// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele la olimpiada județeană de religie 2018, în Alba: Elevi de clasa a VIII-a dintr-un sat de munte, pe primele locuri

Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Alba a transmis rezultatele olimpiadei județene de religie, ce s-a desfășurat sâmbătă, 3 martie. Notele elevilor sunt înainte de contestații și pot suferi modificări. Cei mai buni elevi se califică la faza națională ce va avea loc în perioada 5-7 aprilie la Oradea.

REZULTATE

CLASA A V-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. AVRAM PAUL NICOLAE Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia 9,90       I
  2. OLARU IOANA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 9,90       I
  3. TURCU ANASTASIA Şcoala Gimnazială ,,I. Agârbiceanu” Alba Iulia     9,70       II
  4. LĂPĂDAT ECATERINA Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia         9,50       III
  5. TOADER ANDREI Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia         9,50       III
  6. TIBU TEODORA Școala Gimnaziala Șugag 9,30       M
  7. DOCEA SABINA Şcoala Gimnazială ,,I. Agârbiceanu” Alba Iulia 9,10       M
  8. MOLDOVAN ALIN Şcoala Gimnazială ,,Vasile Goldiş” Alba Iulia        9,00       M
  9. URIEŞU DAVID Şcoala Gimnazială ,,Ioan Mihu” Vinerea 9,00       M
  10. GROZA CĂTĂLIN Şcoala Gimnazială ,,Ioan Mihu” Vinerea 8,80
  11. OLTEAN IONUȚ Şcoala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” Sâncel 8,80
  12. COMANDAȘ ELIZABETH Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   8,60
  13. BRATU ALESIA Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         8,50
  14. MICLE ANA MARIA Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia         8,50
  15. POPESCU IRINA Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj 8,50
  16. DIMOFTE VASILE Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia         8,40
  17. ALDEA MIHAI ANDREI Şcoala Gimnazială  Nr. 3 Cugir    8,20
  18. BOGDAN LARISA C. Şcoala Gimnazială „Gheorghe Dancu” Biia            8,20
  19. GORONEA IOAN TOMA Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Alba Iulia 8,20
  20. HOROBA ROBERT Şcoala Gimnazială ,,Ioan Mihu” Vinerea 8,20
  21. IOSIF ROXANA Şcoala Gimnazială ,,Ioan Mihu” Vinerea 8,20
  22. LODROMAN MELANIA Şcoala Gimnazială „I. Maiorescu” Bucerdea Grânoasă    8,20
  23. STEFAN IOANA Scoala Gimnaziala Șugag 8,20
  24. CORŢ IULIA Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    8,10
  25. CÎMPEAN AURA Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud 8,00
  26. POPA VIOLETA MARIA Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    8,00
  27. PAMFILOIU IULIA Scoala Gimnaziala Șugag              7,80
  28. SPĂTĂCEAN MARIA Şcoala Gimnazială „Aron Cotruș” Cergău Mare  7,70
  29. BODEA DENISA Şcoala Gimnazială Meteş 7,50
  30. FILIMON ROXANA Şcoala Gimnazială ,,Ioan Mihu” Vinerea 7,50
  31. ZAHARIE EDUARD Şcoala Gimnazială ,,Iosif Sârbu” Șibot     7,40
  32. BOLDEA CRISTIANA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 7,20
  33. DULĂU ALISIA Şcoala Gimnazială „Gheorghe Dancu” Biia            7,10
  34. BOC DAN Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 7,00
  35. LIUȘAN MARIA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 7,00
  36. FETIȚA IOANA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud A             A
  37. GRUIȚĂ AMALIA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud A             A
  38. MANIU ANISIA Scoala Gimnaziala Șugag              A             A

REZULTATE

CLASA A VI-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. SPĂTĂCEAN ANAMARIA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       10.00     I
  2. VAȘARHELEAN REBECA Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir    10.00     I
  3. BOBARIU IOANA Şcoala Gimnazială Câmpeni        9.90       II
  4. BOTA ELIAS Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia            9.90        II
  5. GRAPA IOACHIM CRISTIAN Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia             9.90                II
  6. MUSCĂ MIRUNA Şcoala Gimnazială Șona 9.80       III
  7. POIENAR MAXIMILIANA Şcoala Gimnazială  Nr. 3 Cugir    9.80       III
  8. GRECU ŞTEFAN Şcoala Gimnazială Câmpeni 9.70       M
  9. BORA LIVIU NICOLAE Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia             9.60       M
  10. AVRAM IOANA Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia 9.50       M
  11. MUNTEAN DARIUS Şcoala Gimnazială  Nr. 2 Sebeș  9.50       M
  12. TOPOR-SAS ANDREI Şcoala Gimnazială  Nr. 2 Sebeș  9.50       M
  13. PITEA ALEXANDRA Şcoala Gimnazială  Nr. 2 Sebeș  9.45
  14. BESOI BIANCA Şcoala Gimnazială  Nr. 2 Sebeș  9.40
  15. BURZ ANTONIO Şcoala Gimnazială Avram Iancu 9.35
  16. RAT PAUL Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 9.35
  17. MIRCEA SILVIA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       9.20
  18. VELIȘCU SORANA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       9.10
  19. SUCIU MARIA Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Alba Iulia  9.00
  20. BERCU ECATERINA Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Alba Iulia  8.95
  21. DRĂGOIU MARIA Şcoala Gimnazială Câmpeni        8.95
  22. DRĂGHICI MIHAELA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       8.85
  23. DAMIAN ANDREEA Şcoala Gimnazială  Nr. 2 Sebeș  8.70
  24. PETRIC DIANA Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   8.60
  25. BEREGOI MARIA Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna-Mureș  8.55
  26. MUREȘAN ANDREI Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud               8.50
  27. TECȘA ADRIANA Colegiul Național „I.M.Clain” Blaj             8.45
  28. SANTEIU ANDA Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Alba Iulia 8.20
  29. ARION DENISA Şcoala Gimnazială Berghin           8.10
  30. STAN ANA ECATERINA Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  7.90
  31. TRIF MARIUS Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 7.90
  32. MAIER NICOLA Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna-Mureș  7.85
  33. ALBA ANDREEA MARIA Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud 7.80
  34. TOMOIU ȘTEFANIA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       7.80
  35. VINTILĂ MARIA Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj 7.25
  36. FLOREA SORANA IOANA Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  7.10
  37. POPA IOANA ALEXANDRA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 7.00
  38. BOUNEGRU ALEXANDRA Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia         A             A
  39. BURZ GEORGIANA Şcoala Gimnazială Ponorel          A             A
  40. FONOAGE ROBERT Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    A             A
  41. MOLDOVAN NICOLETA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Mănărade A             A
  42. RITEA ANDREAS Şcoala Gimnazială ,,Vasile Goldiş” Alba Iulia        A             A

REZULTATE

CLASA A VII-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. EDVEȘ DENISA Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   9.80       I
  2. DĂRĂBAN ROXANA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       9.50       II
  3. PRECUPESCU ILEANA Scoala Gimnazială Sășciori           9.00       III
  4. BOITOR ANDREEA Colegiul Național „I.M.Clain” Blaj             8.90       M
  5. ENESCU IOANA Şcoala Gimnazială Nr. 3 Cugir    8.90       M
  6. LEAH RALUCA  Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia         8.80       M
  7. NICOARĂ ILINCA Colegiul Național „I.M.Clain” Blaj             8.80       M
  8. ILEA ANDRADA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 8.70
  9. RADU ANDA Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir       8.60
  10. CÂMPEAN MELANIA Colegiul Național „I.M.Clain” Blaj             8.30
  11. DUMA DIANA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 8.30
  12. SUCIU VLAD Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.30
  13. ACHIM ANDREI Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Alba Iulia 8.20
  14. GANE IASMINA Şcoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Alba Iulia 8.00
  15. MAN ALEXANDRA Şcoala Gimnazială „Dr. Petru Şpan” Lupşa            7.50
  16. PUIULEŢ ROXANA IOANA Şcoala Gimnazială Avram Iancu 7.40
  17. MOLDOVAN NICOLETA Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud 7.20
  18. SIMON DENISA Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud 7.20
  19. CRAI IOANA Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud               7.00
  20. TRIF CĂTĂLIN Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    7.00
  21. ANCA RĂZVAN Şcoala Gimnazială  „Avram Iancu” Unirea             6.90
  22. BORZA LIVIA Şcoala Gimnazială  Nr. 3 Cugir    6.90
  23. DAVID PAUL Şcoala Gimnazială  „Avram Iancu” Unirea             6.90
  24. METEA FELICIAN Şcoala Gimnazială  „Avram Iancu” Unirea             6.90
  25. MIHAILA MIHNEA Scoala Gimnazială Șugag              6.90
  26. VOINA GHE. CRISTIAN Şcoala Gimnazială „Aron Cotruș” Cergău Mare  6.90
  27. MOGA ARIS Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 6.50
  28. ORDEAN ANAMARIA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 6.50
  29. IOSA DENIS Şcoala Gimnazială ,,Vasile Goldiş” Alba Iulia        6.10
  30. RADU LUIZA Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud               5.80
  31. DIG IUNIA Şcoala Gimnazială „Emil Racoviţă” Gârda de Sus               A             A
  32. MIRON ALEXANDRA Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna-Mureș  A             A

