Ziarul Unirea

Tupeu şi nesimţire din partea deputatului Corneliu Olar

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Domnule Corneliu Olar, cum poţi să ceri unui guvern aflat în funcţie de două luni să rezolve ceea ce nu aţi fost în stare să faceţi timp de 4 ani, cu preşedinte, prim-ministru, miniştri şi conducere zonală din partea PDL?! Trimiţi scrisori deschise, dar n-ai fost în stare să iei atitudine împotriva tăierilor de salarii şi pensii, nu ai făcut nimic concret pentru zona Munţilor Apuseni, nu ţi-ai ţinut promisiunile şi n-ai rezolvat ceea ce ai promis în campania electorală! Nu ai fost interesat de crearea locurilor de muncă şi nici de problemele de mediu, fiind ”o mână moartă” în ceea ce priveşte proiectul de la Roşia Montană, dar şi în privinţa Cuprumin!

Virgil Nariţa

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

13 Comentarii

Tupeu si nesimtire la USL 5 august 2012 at 12:32

de ani de zile ne bombardau cu ce s-ar fi putut face pt romani; de trei luni sunt la guvernare si ce-au facut,au afundat Romania in cea mai neagra situatie( politica si economica. In loc sa faca ce promiteau se ocupa cu invective,acuze si razbunari. Cine-i opreste sa deschida Rosia Montana in conditii profitabile,sa privatizeze avantajos Cuprumin, daca ceilalti n-au reusit?

Minim istoric macroeconomic 5 august 2012 at 12:34

Indicatorul de încredere macroeconomică calculat de CFA România, pe baza unui sondaj realizat în rândul membrilor săi, a scăzut în luna iulie la un nou minim istoric, ca urmare a înrăutăţirii anticipaţiilor analiştilor financiari pentru toate componentele indicatorului, potrivit Mediafax.

“Pentru exerciţiul din luna iulie 2012, valoarea indicatorului de încredere macroeconomică a fost de 16,2, un nou minim istoric, din cauza înrăutăţirii anticipaţiilor pentru toate componentele indicatorului.

Indicatorul de încredere macroeconomică are valori cuprinse între 0 (lipsa încrederii) şi 100 (încredere deplină în economia românească) şi este calculat pe baza răspunsurilor la şase întrebări cu privire la: condiţiile curente – referitoare la mediul de afaceri şi piaţa muncii; anticipaţiile pentru un orizont de timp de un an privind mediul de afaceri, piaţa muncii, evoluţia venitului personal la nivel de economie şi a averii personale.

un rosian 5 august 2012 at 13:27

sa il intrebe cineva pe domnul Narita un lucru, cand era in campanie pentru primaria Rosia Montana ameninta pe toata lumea ca daca nu votam cu el si iasa primar ne da afara de la locurile de munca ? el se trezeste sa vorbeasca dupa ce a batut o femeie in primarie ? 😉

din pacate nivelul putintei clasei noastre politice aminteste 5 august 2012 at 13:50

de anecdotica cearta dintre doua vecine amarate,una reprosand celeilalte: taci, tu prapadito, ca am venit la tine dupa un ciur de malai imprumut si nici tu n-ai avut!..

Dan TURTURICA(R.L.) 5 august 2012 at 14:00

USL dă o lovitură de stat? Nu, distruge statul cu totul! Bucată cu bucată, om cu om, instituţie cu instituţie. Ceea ce face acum alianţa moşită de Iliescu şi Voiculescu va intra în istorie ca una dintre cele mai brutale încercări de a schimbare a poziţionării geostrategice a unei ţări. Iar pentru asta se folosesc de infractori şi infracţiuni care ar trebui să pună ultimele instituţii funcţionale ale statului în alertă de război. La propriu.Singura cale de a descoperi cum a fost posibil ca o instituţie vitală a statului, cum este Curtea Constituţională, să comunice două variante ale aceleiaşi decizii, care se bat cap în cap, este ca Parchetul să înceapă de urgenţă investigarea modului în care a fost redactată adresa trimisă Guvernului. Iar dacă se va dovedi că totul a fost o imensă maşinaţiune, o golănie coaptă în laboratoarele USL, cei vinovaţi trebuie anchetaţi în regim de urgenţă.

