// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele finale ale olimpiadei județene de limba română, în Alba: LISTA elevilor premiați și participanții la faza națională

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis rezultatele finale ale olimpiadei județene de limba și literatura română, după contestații, astfel stabilindu-se elevii calificați la faza națională. În total, sunt 11 elevi care vor reprezenta județul, 8 din clasele V-XII, primii clasați în fiecare an de studiu și alți trei din partea minorităților.

Faza județeană s-a desfășurat în la Colegiul Tehnic ”Dorin Pavel” din Alba Iulia, rezultatele fiind publicate tot sâmbătă, iar elevii au avut timp și pentru contestații.

Faza națională, pentru elevii școlilor cu predare în limba română, va avea loc în perioada 3-6 aprilie, la Baia Mare (pentru clasele V-VIII), respectiv în 2-6 aprilie, la București, pentru clasele (IX-XII)

De asemenea, în cazul școlilor cu predare în limba minorităților, faza națională va avea loc în 4-7 aprilie la Covasna.

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             Cibu Maria Isabelle         V             Școala Gimnazială Daia Română               Bradilă Laura     115         premiul I                participare la națională

2             CisteianC.Dimitria            V             Școala Gimnazială Ion Agarbiceanu ALBA IULIA Negrescu Elena 113         premiul al II-lea

3             Negură Damian Zara Elenia         V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 112         premiul al III-lea

4             PETRUTIU MARIA ALEXANDRA  V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA              Sopterean Adriana                111.75   mențiune

5             Decean P. Cosmina-Andreea      V             Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalț  Costin Ana-Maria            111.5                mențiune

6             BANEA  G. AIDA ALIS      V             Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș   Victoratos Teodora         111                mențiune

7             GALDĂU I.N. IONELA ȘTEFANIA V             Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      DINIȘ CRISTINA 111                mențiune

8             BUCUR MARIA DORINA V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Sopterean Adriana                 109         mențiune

9             MICLE G. ANA MARIA    V             SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA         PROF. SLEVAS DANA                108.5     mențiune

10           OARGĂ V. MIHAELA       V             LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   CODREA MARIA               108.5                mențiune

11           Bolea I.Dragos Stefan    V             Școala Gimnazială Ion Agarbiceanu ALBA IULIA Negrescu Elena 108                mențiune

12           Turcu Anastasia V             Scoala Gimnazială „Ion Agarbiceanu” Alba Iulia  Negrescu Elena 107         mențiune

13           Antilică Tudor    V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 106         mențiune

14           Tomaniska I.Bianca Iulia               V             Scoala Gimnazială „Ion Agarbiceanu” Alba Iulia  Negrescu Elena 104                mențiune

15           Ordean Răzvan V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 103.5     mențiune

16           Hăprian Ioana Veronica V             Şcoala Gimnazială Daia Română               Bradilă Laura     102.5     mențiune

17           Frățilescu Gabriel            V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 102         mențiune

18           Stefănescu Bianca Nicoleta         V             Scoala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   101         mențiune

19           ACHIMEȚ ANDRA NICOLETA       V             COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI               BOLD SANDA                99

20           GOŢIA TUDOR   V             Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   ISPAS ANCA       98

21           Mărginean Nicola Ioana               V             Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Simu Carmen     98

22           Docea L.Sabina Ilinca      V             Scoala Gimnazială „Ion Agarbiceanu” Alba Iulia  Negrescu Elena 97

23           Olaru Ioana        V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 96.5

24           TUDOSE M. VLAD MIHAI              V             SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA         PROF. SLEVAS DANA   96.5

25           Oniga Alin           V             Școala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” Sincel    Catauta Ioana   96

26           SOCOL GABRIELA MARIA             V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA              Sopterean Adriana                96

27           Buciuman Natalia            V             Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Costea Cristina  95

28           IHUȚ MARIA IOANA       V             COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI              BOLD SANDA     94.5

29           Man Bianca        V             Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Oltean Larisa      94.5

30           Grosu Ștefan     V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 94

31           Miron I.C.Ioan Andrei    V             Scoala Gimnazială „Ion Agarbiceanu” Alba Iulia  Negrescu Elena 94

32           OANCEA ANDREI             V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Horsa Daniela    93

33           SICOE ALEXIA  VANESA V             SCOALA GIMNAZIALĂ CIURULEASA         Toma Paula Cristina        93

34           STOICA G. ANA GRAȚIELA            V             Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna Mureș   Victoratos Teodora                93

35           ORLEA C. CRISTIAN-ȘTEFAN        V             Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      DINIȘ CRISTINA 92.5

36           BOTEZAN L. RAUL            V             Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  SZEKELY ANDA  92

37           BĂLGRĂDEAN IOANA MARIA     V             Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna               Prof. Fica Loredana – Roberta                91

38           BUJOR DARIA    V             Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   ISPAS ANCA       91

39           MATEI DARIANA IOANA V            LICEUL Horia, Cloșca și Crișan ABRUD     Cimpian Bianca 91

40           Ispas Meda         V             Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Costea Cristina  90.5

41           BAL STEFAN       V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Sopterean Adriana          90

42           FILIMON D.R. DARYA ROBERTA  V             SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA         PROF. SLEVAS DANA   90

43           MUREȘAN S.MARCUS-DAVID     V             Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Pop Gabriela      90

44           STAN OVIDIU MIHAI       V             LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         STAN SIMONA                89.5

45           Neamțu Răzvan V             Şcoala Gimnazială  ,,Singidava” Cugir      Nicoleta Văsuți 88

46           MACAVEI GH. SONIA     V             Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  SZEKELY ANDA  87.5

47           ROTAR  IULIANA – FLORINA         V             Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna               Prof. Ciur Simona -Ioana                87.5

48           Câmpean Maria Ioana   V             Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Simu Carmen    86.5

49           POPA VIOLETA  V             Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA      86.5

50           FLOCA MARIA   V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI Cotisel Traian    86

51           FLOCA DANIELA MARIA V             COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI              BOLD SANDA     85.5

52           Comandașu-Soare V. Elizabeth-Mary     V             Şcoala Gimnazială. „Toma Cocișiu” Blaj  Istrate Diana      85

53           Urieșu David      V             Şcoala Gimnazială Nr. 3, Vinerea              Maria Albu         84

54           Dăncilă Alecsandra         V             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 83

55           Mateș Robert    V             Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Costea Cristina  83

56           DAVID MEDEEA-LORELAI             V             Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna               Prof. Ciur Simona -Ioana                82.5

57           Jibotean Raluca V             Şcoala Gimnazială ,,Iosif Pervain” Cugir  Rodica Mihai      81

58           Radu Ariana       V             Şcoala Gimnazială  ,,Singidava” Cugir      Nicoleta Văsuți 79

59           TRIFAN BIANCA MARIA V             ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Sopterean Adriana                 78.5

60           MARIAN DANIELA ANAMARIA   V            LICEU „Horia, Cloșca și Crișan” ABRUD   Cimpian Bianca 78

61           Duvlea Darius-Daniel      V             Școala Gimnazială Săsciori           Șiara Ramona    77

62           NEMEȘ CRISTIANA          V             Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA       77

63           Gomboș M. Marinela     V             Scoala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda de Jos             Perța Mirela       76

64           Bulancea Arina Maria     V             Şcoala Gimnazială  ,,Iosif Pervain” Cugir Rodica Mihai      75.5

65           STANCIU I. FILIP                V             Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud CONSTANTIN CAMELIA CRISTINA                72

 

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             Corbean Tudor  VI           Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   Marcu Ana          112.5     premiul I                participare la națională

2             Hăprian Amalia VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sterca Cristina   109         premiul al II-lea

3             LOMBREA MIHAIL           VI           COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   BARBU ADRIANA             107                premiul al III-lea

4             Aloman Denisa-Maria    VI           Şcoala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   106.5     mențiune

5             Hațegan C. Amina Mălina             VI           Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalț  Costin Ana-Maria            106.5                mențiune

6             MARCU ALEXIA IOANA  VI           COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   BARBU ADRIANA             106.25                mențiune

7             Balea Antonia-Cristina   VI           Școala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   106         mențiune

8             BERCU ANA ECATERINA VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   FURDUI MIRONA             105                mențiune

9             Țăran Iulia Romana         VI           Școala Gimnazială Daia Română               Brădilă Laura     104         mențiune

10           Avram C.A.Dorin              VI           Scoala Gimnazială „Ion Agarbiceanu” Alba Iulia  Lupsa Alina         103                mențiune

11           DOCEA S. REBECA            VI           Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud BOLDOR ELENA 102.5     mențiune

