A – FODOR KATALIN – COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  31. BASA LAURA– A IX-A – FODOR BRIGITTA – COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  32. BÍRÓ ÁGOTA– A X-A – FODOR BRIGITTA – COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  33. HEGYELI ANDRÁS– A XI-A – DIMÉN ERIKA – LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „GROF MAJLATH GUSZTAV KAROLY” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  34. KISS ANDREA IDA– A XII-A – FODOR KATALIN – COLEGIUL NAŢIONAL „BETHLEN GABOR” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
  35. NUȚA MARIAN IONUȚ– A XII-A – NUTA DORU DANIEL – LICEUL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ABRUD – OLIMPIADA DE LIMBA RROMANI
  36. PETACA IONUȚ VALENTIN– A X-A – NUTA DORU DANIEL – LICEUL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ABRUD – OLIMPIADA DE LIMBA RROMANI
  37. NUȚA VALENTINA ANCA IOANA– A II-A – BATRÎNA RODICA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION BALINT” ROȘIA MONTANĂ/ȘCOALA PRIMARĂ GURA ROȘIEI – OLIMPIADA DE LIMBA RROMANI
  38. BOZDOG ANA – A VI-A – BANDICI EMANUELA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ- NIVEL 1
  39. OLTEAN TEODORA– A VIII-A – FURDUI MIRONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ- NIVEL 2
  40. BALEA BIANCA– A X-A – MURESAN SIMONA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ- NIVEL 3
  41. ROTARU LIANA MARIA– A XII-A – COMȘA ANA-MARIA – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ – OLIMPIADA LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ
  42. GIURGIU COSTIN– A VI-A – BANDICI EMANUELA SAVA CORINA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA     – OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ -SECȚIUNEA ANTRENAMENT
  43. TUNSOIU ANTONIA A V-A – PETRA NEGREA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
  44. BEL LUANA– A VIII-A – MITEA MARIANA,  IGNA DANIELA   – ŞCOALA GIMNAZIALĂ  NR. 3 CUGIR – OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ -SECȚIUNEA EXERCIȚIU
  45. RODILĂ ANDREI– A IX-A – MIRCEA COSMINA – COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ -SECȚIUNEA PERFORMANȚĂ
  46. ZAH IOANA– A XI-A – MIOARA CERBU- COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ -SECȚIUNEA PERFORMANȚĂ
  47. TUNSOIU ANTONIA– A V-A – NEGREA PETRU – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU
  48. POPA FLORIN ALEXANDRU– A VI-A – FURDUI MIRONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU
  49. MASTAN IULIA MARIA– A VII-A – FRANCU ANA MARIA- LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREŞ – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU
  50. OLTEAN TEODORA– A VIII-A – FURDUI MIRONA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA -OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – GIMNAZIU
  51. DRAGOMIRESCU EMMA– A V-A – OBREJA ADRIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – MINORITĂȚI
  52. PIENARIU EMA– A VI-A – OBREJA ADRIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – MINORITĂȚI
  53. MĂCINIC ANAMARIA– A VII-A – BADESCU LACRIMA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – MINORITĂȚI
  54. BĂDILĂ DARIA NAOMI– A VIII-A – OBREJA ADRIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ GERMANĂ SEBEȘ – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – MINORITĂȚI
  55. BANU IOANA– A IX-A – COPACEANU ADRIANA – COLEGIUL NAŢIONAL „DAVID PRODAN” CUGIR – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – LICEU
  56. LAZĂR C. IULIA-CĂTĂLINA– A X-A – SECARA ALINA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – LICEU
  57. ZINCA ADRIAN– A XI-A – MOLDOVAN ALINA – COLEGIUL NAŢIONAL „DAVID PRODAN” CUGIR – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – LICEU
  58. CALO ANDREEA MARIA– A XII-A – GALEA GABRIELA – COLEGIUL NAŢIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – LICEU
  59. CĂPÎLNEAN DENISA– A VIII-A – ZAHARIA ADRIANA – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ- OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE  – LIMBA LATINĂ
  60. COROIU ANA MARIA MĂDĂLINA– A IX-A- CORODEANU ILEANA – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE  – LIMBA LATINĂ
  61. ISĂILĂ VERONICA– A X-A – ZAHARIA ADRIANA – COLEGIUL NAŢIONAL „INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ – OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE  – LIMBA LATINĂ
  62. CALO ANDREEA MARIA– A XII-A – SZILAGHI ANEMONA – COLEGIUL NAŢIONAL „TITU MAIORESCU” AIUD – OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE  – LIMBA LATINĂ
  63. BACIU OCTAVIAN– A IX-A – RISTEIU ANGELA – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA- OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE  – LIMBA GREACA VECHE
  64. POPA GHEORGHE– A XII-A – RISTEIU ANGELA – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „SFÂNTUL SIMION ȘTEFAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE  – LIMBA GREACA VECHE
  65. ZAHARESCU ANA– A XI-A – COLEGIUL NAŢIONAL „HOREA, CLOŞCA ŞI CRIŞAN” ALBA IULIA – OLIMPIADA DE LIMBA NEOGREACĂ
  66. BUSTAN COSMINA– A V-A – DINIȘ ADAM CRISTINA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICODIM GANEA” BISTRA – OLIMPIADA UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ – MEDIUL RURAL
  67. SIMIAN CRISTINA– A VI-A – ILCA GABRIELA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” VINŢU DE JOS – OLIMPIADA UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ – MEDIUL RURAL
  68. NISTOR ANDREEA DIANA– A VII-A – CRISAN EMILIA- ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE DRĂGAN” GALDA DE JOS – OLIMPIADA UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ – MEDIUL RURAL
  69. MOLDOVAN ELENA– A VIII-A – BRADILA LAURA – ŞCOALA GIMNAZIALĂ DAIA ROMÂNĂ – OLIMPIADA UNIVERSUL CUNOAȘTERII PRIN LECTURĂ – MEDIUL RURAL