REZULTATE

CLASA A VIII-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. MATEIU PAULA Şcoala Gimnazială Lăzeşti 9.50       I
  2. VÂRCIU ANDREEA Şcoala Gimnazială Lăzeşti             9.30       II
  3. LAZEA IOANA Şcoala Gimnazială Lăzeşti             9.00       III
  4. VESA CRISTINA Şcoala Gimnazială ,,Ioan Mihu” Vinerea 8.80 M
  5. KANCZI VIANA DANIELA Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna-Mureș 8.50       M
  6. OGNEAN BIANCA DENISA Şcoala Gimnazială Ponorel          8.20
  7. GATEA RUCSANDRA NADIA Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna-Mureș  8.00
  8. HULEA GABRIEL Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 7.50
  9. MAIER LUANA MARIA Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna-Mureș  7.00
  10. CRIȘAN MIRUNA Colegiul Național „I. M. Clain” Blaj           A             A

REZULTATE

CLASA A IX-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. DRAGOTEL DIANA Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir 10.00     I
  2. ILIE RUXANDRA Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir 9.80 II
  3. CIULE ALEXANDRA Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         9.60        III
  4. NEGOITESCU ANDREEA Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir 9.60 III
  5. FĂLĂDĂU IOANA Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud               9.30       M
  6. GOIA TEODORA MARIA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 9.20 M
  7. PUIA GABRIEL Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj             9.10       M
  8. ȘOLEA ANDRA Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj             9.10       M
  9. BLAGA RALUCA Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj 8.90
  10. PENA DACIANA Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia 8.90
  11. DRAGOMIR ȘERBAN MIHAI Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.80
  12. BURZ SORINA Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud    8.70
  13. IGNAT IZABELA Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj 8.40
  14. VLAD GIULIA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.40
  15. PETRUȚA MIHAELA Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    8.30
  16. ȘTEFAN MARIA IRINA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.20
  17. PETRUȘEL MARIUS NICOLAE Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.00
  18. RĂDAC DALIA Sem. Teo. Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia               7.60
  19. NICOARĂ ANDREI Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj             7.10

REZULTATE

CLASA A X-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. FILIP LUMINIȚA Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia 9.90       I
  2. SIDOREAC DELIA Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         9.80        II
  3. BĂRBUŞIU IOANA-ANDREEA Sem. Teo. Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia               9.60       III
  4. LIHOR TEODOR Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia 9.50       M
  5. VOINA ANDREEA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 9.40       M
  6. CIORAN PAULA MARIA Colegiul Naţ. „Horia, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia 9.20 M
  7. HEBEAN DALIA Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj             8.80
  8. FER EUSEBIU MIRCEA Colegiul Naţ. „Horia, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia 8.70
  9. PĂTRUȚ PETRU Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.40
  10. DOBOȘ STEFANIA           Colegiul Ec. „Dionisie Pop Marţian” Alba Iulia     8.30
  11. POJAR CRISTINA MARIA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.20
  12. ŞOAITA CURETEAN ANDREEA MARIA Colegiul Naţ. „Horia, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia 8.00
  13. CUTEAN ANDREEA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş A             A
  14. FURDUI CRISTINA Colegiul Ec. „Dionisie Pop Marţian” Alba Iulia     A             A
  15. GOMBOȘ ANDREI           Colegiul Naţ. „Horia, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia A             A
  16. IGNAT CĂLINA Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    A             A
  17. ISPAS ALIN Colegiul Ec. „Dionisie Pop Marţian” Alba Iulia     A             A
  18. LAZĂR MARIA Colegiul Național “I.M.Clain” Blaj             A             A

REZULTATE

CLASA A XI-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. HOLHOŞ MARIA ELENA Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud 9.80       I
  2. BROJBAN ANDREI Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         9.40        II
  3. NICOARĂ CIPRIAN Colegiul Naţional ,,I. M. Clain” Blaj           8.70       III
  4. BOGDAN MĂLINA ANAMARIA Colegiul Naţ. „Horia, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia 8.60        M
  5. LUPU ANDREEA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 8.00 M
  6. GÎNȚA ANDREI Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         7.90
  7. PETRUȚA CAMELIA Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş    7.90
  8. ȘERBAN RALUCA Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         7.20
  9. SZENE NARCIS Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         7.00

REZULTATE

CLASA A XII-A

Nr.

crt.         Nume şi prenume           Şcoala de provenienţă  Nota      Premiul

  1. LIHOR IOACHIM Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia         10           I
  2. SAV IONELA NICOLETA Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud    9.40       II
  3. OPRINESCU IOANA Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş 9.10       III
  4. VOICU ILIE ANDREAS Sem. Teo. Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia               9.00        M
  5. DAVID MIHAI Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir 8.90       M
  6. FRĂȚILĂ RALUCA Colegiul Naţional ,,I. M. Clain” Blaj           8.00
  7. TOMUȘ ANDRA Colegiul Naţional ,,I. M. Clain” Blaj 7.50

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419