12           Domșa L. Luciana Lidia   VI           Liceul Teoretic Teiuș       Dimitriu Ligia     102         mențiune

13           Hăprian Oana    VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sterca Cristina   102         mențiune

14           Udvari L. Miruna Andreea           VI           Liceul Teologic Greco-Catolic ‘Sf. Vasile cel Mare” Blaj    Puscas Diana                102         mențiune

15           HOLA A. MARIA VI           Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa”        Niculescu Claudia            101.5     mențiune

16           HUDREA BRIANA ANTONIA         VI           LICEUL Horia, Cloșca și Crișan ABRUD     Cimpian Bianca 101.5                mențiune

17           Vintilă Maria      VI           Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Tarko Iulia           100         mențiune

18           Jinar Delia           VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 99

19           Boroschi T.M.Tudor        VI           Scoala Gimnazială „Ion Agarbiceanu” Alba Iulia  Lupsa Alina         98.5

20           Airinei Cristina   VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 98

21           DOBRA P. MARIA PETRONELA    VI           LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   CODREA MARIA                98

22           STAN ANDA        VI           Școala Gimnazială Cîmpeni          Cotisel Traian    98

23           Hileagă Larisa    VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sterca Cristina   97.5

24           Breaz M. Maria Simina  VI           Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalț  Costin Ana-Maria            97

25           OLTEAN DARIUS               VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   FURDUI MIRONA             96.5

26           MARIAN EMILIAN ILIE    VI           Școala Gimnazială Cîmpeni          Cotisel Traian    96

27           Blaga Rebeca     VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 95

28           MOLDOVAN A. NAOMI GABRIELA           VI           Scoala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș   Morar Carmen                 95

29           OPRINESCU CARMEN    VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   NEGREA PETRU 95

30           Ștefan Lucia-Ștefania     VI           Școala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   95

31           BLEANŢ ALEXIA VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   FURDUI MIRONA             94.5

32           Carnat Alina       VI           Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia        Teisan Genoveva            94.5

33           STOINA ALEXIA VI           Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  CENAN NICOLETA           94

34           Bregar I. Alina Maria       VI           Școala Gimnazială Benic               Toma Liliana       92.5

35           FELEA DAIANA ALEXANDRA        VI           LICEUL Horia, Cloșca și Crișan ABRUD     Cimpian Bianca 92.5

36           Crețescu E. Emilia            VI           Scoala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda de Jos             Crișan Emilia       91.5

37           DINIŞ ANTONIA VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   ISPAS ANCA       91.5

38           Morar Gabriel   VI           Școala Gimnazială Săsciori           Șiara Ramona    91

39           DAISA I. IOANA VI           Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa” Alba Iulia    Niculescu Claudia            90.5

40           MEDRUȚ   ANA – MARIA               VI           Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna / Şcoala Gimnazială ,, Avram Iancu” Zlatna   Prof. Ciur Simona -Ioana              90

41           VALACEC  IOANA – ȘTEFANIA      VI           Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna / Şcoala Gimnazială „ Avram Iancu” Zlatna   Prof. Fica Loredana – Roberta     90

42           CIORTEA BOGDAN          VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   ISPAS ANCA       89.5

43           Crihan Gianina  VI           Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           89.5

44           Breaz Maria Dariana       VI           Liceul Teologic Greco-Catolic ‘Sf. Vasile cel Mare” Blaj    Puscas Diana      89

45           MATEICA  S. PATRICIA MARIA    VI            Școala Gimnazială Simion Lazăr Lunca Mureșului              Radu Eleonora                 89

46           MORAR LUCIANA DENISA            VI           SCOALA GIMNAZIALA CIURULEASA         Toma Paula Cristina        89

47           CORDEA I.I. ALESSIA       VI           Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Stanciu Aurora  87

48           BOTEI S. ALEXANDRA     VI           Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud BOLDOR ELENA 86.5

49           OARGA I. IRINA NICOLETA           VI           LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   CODREA MARIA                85.5

50           Tecșa Maria Adriana       VI           Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Breazu Ioana     85

51           GRECU ȘTEFAN VI           Școala Gimnazială Cîmpeni          Cotisel Traian    84

52           MUSTAȚĂ ANDRADA     VI           ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Horsa Daniela    84

53           Pop George        VI           Scoala Gimnazială  ,,Singidava” Cugir      Văsuți Nicoleta 82.5

54           Muntean David VI           Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 82

55           MUREȘAN A.  TEODORA               VI           Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud BOLDOR ELENA 82

