Ziarul Unirea

Alin Ignat va fi susținut de PNL pentru funcția de viceprimar al municipiului Alba Iulia după alegerile locale

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Tânărul Alin Ignat va fi susținut de PNL, după alegerile locale, pentru funcția de viceprimar al municipiului Alba Iulia, în contextul în care Gabriel Pleșa și-a arătat intenția de a candida la Camera Deputaților, a spus, joi, la radio Unirea FM, secretarul general adjunct al PNL, Florin Roman.

Alin Ignat01Roman a arătat că celălalt viceprimar, Paul Voicu, va avea în continuare susținerea PNL pentru această funcție.

ELIT

Acestea se vor întâmpla, bineînțeles, dacă liberalii vor întruni majoritate în Consiliul Local Alba Iulia.

”O altă prezență tânără pe această listă de consilieri este cea a lui Alin Ignat. Cu Alin avem chiar gânduri mai serioase, depinde în primul rând de el. Vom începe la Alba Iulia cu garnitura Mircea Hava – primar, Paul Voicu – viceprimar. Deci vom merge pe continuitate, dar domnul Pleșa și-a arătat intenția de a candida la alegerile parlamentare și îl vom susține pentru acest lucru. Prin urmare e foarte probabil ca domnul Pleșa să devină deputat al PNL de Alba, iar locul domniei sale să fie luat de mai tânărul lui coleg, Alin Ignat”, a spus Roman.

Președintele PNL Alba Iulia, Florin Roman, a mai spus că și Gabriel Lupea va ocupa un loc eligibil pe lista de consilieri locali ai municipiului Alba Iulia. Gabi Lupea ar urma să fie confirmat de Biroul Național al PNL ca și copreședinte al PNL Alba după plecarea lui Cristian Radu. Despre Lupea, Roman a spus că e ”un coleg harnic fără probleme de integritate”.

În ceea ce privește listele de consilieri la Consiliul Județean Alba, Roman a spus că ”domnul Ponoran junior” (n.a. Tudor Ponoran) ocupă un loc eligibil.

Roman a adăugat că liberalii vor susține și femei pe listele de consilieri județeni, pronunțând numele doamnelor Șarlea și Hărăguș. La Consiliul Local va fi susținută în continuare Monica Onețiu, a mai spus Roman.

Alegerile locale au loc în 5 iunie.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Radu Tuhuț: PSD a pregătit și va promova un proiect de lege pentru sprijinirea familiilor cu copii

Partidul Social Democrat a pregătit și va promova un proiect de lege pentru sprijinirea familiilor cu copii, în contextul în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

39 Comentarii

Dan 7 aprilie 2016 at 17:31

Incredibil!ce calitati il recomanda?

bomba de pe coliva 7 aprilie 2016 at 19:39

vocea si talentul lui:)

Vlad 7 aprilie 2016 at 19:46

Calitatea de „bagabont”…

AC 7 aprilie 2016 at 19:37

:)) buna intrebare!

Antonia 7 aprilie 2016 at 19:40

Barba, banii lui taica si functia lui mami, cu siguranta cei care-l cunosc stiu asta si mai stiu cat s-a chinuit sa termine cativa ani de facultate. In rest … pile sa ai ca….

tot eu 7 aprilie 2016 at 19:44

calitati?? BANII!!!

Vasile de pe Goldis 7 aprilie 2016 at 20:07

Daca asta ajunge viceprimar, eu ies in strada. Bine ca stiu sa nu-l votez pe Hava. Am vrut sa-l votez pe Hava dar nu pot sa il vad pe ingamfatul asta viceprimar. Asta o sa ne acuipe seminte in cap la cat e de arogant

@Antonia 7 aprilie 2016 at 21:17

Asta cu facultatea e foarte adevarata. Omul nu are nicio expertiza. Doar canta si face bisnita la carciuma de la pasaj si fenteaza statul. E un aiurit papagal!

Mihai 7 aprilie 2016 at 21:19

E stire la misto?Haideti oameni buni. Incredibil cine va ajunge sa ne conduca. Rusine

1 7 aprilie 2016 at 21:25

Cin mai e si ciumpalacu asta ? De unde a aparut ?

