// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATELE la Olimpiada de INFORMATICĂ 2018, etapa judeţeană Alba. Punctajele obținute de elevi

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis rezultatele finale la olimpiada de informatică etapa judeţeană Alba, desfășurate la Colegiul Naţional “Lucian Blaga” Sebeş. Faza naţională se va desfăşura în aprilie, la Constanţa, pentru secţiunea liceu.

Olimpiada de Informatică 2018 – rezultate etapa judeţeană Alba:

Clasa a IX-a

Nume elev / Unitatea de învăţământ / Punctaj total

Tomoiagă Cristian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 113

Racianu Marian – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 110

Comșa Dorin Iulian – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 81

Jugariu Diana – Colegiul Naţional” David Prodan” – Cugir – 81

Costea Ioan Dragoş – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 70

Cojocaru Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 66

Cozma Rareş – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 66

Macarie Ancău Mihaela – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 66

Rus Rareş Cătălin – Colegiul Național ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 66

Truţa – Dan Alexandru – Colegiul Național ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 66

Groza Camelia Roxana – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 58

Puia Gabriel Nicolae – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 58

Petrescu Cristian – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 54

Berindeie Adrian – Constantin – Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud – 52

Cornea Cristian Nicolae – Colegiul Națio

nal ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 51

Morar Eusebiu Alexandru – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 51

Toader Daniel – Colegiul Național ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 51

Pogan Sergiu – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 46

Degeu Vlad – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 41

Dehelean Alexandru George – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 39

Briciu Luiza Irina – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 38

Fufezan Mihai Cristian – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 35

Ciama Andreea Elena – Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – Abrud – 30

Csetnek David – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 30

Ion Bogdan – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 30

Perța Rareș – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 30

Sbuchea Claudiu – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 30

Tănase Teodora – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 30

Zdrenghea Maria Iulia – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 30

Clasa a X-a

Nume elev / Unitatea de învăţământ / Punctaj total

Dobra Andrei Daniel – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 210

Narița Andrei – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 150

Bădilă Timotei – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 125

Jinga Tudor – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 120

Buleandră Ruben – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 110

Mărginean Alexandru George – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 110

Ciupe David Robert – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 80

Cristea Cristian Vasile – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 80

Marina Octavian – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 80

Moldovan Cristian Ioan – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 80

Neamţu Claudiu – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 80

Voina Cătălina Elena – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 80

Bodea Georgiana – Alexandra – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 75

Goarnă Alexandru Dorin – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 75

Radu Todor Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 65

Călariu Ioana – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 60

Comşa Enoh – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 60

Deteșan Raul Ioan – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 60

Schiau Alessio Simone – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – 50

Șerban Cristian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 40

Coman Alexandru Cristian – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – 30

Dobra Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 30

Lazăr Petru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 30

Clasa a XI-a

Nume elev / Unitatea de învăţământ / Punctaj total

Albu Cristian Gabriel – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 147

Mateiu Ioan – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 106

Petruța George Călin – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 105

Iachim Mihai – Bogdan – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 99

Ienei Raul Alin – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 65

Ivan Adrian – Mihai – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 61

Lazăr Camelia – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 61

Mermezan Mihai Marius – Colegiul Național ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 52

Fuia Mihai Dragoș – Colegiul Național ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 47

Acatrinei Raul – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 46

Onețiu Rendy – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 43

Ogrean Flavius – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 42

Precup Arpad – Adrian – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 41

Paștiu Georgiana – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – 30

Clasa a XII-a

Nume elev / Unitatea de învăţământ / Punctaj total

Furdui George – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 159

Mărginean Tiberius – Colegiul Național ”Horea, Cloșca şi Crișan” – Alba Iulia – 125

Moldoveanu Mihai – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – 65

Pintea Gabriel Cristian – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 65

Avram Bianca Veronica – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – 55

Bogdan Ștefan – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – 47

Bordea Valentin – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 46

Lazea Alexandru – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 43

Stoian Radu – Ion – Colegiul Naţional ”David Prodan” – Cugir – 34

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...