În clipa de faţă, procurorii şi judecătorii au rămas ultima redută care mai poate apăra statul de drept. Nu poate fi întâmplător că, ieri, Crin Antonescu a declarat că va aproba numirea unui nou procuror general, dacă ministrul Justiţiei îi va înainta o propunere. Şi asta după ce în ultima lună a repetat de zeci de ori că s-a angajat în faţa partenerilor americani şi europeni că nu va opera schimbări în conducerea Parchetului General şi a DNA în perioada interimatului său.

Nu trebuie să ne mire nici această nouă schimbare de plan. Antonescu, Ponta, Rus şi restul comandoului ştiu că este acum ori niciodată. Nu mai au răbdare şi chef să mai facă piruete diplomatice, dar nici timp pentru a-şi masca abuzurile. Ceea ce îi face extrem de periculoşi. Dar şi mai vulnerabili.

Jos cu cantaretul din PDL SI GASCA LOR 5 august 2012 at 22:02

Olar Cornel si gasca sa unde intra tov.colonei Dumitrel si tov col.Hava sa ne mai lase cu critica caci ei nu au facut nimic de cand sunt la domnie si butoane,dar precis noul guvern v-a face ceva dupa caderea lui Basescu !.Jos cu PDL- ei !!!!

Cumanul trist... 6 august 2012 at 0:26

afara,afara,cu ….. din tara!!

felix 5 august 2012 at 22:38

…si cand a zis cine a zis ca s-a saturat de Romania, nu a avut dreptate??!! atunci au sarit toti „patriotii” in sus, cum ca nu se poate asa ceva! pai nu se poate, pentru ca ei, smecherii tarii, indiferent de culoare politica nu s-au saturat sa fure, sa minta si sa isi bata joc de o tara intreaga!

Facaldo 6 august 2012 at 8:27

Taci Virgile, pe tine te-au pus rosienii in carantina la alegeri. In ce priveste USL-ul, au demonstrat ce fac prostii cand ajung la putere. Mai faceti-va de cap pana la alegeri si langa taranisti cu voi.

ion 6 august 2012 at 10:50

ZICETI CA ROMANIA VA FI DISTRUSA BUCATA CU BUCATA,SA MA MAI GANDESC NITEL. NU FAC PARTE DIN NICI UN PARTID SI NU SUNT SIMPATIZANTUL VREUNUIA, DECI SPUN FARA PATIMA REALITATEA.PENTRU MINE CEL MAI JOSNIC SI MAI TALHAR GUVERN VAZUT VREODATA, A FOST AL PEDELEULUI, DE NATURA FASCISTO SECURISTA, CU CEI MAI IMBECILI SI OPRDINARI OAMENI SI FARA SCOLA, PUSI IN FUNCTII DELA PORTAR LA SEFI DE SERVICII PE BAZA DE PARTD.ASA ERAU COMUNISTII IN 46, LEPRE ORDINARE, ANALFABETI, CU PISTOLUL LA BRAU, SI IMPUSCAU OAMENII PE STRADA, II DUCEAU FARA JUDECATA LA INCHISORI LA CANAL, UNDE II OMORAU SI II INGROPAU IN GROPI COMUNE, PDELEULN-A AJUNS PANA ACOLO DAR AU FOST FOSRTE APROAPE PENTRU-CA, TOATE PROCESELE, S-AU INVESTIGATIILE, SE FACEAU CU ADRESA LA ADVERSARII POLITICI. UNDE IN LUME S-A VAZUT CAND LA UN REFERENDUM AI CONTRA 88 LA SUTA SA TE MAI TI DE PUTERE DE FRICA PUSCARIEI SI AI PORCARIILOR CARE LE-AI FACUT, DECI ACEST TICALOS A FACUT SI FACE TOT RAUL ROMANIEI. DE USL CE SA ZIC, SA ASTEPTAM DUPA BASESCU CE VA FACE SI ATUNCI MA PRONUNT CA SI PENTRU PDL NU VA FACETI GRIJI.

Ioane, (daca tot nu e de unde)orice dar nu politica 6 august 2012 at 11:36

mai da-i o coada de furca peste tasta „shift”…

Aurelian 6 august 2012 at 11:38

Pe Narita, asta, vad ca la suparat cineva, rau de tot la crasma, si i s-a casunat sa se razbune dandu-se la Olar. Nu ca motul, deputat ar face mai mult decat 2 cepe degerate, dar nici cu Narita nu mie rusine. Cica si-a facut analizele si doctorul s-a mirat, ca avea putin sange in alcool!

Costel* 7 august 2012 at 5:28

Sigur domnul Olar mai taie cateva hectare de padure pentru dumnealui si pentru cei doi colonei sefi de PDL-ei