56           Pădurariu M. Tudor        VI           Liceul Teoretic Teiuș       Dimitriu Ligia     82

57           Dumitraș Carina               VI           Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           81

58           CIBU ANA IULIA VI           ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Sopterean Adriana          80.5

59           COSMA J.M. MAIA ALEXANDRA VI           SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA         PROF. SLEVAS DANA   78.5

60           TRIFUȚ ALEXANDRA REBECCA    VI           Școala Gimnazială Cîmpeni          Cotisel Traian    77.5

61           Nicoară V. George          VI           Seminarul Teologic Ortodox       Muntean Andreea-Marieta        77

62           COSTEA ANDRADA          VI           ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Sopterean Adriana                 76

63           Barta Anda         VI           Colegiul Tehnic „Apulum” Alba iulia         Teisan Genoveva            73.5

64           FULEA ROXANA VI           ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Horsa Daniela    72.5

65           BAICU ȘTEFAN  VI           COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   BARBU ADRIANA             72

66           Graur S. Roxana Maria   VI           Liceul Teoretic Teiuș       Dimitriu Ligia     72

67           NECŞ AŞEXIA MARIA      VI           Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   FURDUI MIRONA             65

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             TUNSOIU ANTONIA        VII          Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   NEGREA PETRU 112         premiul I              participare la națională

2             Cătăuţă Casiana               VII          Şcoala Gimnazială”Ion Pop Reteganul” Sincel     Catauta Ioana    110         premiul al II-lea

3             Cristian Daria-Ioana        VII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              107         premiul al III-lea

4             Olaru Maria        VII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sterca Cristina   106         mențiune

5             Poptelecan Ioana            VII          Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   Marinescu Sabina            103                mențiune

6             Nicoară Ilinca Silvana     VII          Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Tarko Iulia           102.5     mențiune

7             Coș Tudor           VII          Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           102         mențiune

8             LEBĂDĂ DIANA VII          Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba iulia   BANDICI EMANUELA      102                mențiune

9             Prainer  Tania Maria       VII          Şcoala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   Istrate Diana      102         mențiune

10           VANCEA T. TUDOR ADELIN          VII          Școala Gimnazială Simion Lazăr Lunca Mureșului              Radu Eleonora                101         mențiune

11           Ștef Andreea-Iulia           VII          Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   Marinescu Sabina            100                mențiune

12           Florea Mihai Ioan            VII          Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Simu Carmen    99

13           Dicu Diana          VII          Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Costea Cristina  98

14           Morariu Bianca-Maria    VII          Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj   Istrate Diana      97.5

15           Todoran Maria  VII          Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           97.5

16           TODA- D. EMANUELA-CORALIA VII          Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      DINIȘ CRISTINA 96.5

17           Bîte Robert         VII          Școala Gimnazială „Singidava” Cugir       Văsuți Nicoleta 96

18           TEGLAŞ ROXANA             VII          Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba iulia   BANDICI EMANUELA      95

19           DUMA I. DIANA VII          Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud           CONSTANTIN CAMELIA CRISTINA             92

20           PAL A. BIANCA-MIRUNA              VII          Şcoala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna Mureș   Victoratos Teodora                91.5

21           ICLOZAN ANDA VII          COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI              BOLD SANDA     91

22           Moga Ciprian-Andrei     VII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              91

23           Hileagă Darius   VII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sterca Cristina   90.5

24           Boitor Andreea  Maria   VII          Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Tarko Iulia           89

25           Oltean Mădălina              VII          Școala Gimnazială „Ion Pop Reteganul” Sîncel    Catauta Ioana    89

26           BUSTAN COSMINA-MARIA          VII          Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      DINIȘ CRISTINA 88

27           NAGY C. JULIA   VII          Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud           CONSTANTIN CAMELIA CRISTINA             88

28           PAȘCA DIANA VALENTINA           VII          SCOALA GIMNAZIALA VADU MOTILOR  PAȘCA VIOLETA GEORGETA                88

29           SZABO ANTONIA ALINA VII          Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud               RUSU RAMONA 88

30           Trif A. Diana       VII          Liceul Teoretic Teiuș      Staicu Ionela      87.5

31           Țuculete Tudor VII          Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           87

32           BUTA TUDOR MARIAN  VII          ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”CIURULEASA       Toma Paula Cristina        86.5

33           FALADAU I. PAULA          VII          Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  SZEKELY ANDA  86

34           Itu Jasmine-Maria           VII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              86

35           STEFANI VANESSA           VII          LICEUL Horia, Cloșca și Crișan ABRUD     Mateiu Marius  85.5

36           Biriș Diana           VII          Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           85

37           TOMUȘ ANDREI SEBASTIAN        VII          ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI Cotisel Traian    84.5

38           Păucean Ioana  VII          Școala Gimnazială Doștat             Șerbănescu Oana            84

39           RADU ALEXANDRA          VII          ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Beca Adriana     84

40           MATEICA N. OANA          VII          Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  SZEKELY ANDA  83

41           MOLDOVAN A. MARIA IOANA   VII          Școala Gimnazială Noșlac             Săpunaru Alexandra-Maria         83

42           MATARANGA G. MAGDA             VII          Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  SZEKELY ANDA  81

43           POTINTEU ANA ALEXANDRA      VII          COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI               BOLD SANDA                81

44           Tomescu Andreea           VII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              80

45           TUHUT ANDREEA CRISTINA        VII          ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CIURULEASA       Toma Paula Cristina        80

46           Radu Anda          VII          Școala Gimnazială „Singidava” Cugir       Văsuți Nicoleta 78

47           SUTO A. ANDREEA CLAUDIA       VII          Școala Gimnazială Mirăslău         PUȘCAȘ COSMINA VALENTINA  77.5

48           ASPRESCU C. ALEXANDRU           VII          Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud  SZEKELY ANDA  77

49           Ștefan Alexandra             VII          Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir     Vereș Mihaela  77

50           DURA P.  DIANA-MARIA VII          Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      DINIȘ CRISTINA 76

51           IVASCON – BARAT Ş.A. ANAMARIA          VII          ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARA         Toader Cristina – Maria                74.5

52           Mărginean Laurențiu Ioan           VII          Școala Gimnazială „Iosif Pervain” Cugir  Mihai Rodica      72

53           NEGOITA N. ALEXANDRA             VII          Școala Gimnazială Ion Agarbiceanu ALBA IULIA NEGRESCU ELENA                71

54           LAZEA COSMIN ROBERT                VII          LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         DOBRA MIHAELA            69

55           Jurca Andreas   VII          Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           66.5

56           VASIU GEORGIANA         VII          ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI Cotisel Traian    63.5

57           Lațiu F. Daria      VII          Scoala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda de Jos             Crișan Emilia       63

58           TRIF PAULA        VII          LICEUL Horia, Cloșca și Crișan ABRUD     Mateiu Marius  63

59           MACAVEIU MADALINA VII          ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CIURULEASA       Toma Paula Cristina        62

 

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             BANDICI DAN    VIII         Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   BANDICI EMANUELA      117.25   premiul I              participare la națională

2             Voina  Elena  Andreea   VIII         Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Comșa Ana-Maria            115.75   premiul al II-lea

3             POP L. ALEXANDRA        VIII         SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA         PROF. MARINA GABRIELA           111.75   premiul al III-lea

4             URSA G. DARIA MARIA  VIII         SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” ALBA IULIA         PROF. MARINA GABRIELA           111         mențiune

5             Ștefan Ana-Marina         VIII         Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              110                mențiune

6             Arion V.C. Radu VIII         Școala Gimnazială Ion Agarbiceanu ALBA IULIA Lupsa Alina         108.5     mențiune

7             Sava Roxana-Daniela     VIII         Școala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   108.5     mențiune

8             Căprariu Adnana Ioana  VIII         Școala Gimnazială  Nr. 3 Cugir    Igna Daniela       108         mențiune

9             VASIU CRISTINA               VIII         ȘCOALA GIMNAZIALĂ VASILE GOLDIȘ ALBA IULIA             Beca Adriana     108                mențiune

10           Geogean Anca Maria      VIII         Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Comșa Ana-Maria            104                mențiune

11           PETRICELE GEORGIANA VIII         COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI              Stan Diana          103                mențiune

12           Vlaic M Mirela Elena      VIII         Școala Gimnazială Ion Agarbiceanu ALBA IULIA Lupsa Alina         102                mențiune

13           Ilca Georgiana   VIII         Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir     Vereș Mihaela  100         mențiune

