VIDEO: Albaiulienii Flaviu şi Ricky în semifinale la „Românii au talent”. Sprijină şi tu talentele locale să se afirme!
Flaviu şi Ricky vor fi prezenţi în semifinala „Românii au talent”. Aceştia au reuşit să impresioneze juriul şi publicul prin originalitatea lor şi prin talentul pe care îl dovedesc în paşi de dans. În urmă cu câteva zile, Fundaţia Comunitară Alba împreună cu Primăria Municipiului Alba Iulia şi Consiliul Judeţean Alba au demarat campania „Sprijină talentele locale să se afirme”. Ca urmare a campaniei realizate de aceştia, ţin să menţionez că pe reţeaua de socializare Facebook în prezent, mai exact azi dimineaţă, un număr de 10.202 de utilizatori Facebook au fost conectaţi la această campanie de susţinere a celor doi tineri din Alba Iulia în demersul lor de a se califica în finala „Românii au talent”, asta însumând tot atâtea voturi pentru conjudeţenii noştri Flaviu şi Ricky. Surpinzător, dar în acelaşi timp îmbucurător faptul că în mai puţin de o săptămână s-au conectat atât de mulţi oameni. Eu, sincer, cred sau cel puţin am constatat că nicio altă campanie locală de promovare a unui eveniment sau orice altceva nu a strâns atâţia susţinători într-un timp atât de scurt.
„Un ţigan şi un român cu suflet bun, au venit să vă danseze”, au spus băieţii la începutul show-ului.
Rikcy a făcut furori pe scena de la Românii au talent cu un dance electric iar Flaviu a făcut show pe maneaua lui Sandu Ciorbă intitulată „Aragaz cu butelie”.
Flaviu fara s si Ricky pe happyhour.protv.ro
Iată care a fost reacţia juriului: “Eu nici nu-mi dau seama care dintre voi e ţigan şi care nu. De fapt, nici nu mă interesează!” le-a spus Andi tinerilor. La rândul lui, Mihai Petre i-a felicitat pentru prestaţia lor: „Nu am crezut că cineva mă poate face să mă distrez pe un text atât de profund şi complex ca Aragaz cu butelie! Andra a glumit: „Chiar mă gândeam, n-o să danseze nimeni aici pe Sandu Ciorbă!”.
Flaviu Mârza (fără „s”! pentru că nu-i place), născut pe data de 22 februarie 1991, este student în anul II la Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia la Facultatea de Ştiinţe, specializarea Marketing.
Alexandru Dodi (Ricky cum i se spune) este născut pe 12 aprilie 1998, este elev în clasa a VIII-a la Şcoala gen. din cadrul Colegiului Tehnic „Dorin Pavel” din Alba Iulia.
Mama lui Flaviu Mîrza, Nicoleta Mîrza ne-a contactat telefonic, şi ne-a rugat să transmitem muţumiri prefectului Ştefan Bardan pentru sprijinul acordat în asigurarea unui mijloc de transport precum şi d-lor Ion Dumitrel – preşedintele CJ Alba şi Clement Negruţ deputat de Alba pentru sprijinul financiar acordat.
Vino şi tu în sprijinul lor! Urmăreşte-i şi votează-i mâine, de la orele 20:30 pe PRO TV!
Alexandra MATEŞ
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Oameni şi locuri
VIDEO | Aurel Voicu, cel mai vârstnic absolvent din România, despre viața de student la aproape 90 de ani: ”Este o mândrie și o provocare. Toate la timpul lor”
Aurel Voicu, cel mai vârstnic absolvent din România, despre viața de student la aproape 90 de ani: ”Este o mândrie și o provocare. Toate la timpul lor” Voicu Aurel, fostul primar al oraș;ului Cugir a devenit recent cel mai vârstnic absolvent din România, la aproape 90 de ani. Acesta a terminat masterul la Universitatea ”1 […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 8 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari