Rămâi conectat

Ştirea zilei

Chimiştii se nasc şi în Munţii Apuseni, la Bistra, Abrud sau Câmpeni

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

Etapa judeţeană a olimpiadei de chimie desfăşurată recent la Şcoala „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia şi-a desemnat câştigătorii, ne-a informat prof. Erica Corduneanu, inspector şcolar de specialitate la IŞJ Alba.
Laureaţii sunt următorii: lclasa a VIII-a: 1. Andrei Dogaru – Şcoala „Sf. Iosif” Alba Iulia, 2. Eugenia Boca – Şcoala „Iuliu Maniu” Vinţu de Jos, 3. Nicoleta Pavel – Grupul Şcolar „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud, menţiuni: Andrei Ianc – Şcoala „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Casiana Ekart – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş, Marius Adam – Şcoala „Nicodim Ganea” Bistra, Roxana Palcu – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, Simona Scrob – Şcoala „Nicodim Ganea” Bistra, Iulia Grecu – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş, Ligia Novăcean – Şcoala „Vasile Goldiş” Alba Iulia, Roxana Sâmpălean – Şcoala „Avram Iancu” Alba Iulia, Diana Potor – Şcoala „Vasile Goldiş” Alba Iulia, Cristina Dulău – Şcoala „Toma Cocişiu” Blaj, Ciprian Tincu – Şcoala „Silviu Cărpinişianu” Sebeş, Denisa Sălcudean – Şcoala „Ion Pop Reteganul” Sâncel, lclasa a IX-a: 1. Diana Borcău – Liceul „Sf. Iosif” Alba Iulia, 2. Cadmiel Moldovan – Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş, 3. Cătălin Sărătean – Colegiul Naţional „IM Clain” Blaj, menţiuni: Ioana Bota – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Câmpeni, Paula Comşa, Iulian Coropetchi – ambii de la Colegiul Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, Daniela Jutra – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, Anamaria Zah – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, Vasile Bărbănţan – Colegiul Economic „D.P. Marţian” Alba Iulia, lclasa a X-a: 1. Graţian Jurj – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, 2. Delia Lie – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, 3. Anca Anghel – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş, menţiuni: Mădălina Raiu, Andreea Marc – ambele Colegiul Naţional „Avram Iancu” Câmpeni, Ivan Cioban, Diana Furdui – ambii Grupul Şcolar „HCC” Abrud, lclasa a XI-a: 1. Alina Budiu – Colegiul Naţional „IM Clain” Blaj, menţiuni: Teodora Scrob – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Câmpeni, Anamaria Marian – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia, lclasa a XII-a: Cosmina Gligor – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Câmpeni.
Ocupanţii primului loc de la fiecare clasă, la care se adaugă eleva clasată pe locul secund la clasa a VIII-a, s-au calificat pentru faza naţională, care se va desfăşura în perioada 30 ianuarie – 6 februarie, la Timişoara.
Robert GHERGU


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

MÂINE: English 4 Kids, la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba. Tema lunii aprilie 2024, „In the Kitchen”

Ziarul Unirea

Publicat

în

MÂINE: English 4 Kids, la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba. Tema lunii aprilie 2024, „In the Kitchen” Clubul de engleză ”English 4 Kids” de la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba va avea loc marți, 16 aprilie, iar tema lunii este „In the Kitchen”. English 4 Kids – Clubul de engleză este un proiect cultural-educativ inițiat […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea