VIDEO/ Mircea Hava: ”Am fost pedepsiți pentru că fostul Guvern a făcut tot posibilul să stabilizeze țara”

Președintele PDL Alba, Mircea Hava, nu a fost surprins de rezultatele parțiale la alegerile parlamentare, publicate după exit-poll-urile efectuate la închiderea urnelor dar, în același timp a spus că după finalizarea numărării voturilor procentul ARD ar putea să fie mai mare.

”Ne așteptăm ca la nivelul județului Alba să avem un procent mai bun. Știam că vom fi pedepsiți pentru că guvernele noastre au făcut tot posibilul să stabilizeze țara. Noi am pus în față interesele naționale și am știut că vom plăti lucrurile acestea la alegeri și iată că le-am plătit”, a spus liderul PDL Alba.

ELIT

Hava și-a exprimat speranța că ”va fi mai bine și că oamenii care se vor duce în Parlament nu vor uita că județul există nu numai o dată la patru ani”.

 

ADEZIUNE PLUS ALBA

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Crește numărul românilor care se vaccinează anti-COVID: Vaccinul Pfizer BioNTech administrat unui număr de peste 76.000 de persoane până în prezent

Aproximativ 18.000 de cadre medicale din România au fost vaccinate împotriva COVID-19 în ultimele 24 de ore, acesta fiind cel… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unii patroni anunță că nu îi vor primi la muncă pe cei nevaccinați. 5 milioane de angajați își așteaptă rândul la vaccinare

Angajatorii sunt cei care îi înscriu pe liste pe angajați, 5 milioane dintre aceștia își așteaptă rândul la vaccinare. Romania… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Haos la Ministerul Sănătății: Un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea

Haos la Ministerul Sănătății după ce un angajat a trimis spitalelor o somație greșită privind vaccinarea. La câteva ore după… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat vor avea loc și în acest an! Ministerul Educației: „Din simulări va rezulta nivelul cunoștințelor elevilor”

Anunțul a fost făcut de Ministerul Educației, iar președintele Consiliului Național al Elevilor a declarat că propunerea acceptată de Minister… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Sebeș, Doștat, Șona și Unirea în scenariul ROȘU, Teiuș și Rîmetea în scenariul GALBEN. Măsuri stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a municipiului Sebeș și a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Restricții mai DURE de intrat în Marea Britanie. Prezentarea testului COVID negativ și carantinarea, necesare

Începând cu săptămâna viitoare, este nevoie de prezentarea unui test COVID negativ efectuat cu cel mult 72 de ore înaintea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIOLENȚELE din SUA: Primul polițist DECEDAT la protestele de la Washington. Bilanțul ajunge la 5 MORȚI

Brian D. Sicknick a fost rănit miercuri, într-o confruntare cu protestatarii, şi a revenit la biroul diviziei, unde i s-a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

26 Comentarii

ard-ei 9 decembrie 2012 at 23:50

Dintre toti candidatii pe care i-a propus(impus) Hava, care credeti ca va trada primul? In caz ca va intra in parlament, punem pariu ca va fi cel din Alba Iulia?

HH 9 decembrie 2012 at 23:52

Candidatul impus in Alba Iulia a pierdut in fata lui Potor care este pe cale sa inchida colegiul I – Alba Iulia !

cogito ergo sum 10 decembrie 2012 at 8:37

Hava! Ati fost sanctionati pentru ca furati….

qwerty 10 decembrie 2012 at 22:02

Eu nu tin cu PDL-ul, dar stai sa vezi acum ce urmeaza. Dupa atata timp de stat pe sec o sa vedeti acum furtisaguri. Sau nu-ti mai aduci aminte de Petrom, Bechtel si Rosia Montana? Chiar crezi sa si-a schimbat lupul naravul?

Status Quo 10 decembrie 2012 at 22:18

Cand ai un partid ca PSD cu un Nastase (fost prim-ministru al Romaniei prins cu niste nimicuri fata de ce se presupune ca ar fi luat) si Dan Ioan Popescu (inventatorul bursei de energie si al baietilor destepti) pus de instanta sa dea 1.000.000 euro inapoi (nu i-a putut justifica…) poti sa te astepti la niste furaciuni.

*** 9 decembrie 2012 at 23:50

FUCK YOU HAVA YOU CAN REALLY SUCK MY DICK NOW !

ion 10 decembrie 2012 at 0:49

domnule HAVA, NU VA FOST FRICA CA VA BATE DUMNEZEU CA TOATE BULEVARDELE DIN ALBA IULIA DE 1 DEC. AU FOST IN DOLIU, FARA DRAPELE, CINE ESTI DUMNEATALE DOMNULE HAVA ESTI UNGUR CEL MAI RUSINOS 1 DEC. DE DUPA REVOLUTIE, SA-TI FIE RUSINE.

ion 10 decembrie 2012 at 7:57

Ati fost pedepsiti pt.ca fostul guvern a facut tot posibilul sa stabilizeze tara?Poporul asta prost nu a inteles si uitati ce a votat.Destept mai sunteti.