Potrivit calendarului, Olimpiada de Informatică pentru elevii de liceu a avut loc între 15-20 aprilie la Craiova, iar pentru elevii de gimnaziu are loc în perioada 21-25 aprilie, la Bucureşti.

Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică se desfășoară  la Craiova între 20-24 aprilie, Olimpiada de Fizica a avut loc la Timişoara între 15-20 aprilie, cea de Chimie se ţine în Bacău în perioada 17-22 aprilie şi Olimpiada de Biologia are loc la Satu Mare între 17-22 aprilie.

Olimpiada naţională de la Limba şi Literatura Română pentru elevii de gimnaziu s-a desfășurat  la Râmnicu Vâlcea în perioada 16-19 aprilie, iar pentru liceeni are loc la Târgovişte, în perioada 20-24 aprilie.

De asemenea, olimpiada naţională la Limba Franceză are loc la Piatra Neamţ în perioada 18-22 aprilie, iar cea de Limba Engleză are loc la Târgu Jiu în perioada 18-22 aprilie.

Olimpiada de Matematică are faza naţională pentru elevii din clasele V-VI în perioada 19-22 aprilie, la Sovata, iar cea pentru elevii de clasele VII-XII are loc în perioada 19-23 aprilie, la Târgu Mureş.

Olimpiada de Georgrafie are loc la Sibiu în perioada 17-22 aprilie, Olimpiada de Istorie are loc la Brăila în perioada 18-22 aprilie, iar Olimpiada de Ştiinţe Socio-Umane are loc la Tulcea în perioada 18-22 aprilie.

(A.M); (D.S.)

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Un polițist îi umilește pe polițiștii care au protestat pentru salarii: ”Mergeți la privat că se dau sporuri babane!”

Un polițist îi umilește pe polițiștii care au protestat pentru salarii: ”Mergeți la privat că se dau sporuri babane!” Protestul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

4 Comentarii

Raul 23 aprilie 2016 at 16:05

Ati uitat de olimpicii la informatica!

anonim 23 aprilie 2016 at 19:49

Elevii care vor participa la OLIMP .Nat de GEOGRAFIE-2016

IRIMIE IOAN cls VIII A ,ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETREȘTI -prof CIBU MARIA

IRIMIE IUNIA-cls.a IX-a, COLEGIUL NATIONAL”LUCIAN BLAGA” SEBEŞ-prof. BULBUCAN MIOARA

MOLDOVAN CLAUDIU-MIHAI-cls. aX-a ,COLEGIUL NATIONAL”LUCIAN BLAGA” SEBEŞ-prof. STEF VASILE

IRIMIE CLAUDIA-cls.a XI-a, COLEGIUL NATIONAL”LUCIAN BLAGA” SEBEŞ-prof. BULBUCAN MIOARA

KLETT ANDREI-cls.aXII-a, COL.NAT.MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA-IULIA-prof, MACARIE VALER

DOREL de la ISJ 23 aprilie 2016 at 20:08

Cei 4 evangheliști au fost 3: Luca și Matei. Tot așa, cei 156 au devenit 157, dar în realitate sunt mai mulți. Lipsesc cei de la informatică și de la matematică și câțiva de la fizică. Cine a scris lista, a făcut o treabă de mântuială.

observator 24 aprilie 2016 at 22:24

Lista este o copie model a ISJ Alba de azi: lista incompleta din care lipsesc multe discipline (matemateica, informatica, geografie, istorie, socio-umane, pedagogie – probabil s.a.), 156 elevi participanti – un numar incorect inaintat intr-o centalizare a unui fenomen restrans si de o mare vizibilitate (ce sa mai spunem de statisticile cu privire la inscrisi, numar de absente si altele cu cifre mult mai mari si greu de colectat si centralizat), nume si prenume elevi si profesori, unitati scolare, discipline scolare si clase, ce par a fi scrise de birocarti ai unui sistem depasit.

Comentariile sunt oprite