UnPSD-ist 7 aprilie 2016 at 21:28

Felicitari cu stirea asta i , tocmai PNL a pierdut 5% , oricum are de unde 🙂

Ernesto 8 aprilie 2016 at 4:36

o fi pierdut vreo 5 % de la bosorogi comunisti ca voi si a castigat vreo 10 % de la tineri :)))

Sorin 7 aprilie 2016 at 21:40

Baaaaaaa…voi ati inebunit la cap ????Vreti sa vi se injumatateasca voturile, vi s-a urat cu binele???

HH 7 aprilie 2016 at 22:15

FOSTII LIBERALI SUNT DE NERECUNOSCUT, AU DEVENIT MAI ” PEDELISTI DECAT hAVA” !!! RUSINE !

Hahaha 7 aprilie 2016 at 22:28

Trist. Foarte trist. Cum sa il propuneti pe tantalaul asta cu iq la limita inferioara a normalului?! Nu l-am auzit vreodată sa spuna ceva inteligent. Eventual dacă se mai naste o data.

Mircea H 7 aprilie 2016 at 22:38

Roman Florin – Alin Ignat o echipa imbatabila!

Juvete 7 aprilie 2016 at 23:18

Alin Ignat e o nulitate. Nu stie nimic. Doar isi da cu parerea. El stie asta si incearca prin sarm, bani si logoree sa isi ascunda prostia. Eu nu vreau un viceprimar papagal, bisnitar si organizator de evenimente. Eu vreau un viceprimar care sa faca administratie publica

Pasari colorate 8 aprilie 2016 at 0:08

Haters gonna hate. Succes Aline!

Ana 8 aprilie 2016 at 0:16

Domnule viceprimar , nefericitii astia de mai sus sunt dintre cei care va zambesc si va intind prieteneste mana zilnic.
Vor fi primii care va vor cere o favoare si care va vor spune cat s-au bucurat si cum v-au sustinut.
Nu fiti suparat pe ei , ardoarea cu care incearca sa jigneasca acum va fi egalata doar de forta cu care , sigur , va vor vota.

Bogdan 8 aprilie 2016 at 0:56

Buglea unde ii?, dc oamenii buni sunt retrasi? traim intr-o tara de rahat.. promovam pilele si prostia.. doamne ajuta

El Comandante 8 aprilie 2016 at 4:33

cati din cei care ati comentat il cunoasteti pe Alin Ignat ??????este cea mai buna optiune posibila!! este corect,este cu picioarele pe pamant chiar daca are bani , este open mind , indreptat catre nou , catre corectitudine si performanta ,un om de succes la varsta lui, merita sustinut din toate punctele de vedere !!! BRAVO PNL

PS: Nu sunt un prieten al dansului

pfff 8 aprilie 2016 at 7:29

cum poti spune ca e cea mai buna optiune cand pe el nu il recomanda nimic, decat banul?! cum poti spune ca e cea mai buna optiune cand el nu a muncit o zi din viata lui?! e cel mai putin indicat sa ocupe acea functie. pnl se duce la fund cu asememea oameni

someone 8 aprilie 2016 at 9:03

Oricine care a avut tangenta cu acest individ stie cat de duplicitar, parsiv si ce fel de om este!

Honore Balzac 8 aprilie 2016 at 9:19

Avarii nu cred în viitor; prezentul este totul pentru ei. Această constatare aruncă o lumină îngrozitoare asupra epocii actuale când, mai mult decât în oricare alte vremuri, banul domină legile, politica, moravurile!

panda 8 aprilie 2016 at 9:19

il recomanda cazinourile si pariurile, prietenii „ȘTIE”!!!! forta Gavroche

Rlorin Foman 8 aprilie 2016 at 9:33

……am o intrebare de bun simt….ce gandesc vechii PNL-isti cand vad ca un om aparut in politica locala prin 2014 (+/-) le ia fata fara sa fii depus vreun efort, fara a se expune, fara a risca ceva, fara a lupta, fara a pierde, fara a avea un capital de imagine in spate care sa-l recomande….in afara de duplicitar, mancator de kkt, purtator de povesti, inganfat, etc….nu gasesc cuvinte care sa-l „recomande”
…nu’ma zic….

Diviu Ragnea 8 aprilie 2016 at 12:57

pai haide curaj , ti-ai pus singur intrebarea fomanule , da-ti si raspunsul , ce gandesti tu ca vechi liberal ? lasa partidu pe dinafara valori cum sunteti voi astia fara loc de munca si promoveaza pe aia care deja au un serviciu si nu mai stau cu mana intinsa la partid, cum draqu ??Adevarul este ca nu mai puteti ramane intr-un partid care nu isi poate rezolva proprii someri , ce parere ai tu fomanule nu mai bine veniti la noi in psd ca noi suntem aia cu ajutoarele sociale , deci noi deja am facut ceva pentru de astia cum esti matale.

haha 8 aprilie 2016 at 9:45

nici macar prestanta nu are papanas asta. fereste-ne doamne!

Ana 8 aprilie 2016 at 10:11

o lamaie dimineata si multa apa intre mese , in trei zile nu veti mai simti nici o intepatura la ficat

Maria 8 aprilie 2016 at 11:51

Buglea nu e bun ca nu e sluga? El e prost ca mai sta acolo!

Mitocanism 8 aprilie 2016 at 13:24

Mai rasfirati, baieti, mai rasfirati!! ,,adevaratii liberali” se ineaca in propiul venin!!!

Vulpoiu' batran 8 aprilie 2016 at 13:38

„Cainii latra, ursul trece..”

Vasile 8 aprilie 2016 at 17:29

Rareș Buglea de ce mai rămâi lângă ratații ăștia? Ferește-te Doamne dar e a ajuns de PNL Alba… Atanasiu vezi ce pățim dacă l-ai lăsat pe scursura de Roman la putere!

unul 8 aprilie 2016 at 19:59

Eu nu cred ca PNL Alba Iulia nu il sustine pe Alin Ignat ca viceprimar…. poate ca Florin Roman. ..si asta nu e bine. Si nu-i face bine nici lui Alin pentru ca multa lume din partid il va vedea ca pe finul promovat de nasu in functie si doar atat…….:(.. Alin este baiat ok dar nu 2016 e anul pt el … mai bine 2020. Sunt tineri care merita mai mult sa fie sustinuti. Si sunt oameni care au facut ceva la viata lor pe cont propriu si s-au descurcat singuri fara ajutorul cuiva ….. nu sunt doar niste lipitori de afise someri care au sperat ca vin la partid si le da partidul servici. Altfel sa nu-i mire pe cei din conducerea PNL Alba Iulia ca oameni buni de la tineret se vor da la oparte si nui mai veszi sa munceasca …… Pentru ca oamenii astai se gandesc asa … cand faceam campanie in 2012 lui Florin Roman si lui Teodor Atanasiu unde era Alin Ignat….. cand faceam campanie lui Florin Roman in 2014 unde era Alin Ignat? …. si e pacat pentru ca atunci cand unii munceau pentru Florin Roman altii stateau in bar si nu aveau nici-o treaba si dupaia vin cu pretentii sa si conduca TNL Alba Iulia …..

Unii 9 aprilie 2016 at 1:22

Alin Ignat, cred ca ai inteles ca trebuie sa dispari de pe scena politica locala. Se vede cat esti de iubit…. Apropo, ai fost mereu un elev slab. Deci…banuiesc ca nu te-ai dezmeticit la facultatea pe care ai facut-o la fara frecventa.

Pilu 10 aprilie 2016 at 5:50

Nene, lasa-te de politica. Nu te vrem la Primarie, esti un ingamfat si nu stii administratie

Feles Pantazi 10 aprilie 2016 at 5:52

La ce burta si ceafa groasa are Alin, poate linistit sa fie viceprimar. Se vedem bunastarea pe el, poate da si la oras.

Ziarul unirea cenzureaza 10 aprilie 2016 at 5:59

Ajutati alianta DA

Bulă 10 aprilie 2016 at 14:49

Va fi cel mai bun cântăreț dintre viceprimari și cel mai prost vice dintre cântăreți !