GG 10 decembrie 2012 at 8:42

Bai Hava ce minciuni poti sa scoti din tine… Cica ati fost sanctionati pentru ca ati salvat tara. Nu iti este rusine bai infractorule ? Ati fost sanctionati pentru ca v-ati batut joc de oameni taindu-le pensiile si salariile in timp ce voi furati in acelasi timp la patru maini banii pe care i-ati economisit, chipurile la buget prin aceasta masura si banii cu care ati indatorat tara la FMI. Criza era doar pentru ei nu si pentru voi bai nesimtitule ! Sper ca acest partid sa se destructureze si sa ajungeti ca PNTCD in 2000 ca oricum v-ati aliat cu securitii care l-au distrus in aceasta creatie a guvernatorului numita ARD. Acum urmatoarea reduta sper sa fie GUVERNATORUL pe care sper sa il vedem dat jos pana la Craciun ca sa ne putem bucura in liniste de sarbatori !

Birlic 10 decembrie 2012 at 9:10

Nu da! Nu da…ca fac scandal!

ANL 10 decembrie 2012 at 9:31

ati pierdut pt ca sunteti hoti ordinari ! spre exemplificare ati dat locuinte ANL dupa bunul plac ! javre !

Adrian 10 decembrie 2012 at 11:29

Hava ati primit ceea ce ati meritat si nimic mai mult..De la Burebista incoace nimeni nu a taiat salari si pensii in Romania decit voi de la PDL
un partid de NAZISTI…

qwerty 10 decembrie 2012 at 22:14

Astia care vin nu o sa taie salarii si pensii dar o sa cresca inflatia. Bineinteles vor da vina pe ceilalti. Trebuie sa reparam ce au strical ceilalti.

Vlad 10 decembrie 2012 at 12:45

sa asteptam numaratul voturilor.

Grecu 10 decembrie 2012 at 13:04

Magarul de Hava oare nu va intra la puiscarie?? Cate contracte ilegale a facut cu Elis Pavaje………

dolfi 10 decembrie 2012 at 19:23

sa nu uitam de salprest, setepe si apa cEtEtEa

Horia 10 decembrie 2012 at 14:24

Uitati-va bine la el ca nu o sa-l mai vedeti in libertate pentru mult timp ! Vine vremea scadentei si o sa trebuiasca sa dea socoteala pentru fiecare banut furat de la albaiulieni in astia zeci de ani de cand el se crede primar pe viata in acest oras ! Ati furat destul nemernicilor si se apropie scadenta ! Pentru Hava o sa pregatim esafodul din santuri unde o sa-l scurtam cu un cap sau o sa-l tragem pe roata la alegerea spectatorilor !

prieten 10 decembrie 2012 at 15:45

Bai Hava… bai derbedeule… Cezar Preda a avut onoarea in aceasta dimineata sa isi inainteze demisia din functia de vicepresedinte al PD-L ! Tu ai onoarea sa faci acelasi lucru ? ma indoiesc !

De retinut 10 decembrie 2012 at 17:35

Ia o portie mare de „potorina” pana vomiti unguente rectale, pune-ti pacura si cenusa pe cap si adu-ti aminte ca esti primarul TUTUROR cetatenilor din Alba Iulia. Ca atare, poti sub orice forma sa colaborezi cu Calin Potor insa dupa ce-i saruti mana dreapta si-i ceri iertare in genunchi. Nu uita sa-ti dai demisia din PDL ca daca mai stai mult pe-acolo risti sa fii primar la Gherla nu la Alba Iulia.

Status Quo 10 decembrie 2012 at 20:23

Adevarul e ca ati facut si multe prostii.

Ce mi se pare cel mai grav e ca nu avem un electorat matur la un volum capabil sa sustina o anume directie.

Fara asta si putinul realizat e intr-un pericol permanent.

Poate ca avem nevoie de 2 generatii pana cand transformarile din Romania sa fie consolidate. Daca reusim s-o ducem pana atunci.

robert 10 decembrie 2012 at 22:26

Bai boilor! Doamne cat de dobitoci puteti sa fiti!
E clar ca PDL-istii sunt niste hoti, au dovedit-o! Dar sa crezi ca rezolvi problema votand USL … asta chiar ca intrece orice imaginatie.
Oameni buni, cat puteti fi de prosti! Pana cand o sa va lasati manati ca vitele?

dan 10 decembrie 2012 at 23:31

Ati platit pentru ca sunteti prosti !! Pai cu alde Nistor te prezinti tu in fata oamenilor ?? Chiar nu mai ai pic de bun simt ?? Mars la groapa de gunoi a istoriei cu javra ta cu tot !!

gemina13 11 decembrie 2012 at 8:29

cred ca anca nu v-ati revenit din betie, a-ti pierdud pentru ca a-ti distrus tot ce se putea si a-ti furat pe toata lumea inclusiv pe cei apropiati voua,in afara de voi nu a mai contat nimic

Costel* 11 decembrie 2012 at 16:15

Ma bucur ca dupa multi ani Principele Hava nu mai are in subordine parlamentarii din Alba Iulia. La Primarie dimineata domnule Hava nu la Parc …

robert 11 decembrie 2012 at 19:30

D-NULE HAVA ABIA ASTEPT SA DIMISONEZI DIN TOATE FUNCTILE PENTRU CA INCURCI LUMEA LASANE LASANE AI DISTRUS TOT JUDETUL

ANI 11 decembrie 2012 at 21:16

A-ti fost sanctionati pentru toate hotiile si furtisagurile facute de gasca voastra de lachei.