CIL Blaj a învins CS Ocna Mureș 4-0 și a reușit prima victorie din Liga a IV-a *CS Ocna Mureș la a doua înfrângere consecutivă

În această dimineață, CIL Blaj a învins CS Ocna Mureș pe teren propriu, scor 4-0 (1-0) reușind astfel prima victorie din Metalul - CS Ocna Mures 9actualul sezon al Ligii a IV-a. Rămași în 10 oameni încă din minutul 7, ocnamureșenii au avut o misiune imposibilă în fața elevilor lui Septimiu Boancă. Pentru CIL au înscris Comănici (21, 80) și Cerghizan (75), Cadar (85).

În minutul 7, portarul echipei CS Ocna Mureș, Szbo a fost eliminat pentru un faul făcut la marginea careului. Odată cu acest cartonaș roșu, Blajul a pus stăpânire pe joc și a reușit să câștige această partidă, care se anunța una extrem de dificilă în fața unor fotbaliști tineri și plini de ambiție.

Rezultate:

*Viitorul Sântimbru – Rapid CFR Teiuș 2-1 (0-0). Au marcat: Al. Cioară (63, 88), respectiv Puia (75).

Program: *sâmbătă, 11.30: ora 17.00: Mureşul Vinţu de Jos – Olimpia Aiud; ora 18.00: FC Miceşti – ACS Pianu de Jos; *duminică, 11.30: Performanţa Ighiu – CSO Cugir; ora 17.00: Euro Şpring – Inter Ciugud; ora 18.00: Energia Săsciori – Cuprirom Abrud; Dalia Sport Daia Română – Șurianu Sebeş;

Rezultate excelente obținute de sportivii de la Dojokan Activ Aiud, la Campionatul National de Copii WUKF de la Mediaș

Rezultate excelente obținute de sportivii de la Dojokan Activ Aiud, la Campionatul National de Copii WUKF de la Mediaș În zileie de 6 și 7 aprilie 2024, la Medias a avut loc Campionatul National de Copii WUKF, unde au participat 664 sportivi de la 56 cluburi, scrie aiudinfo.ro Câstigătorii aiudeni sunt: – Maier Sara Locul […]