„U” Cluj – Metalurgistul Cugir 4-4 (1-4), într-o partidă amicală | „Amical” spectaculos și o ploaie de goluri!

Metalurgistul Cugir a remizat într-o spectaculoasă partidă de verificare cu „U” Cluj, colega de serie și liderul din C5, după ce a condus cu 4-1 la pauză!

Gruparea de sub Drăgana a început fulminant confruntarea cu trupa lui Adrian Falub, startul perfect fiind concretizat de reușitele lui Șaucă (5), Codrea (12) și Făgărășanu (22). „Șepcile roșii” au avut o tresărire de orgoliu, au redus ecartul prin Lemnaru (24), însă Făgărășanu, golgheterul Ligii a 3-a, și-a trecut în cont dubla, marcând în minutul 27 și ducând scorul la 4-1, după o jumătate de oră fabuloasă a „roș-albaștrilor”.

La reluare, amfitrionii au avut și ei o perioadă de grație și au reușit să întoarcă scorul, marcând prin C. Ene (46), Onicaș (54) și același Lemnaru (74), egalitatea fiind restabilită după alte 20 de minute incendiare. Î tabăra gazdă a intervenit o eliminare în minutul 65 (Onicaș), cugirenii terminând confruntarea cu 7 juniori în teren.

„U”: R. Pop – Chiș, Telcean, Abrudan, Potcoavă, Saroși, Greu, Salcău, Ursu, Hațiegan, Lemnaru (în prima repriză), iar la reluare Gorcea – Takacs, Onicaș, Cordoș, Manu, Giurgiu, Florescu, Micaș, Ursu, Goga, Ene

Metalurgistul: N. Bănică – Tăban, Negrescu, Itu, Vărărean – Șaucă, Măd. Popa, Sorian, Șuteu – Codrea, Făgărășanu; au mai intrat M. Neagu, Afrapt, Crivăț, Udrea, Cioban, Scurtu, Goșa (absent Șt. Radu – indisponibil).

Metalurgistul Cugir încheie vineri cantonamentul centralizat, cu o altă întâlnire de verificare, pe teren propriu, cu CS Hunedoara, iar „U” Cluj va da piept sâmbătă, de la ora 12.00, cu o altă conjudețeană, Industria Galda.

Sursa foto: FC Universitatea Cluj (facebook)

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]