Ziarul Unirea

Tinerii liberali din Alba Iulia se implică în comunitate: Daruri de Paște pentru copiii de la ”Rița Gărgărița”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

TNL.Alba.Iulia-CadouriDupă cum obișnuiește de câțiva ani, în spiritul Sfintelor Sărbători Pascale, Organizația de Tineret a PNL Alba Iulia, a organizat, vineri, 18 aprilie a.c., o importantă acțiune de implicare în comunitate.

Astfel, TNL-iștii albaiulieini, sub deviza „TNL Alba Iulia e alături de tine”, s-au mobilizat în a oferi daruri în preajma Sfintei Sărbători a Învierii Domnului și Mântuitorului nostru Iisus Hristos. De această dată, beneficiari au fost copii a căror viață este încercată de probleme și griji. Încărcați cu cadouri (jucării și dulciuri), tinerii liberali, în frunte cu președintele Gabriel Lupea, au făcut o vizită la Casa de Copii Rița Gărgărița și  le-au făcut o bucurie copiilor găzduiți acolo. Acțiunea este una tradițională pentru TNL Alba Iulia, ai cărei membrii, în ultimii ani i-au vizitat frecvent pe acei copii, i-au invitat la diverse acțiuni și i-au sprijinit în măsura posibilităților.

ELIT

Astfel de acțiuni vor continua și în viitor, iar beneficiari vor fi și alți copii provenind din centre de plasament sau din familii defavorizate social din Alba Iulia.

Prof. Adrian SIMION,
Purtător de cuvânt – PNL Alba, Coordonator T-Comunică – TNL Alba

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă| Consilierii județeni PSD Alba: Eșec la licitația CJ Alba privind transportul public de persoane. Soluția propusă de PSD

Conducerea Consiliului Județean Alba înregistrează un prim eșec la licitația privind transportul public de persoane prin curse regulate, după ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

19 Comentarii

Adrian 19 aprilie 2014 at 13:12

Felicitari acestor tineri pentru tot ce fac. Bravo si la mai mare! Nu uitati ca voi sunteti viitorul.

liberal dezamagit 19 aprilie 2014 at 19:22

„Acțiunea este una tradițională pentru TNL Alba Iulia, ai cărei membrii ….„

Stimate domnule Adrian Simion,„ profesor în cadrul a două unităţi de învăţământ din Alba Iulia„ (sic), a greşi e omeneşte, a persevera în greşeală e prostie !
Pot să înţeleg că omul de pe stradă are probleme în declinarea lui “membru” :D, da` un purtător de cuvânt – oficial sau neoficial – al unui partid care, printre altele, credem că îi reprezintă şi pe cei care au măcar 12 ani de şcoală, ar trebui să facă diferenţa între pluralul articulat şi nearticulat al cuvântului „membru”. Perseveraţi în greşeală, perseveraţi în … prostie, fapt care mă face să cred că perseverenţa e singurul atribut al PNL Alba. Nu pot decât să remarc că aveţi o problemă cu „membrele” (sic). Totuşi, ca să nu mă consideraţi prea cinic şi pentru că o merită, le transmit felicitări tinerilor liberali pentru acţiune !
Le doresc sărbători fericite, „membrilor” şi „membrelor” PNL Alba !

Carcotasul 21 aprilie 2014 at 12:08

Nu mai fii dezamagit draga, ca „in buna traditie PeNaLa”, Simion ii tot timpul beat, uneori „crita”, alteori „turta”, asa ca pe buna dreptate are „probleme”, cu „mecanica limbii”, si mai ales ca are cateodata si „scurt circuit”, in calculatorul, cu care „la dotat maica-sa”, la nastere!

Ovidiu 21 aprilie 2014 at 14:38

Bietu de tine cat esti de dezamagiat. Daca tot esti asa dezamagit ia fa-ne un bine si taie-ti venele cu tot cu liberalii astia de ii tot lingi, „dezamagitule”. Hai pa jigodii ordinare. Daca tot ati facut o treaba ce va tot laudati!

Cormoș Dumitru Radu 21 aprilie 2014 at 16:19

O persoană care vede și pe cele bune și pe cele rele este spălată de dezamăgire. O astfel de ființă este cu putere de iertare. Cine are tăria să se ierte va putea ierta și pe alții! Cu multă stimă.

Ghita 21 aprilie 2014 at 21:13

Apropo, Raducule, pe tine te-a iertat fosta nevasta, ca ai „parazita-o”, catva ani buni, ca ti-ai folosit cu succes „membrele(personale si nu PeNaLe)”, pentru a fugii de munca, in Canada, lucru pe care l-ai facut cu succes! Ca Om politic cu pretentii de moralitate, ne poti spune, cu cat contribui sau ai contribuit la intretinerea fiilor tai in Canada, sau acesta ii un „lucru marunt”, si l-ai lasat in sarcina fostei sotii? Banuiesc ca daca tot ai dat-o pe „iertare”, vei cere clementa si iertare, si pentru unchiul tau securistul Florian Cormos, ca re ucis in 4 luni cat a fost Comandantul Lagarului de munca fortata de la Cernavoda peste 115 detinuti politici!

