Rezultatele la Olimpiada de fizică, etapa județeană, 2020: Elevi din Alba Iulia, Aiud și Sebeș, calificați la faza națională

Rezultatele la Olimpiada de fizica, etapa județeană, 2020: Elevi din Alba Iulia, Aiud și Sebeș, calificați la faza națională

Faza județeană a Olimpiadei de Fizică a avut loc la Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” din Alba Iulia ,în data de 15.02.2020.

La Olimpiadă au participat un număr de 69 de elevi din clasele VI- XII.

INFORMARE COVID-19

Etapa națională a Olimpiadei de Fizică se va desfășura în perioada 13-17.04.2020 la Bacău, Județ Bacău.

Rezultatele au fost urmatoarele:

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
DUMITRU V. DAVID ŞTEFAN6Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iuliapremiul I
calificat națională
Constantin Adriana
MOLODEȚ ANDREI DANIEL6Școala Gimnazială Nr. 3 Cugirpremiul IIMitea Cornel
BORZA S.C. IULIA DARIA6Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iuliapremiul IIIConstantin Adriana
FĂT ALIA6Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba IuliamențiuneConstantin Adriana
STÎNGACIU I. ANDREI MARIAN6Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba IuliamențiuneConstantin Adriana
MUREŞAN I. ALEXANDRU GABRIEL6Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba IuliamențiuneConstantin Adriana
DAVID HOREA ALEXANDRU6Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba IuliamențiuneAtanasiu Maria
NANDREA  C. D.IADIRA NICOLA6Colegiul Național „Lucian Blaga” SebeșmențiuneMihu Rodica

 

Clasa a VII a

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
NEGURĂ DAMIAN ZARA ELENIA7Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeșpremiul I
calificat națională
Mihu Rodica
FRĂȚILESCU D. GABRIEL7Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeșpremiul IIMihu Rodica
BĂLGRĂDEAN IOANA-MARA7Școala Gimnazială „Avram Iancu” Zlatnapremiul IIIȚăran Mihaela
ROȘIAN M.A. DARIUS VASILE7Școala Gimnazială „Axente Sever” AiudmențiuneFilimon Ildiko Gabriela

 

 

 

 

 

Clasa a VIII a

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
ROMAN O. MATEI8Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiudpremiul I
calificat națională
Filimon Ildiko Gabriela
HAȚEGAN G. DRAGOȘ GHEORGHE8Colegiul Național „I.M. Clain” Blajpremiul IIMărginean Luca
BELCIU A.Ș. CARLA MARIA8Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeșpremiul IIIMihu Rodica
PUŢAN  V.IULIA NICOLETA8Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeșpremiul IIIMihu Rodica

 

Clasa a IX a

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
CERBU E. CODRUȚ DANIEL9Colegiul Național „HCC” Alba Iuliapremiul I
calificat națională
Sicoe Pamfil
NOJA MARIA ŞTEFANA9Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iuliapremiul IIIrimie Sanda
POPA GEORGE9Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iuliapremiul IIICiobanu Laura
TUNSOIU I.S. ANTONIA EMILIA9Colegiul Național „HCC” Alba IuliamențiuneSicoe Pamfil
NEGREA CATANA C. DAVID ALEXANDRU9Colegiul Național „HCC” Alba IuliamențiuneHumeniuc Ramona
TUŢĂ DUMITRU9Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneFilipescu Dorina
STELEA EMILIA9Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneCiobanu Laura
POPA COSMIN9Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneFilipescu Dorina

 

Clasa a X a

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
STEOPOAIE ANAMARIA10Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iuliapremiul I
calificat națională
Irimie Sanda
MOLDOVAN ANDREI10Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iuliapremiul IIIrimie Sanda
DUNCA DORIN10Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iuliapremiul IIIFilipescu Dorina
TĂTAR IOAN DAN10Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneCiobanu Laura
ZOBRINSCHI ANDREI10Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneCiobanu Laura
IVESCU MIRCEA10Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneFilipescu Dorina
BICA C. LUCIA GABRIELA10Colegiul Național „HCC” Alba IuliamențiuneSicoe Pamfil
BĂRĂIAN C. ADRIAN10Colegiul Național „Lucian Blaga” SebeșmențiuneBîrsan Ioan

 

Clasa a XI a

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
DEGEU VLAD11Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iuliapremiul ICiobanu Laura
OLTEAN ALEXANDRU-BOGDAN11Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiudpremiul IIRusu Ionaș
OARGA N. ALEXANDRU DANIEL11Colegiul Național „HCC” Alba IuliamențiuneHumeniuc Ramona
LĂZĂRESCU ADELINA11Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba IuliamențiuneFilipescu Dorina

 

Clasa a XII a

NumeClasaUnitateaObsProfesor pregătitor
GHIȘA N.S. ALEXANDRU NICOLAE12Colegiul Național „HCC” Alba Iuliapremiul I
calificat națională
Sicoe Pamfil

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...