UDMR îl susţine pentru postul de city manager al municipiului Aiud pe Kerekes Gheorghe Levente
UDMR Alba vă mulţumeşte tuturor celor care aţi votat candidaţii noştri la alegerile locale din 10 iunie. Am obţinut un rezultat chiar mai bun decât în anul 2008, în loc de 31 de consilieri locali avem acum 33. Suntem onoraţi pentru că ne-aţi acordat încrederea şi astfel am obţinut mult mai multe voturi la nivel judeţean decât la alegerile trecute. Comunitatea maghiară din judeţ a demonstrat că este unită şi ne consideră reprezentanţii lor legitimi în continuare. Dorim să mulţumim şi cetăţenilor de naţionalitate română pentru sprijinul acordat în multe localităţi. Ne bucură schimbarea de mentalitate, faptul că pentru dumneavoastră a contat mai mult OMUL, seriozitatea, cuvântul dat şi respectat decât naţionalitatea candidatului. Vom continua şi pe mai departe în aceeaşi direcţie. Pe plan local îi vom sprijini întotdeauna pe cei care vor să facă ceva util, necesar pentru comunitate, pe cei care vor să dezvolte localitatea lor. Pentru noi contează fiecare cetăţean al judeţului.
Cât priveşte negocierile privind conducerea Primăriei Aiud, doresc să fac următoarea precizare: vom sprijini alegerea în funcţia de viceprimar a domnului Liviu Rusu, pentru că aşa prevede protocolul USL şi acest lucru nu poate fi schimbat. Funcţia de city manager care ne va reveni va fi ocupat de dl. Kerekes Gheorghe Levente, un om care, deşi are doar 38 de ani, a demonstrat deja în viaţa personală că este capabil şi serios. Eu nu am avut deloc intenţia să ocup acest post sau cel de viceprimar. Am fost doar candidat la funcţia de primar. A venit timpul să acordăm credit celor mai tineri, unor oameni noi.
Kovats Krisztian,
preşedintele UDMR Alba
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Curier Județean
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți
Penitenciarul Aiud caută oportunități de muncă pentru persoanele private de libertate: Care sunt avantajele muncii cu deținuți Vineri, 26 iulie 2024, la Penitenciarul Aiud a avut loc întâlnirea între reprezentanții Penitenciarului și operatorii economici/angajatori, potențiali beneficiari ai forței de muncă oferite de persoanele private de liberate. Cu ocazia acestei întâlniri au fost prezentate de către […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)