Ghita 21 aprilie 2014 at 21:15

Constat cu amaraciune ca JIGODIILE, au mare trecere in Partidul PeNaL!

Cormoș Dumitru Radu 22 aprilie 2014 at 8:51

Dragă Ghiță, faptul că te legi de persoana mea este normal ținând cont de modul în care partidele promovează, prin câteva persoane, așa zisa „reacție” politică. Sunt convins că știi că atitudinea socială a unei persoane sau a unui grup, în care este inclusă și atitudinea politică, este foarte importantă pentru creșterea bazei de înțelegere a fiecărui român. De aceea trebuie apreciat gestul unor tineri, care să știi că au o manifestare constantă, în acest sens, tot timpul anului. Din păcate sunt, încă, destul de puțini. Hai să contribuim și noi la creșterea numărului lor. Cât privește biografia mea, sunt convins, și de această dată, că știi că nu este cea expusă de tine. Nu îmi este rușine de ceea ce am făcut în viață. Când am greșit m-am iertat, în primul rând pe mine, și, astfel, am putut să-mi cer scuze și de la cei față de care am greșit. Fosta mea soție, copilul meu, fosta mea prietenă, și tu, vă simțiți bine lângă mine și cu mine. De aceea îmi și spui Răducule! Legat de acțiunile unor rude, cum este acest FC, despre care acum aflu că ar fi rudă cum mine, este evident că nu am nici o răspundere și nu mă pot încărca cu netrebniciile nimănui. Nu toți cei care se numesc Ghiță sunt rude, și nu răspunde fiecare de faptele celuilalt. Cu drag, același, Dumitru Radu Cormoș

horatiu 19 aprilie 2014 at 17:32

nu inteleg dc cand se face o fapta buna omeneasca trebuie atata reclama.sau e doar pt campanie electorala.cand faci un bine cuiva ,mai ales in apropierea zilelor de Paste fa-o smerit ,cu inima deschisa nu pt un vot 3 likuri sau mai stiu eu ce.apropo celebra,mirifica trupa mega extra saruturi liberale unde e?(sa vezi acuma critici:)) )

soimul de munte 19 aprilie 2014 at 18:44

ba, yo cred ca ai dreptate- asa zice si la Carte- daca faci un bine, fa-l pe ascuns, nu fa circ ; devine fapta care nu se mai stie daca e facuta pentru copiii aia sau pentru voturile alora de au dat ;

Carcotasul 21 aprilie 2014 at 12:12

Ce Dracu, crezi ca mai pot prezenta PeNaLi, in Campania Electorala, ca de mintit, au mintit atat de mult in trecut, ca li s-au terminat in totalitate „rezervele de minciuni”!

ioan toma 19 aprilie 2014 at 19:06

…subscriu,
… daca cineva crede ca face sau poate face ori da ceva acelor copii, as vrea sa le dea libertatea acestora de a se descurca fara asa zisele daruri oferite doar de sarbatori, cind brusc si dintr-o data chipurile, cineva isi aminteste si de ei…

ionica 19 aprilie 2014 at 19:46

Daca vorbim de fapta facuta este de laudat! Daca a fost facuta doar pentru campanie electorala este de criticat! Cred in a doua varianta, deoarece toti acesti oameni cu suflet „mare” doar in anumite ocazii , atunci cand sunt la putere uita complet de lipsurile si nevoile celor care i-au propulsat la putere. Este o realitate pe care o traim din anul 1990 incoace!

Gonzalez 19 aprilie 2014 at 21:54

Horatiu esti un derbedeu :))

horatiu 19 aprilie 2014 at 22:00

gonzalez daca nu ma cunosti cum poti sa zici asa ceva?prin simplul fapt ca ma faci derbedeu te cataloghezi drept incult si needucat.iar daca nu sti sa respecti o parere personala imi pare rau pentru tine ,si imi pare rau si mie ca raspund unui semen de al meu in sambata mare SA AI SARBATORI FERICTE SENOR GONZALEZ

Horatiu 19 aprilie 2014 at 22:01

daca eu is derbedeu 😕 ai vreun argument si nu stiu? si tu cine esti? vreun purtator de cuvant neoficial ?

Gonzalez 19 aprilie 2014 at 22:11

Aici ai demostrat ca esti mai incult decat mine prin simplul fapt ca ai raspuns. Sarabatori Fericite domnu` !

horatiu 19 aprilie 2014 at 22:20

in viata mea nu am primit un asemnea raspuns sec ,deviant de la subiect.cred ca nu gandesti deloc cand scri ceva,cred ca ai trecut prin scoala ca si gasca prin apa.nu meriti sa imi pierd timpul cu tine.cand afirmi ceva aduci argumente.nu poti si si acuzator si jurat totodata.dar asta e alta poveste ce nu cred ca esti capabil sa o reti.

Andreea 19 aprilie 2014 at 22:44

horica fara frica :))))