Concurs judeţean de karturi la Cugir

Redactia Ziarului Unirea

În cadrul celei de-a 14-a ediţii a festivalului „Toamna cugireană”, la Cugir s-a desfăşurat concursul judeţean şi interjudeţean de karturi „Micul pilot”, la care au participat echipe din Orăştie, Deva, Hunedoara, Petroşani, Bumbeşti Jiu, Sebeş, Cugir şi Alba Iulia. Clasamentul final a fost următorul: Clubul Copiilor Cugir – locul întâi, Clubul Copiilor Orăştie – locul doi, Palatul Copiilor Alba Iulia – locul trei. La individual, echipa Clubului Copiilor Cugir, antrenată de maistru instructor Iulius Urieşiu (telefon 0724/ 956674) a obţinut rezultatele: lclasa „bambini”: Robert Gyorgy – locul întâi; lclasa „pufo”: Tudor Ţigănilă – locul trei; lclasa „mini” – Mihai Simedru – locul întâi, Gabriel Cheţa – locul patru; lclasa „kadet”: Robert Blăguţă – locul trei; lclasa „mobra junior”: Robert Blăguţă – locul întâi; lclasa „mobra senior”: Cosmin Paştiu – locul trei, Daniel Aldea – locul patru.
Mulţumim Primăriei Cugir (primarului Adrian Teban), Consiliului Judeţean Alba, Poliţiei oraşului Cugir, Poliţiei locale şi sponsorului (ing. Ştefan Simedru) pentru sprijinul acordat în organizarea competiţiei.
Iulius URIEŞIU,
Clubul Copiilor Cugir

Elevi de la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, p𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐥𝐚 𝐎𝐥𝐢𝐦𝐩𝐢𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐢𝐭𝐚𝐫 𝐥𝐢𝐜𝐞𝐚𝐥

Elevi de la Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, p𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐮𝐦 𝐥𝐚 𝐎𝐥𝐢𝐦𝐩𝐢𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐦𝐢𝐥𝐢𝐭𝐚𝐫 𝐥𝐢𝐜𝐞𝐚𝐥 Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia s-a clasat pe locul II la Olimpiada sportului militar liceal, după ce a obținut rezultate foarte bune atât la individual cât și în echipă la cele două etape ale competiției. Punctele […]