14           LEACH MĂDĂLINA SORINA         VIII         COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI               Stan Diana                100         mențiune

15           NEGREA MĂDĂLINA       VIII         Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia   ISPAS ANCA       100                mențiune

16           PETRIDEAN F. ALEXIA     VIII         Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud BOLDOR ELENA 100         mențiune

17           Fernandez Daria Maria  VIII         Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir     Vereș Mihaela  99.5

18           KANCZI D.VIANA DANIELA           VIII         Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș   Morar Carmen  98

19           Mureșan Ioan-Sebastian              VIII         Școala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   98

20           Borla Denisa      VIII         Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           96.5

21           LAZEA I. D. ALEXANDRA VIII         ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARA         Toader Cristina – Maria  96

22           JURJ V. MIHAELA             VIII         ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCĂRIȘOARA         Toader Cristina – Maria  95

23           JURJIU S. MARIA CRISTINA          VIII         Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud           BOLDOR ELENA 95

24           Mureșan Diana VIII         Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia         Țuculete Marinela           94

25           Orian C. Izabela Maria    VIII         Liceul Teologic Greco-Catolic ‘Sf. Vasile cel Mare” Blaj    Puscas Diana      94

26           Oltean Diana      VIII         Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria             93.5

27           SZOCS M. ALEXANDRA MIHAELA              VIII         Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      PLEȘA MARIANA           93

28           CREȚ MARIA MAGDALENA          VIII         ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOREA    POPA ANDRA CLAUDIA 91

29           Nistea G. Ioana VIII         Seminarul Teologic Ortodox       Topîrcean Natalia Asinefta          91

30           Tocan Robert-Alexandru              VIII         Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              91

31           ZAHARIA CRISTEA A. ALINA         VIII         Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud           BOLDOR ELENA 91

32           Mitescu A. Cezara Alexandra      VIII         Liceul Teoretic Teiuș       Staicu Ionela      89.5

33           Crișan Miruna Maria       VIII         Colegiul National “I.M.Clain” Blaj             Fleșer Codruța  89

34           ANDRESEL BIANCA          VIII         LICEUL Horia, Cloșca și Crișan ABRUD     Cimpian Bianca 88.5

35           MORARIU I. SARA            VIII         Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Timar Mariana  88

36           DONEA TEODORA            VIII         COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI              Stan Diana          87.5

37           Hileagă Maria-Georgiana             VIII         Școala Gimnazială Daia Română               Popescu Camelia             87.5

38           SZEKELY A. ANDREEA MARIA      VIII         Școala Gimnazială „A. Sever” Aiud           BOLDOR ELENA 87

39           Igna Iulia-Elena VIII         Școala Gimnazială Petrești          Cristian Ionela   84.5

40           BUZGARIU MARIA LIDIA               VIII         ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI Marian Marinela              84

41           KATANA I.CASIANA DANIELA      VIII         Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș   Morar Carmen  83.5

42           Petruț D. Teodora Naomi             VIII         Scoala Gimnaziala „Ion Breazu” Mihalt  Costin Ana-Maria            81.5

43           PLIC F.A. FLORINA GEORGIANA VIII         Şcoala Gimnazială „Nicodim GANEA” BISTRA      COSMA VIOLETA                81.5

44           Boca P. Felicia Maria      VIII         Școala Gimnazială Benic               Toma Liliana       81

45           Pițu A. Adriana AnaMaria             VIII         Scoala Gimnaziala „Ion Breazu” Mihalt  Costin Ana-Maria            80.5

46           PUȘCAȘ V. OZANA LUMINIȚA     VIII         Școala Gimnazială Mirăslău         PUȘCAȘ COSMINA VALENTINA  80.5

47           MAXIM M.V. THEA ELENA MARIA            VIII         Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Timar Mariana                 80

48           NEAG IOANA GABRIELA VIII         LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIEȘENI         STAN SIMONA                80

49           Daichendt Ioana               VIII         Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Manciulea Maria              79

50           STAN M. IULIA  VIII         LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   CODREA MARIA               79

51           DAVID IOANA GEORGIANA         VIII         Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  STANCIU MARINA           78.5

52           OARGA T.S. CRINELA ANDREEA VIII         ȘCOALA GIMNAZIALĂ PONOREL               GIURIADE CĂTĂLIN         78.5

53           CORCHEȘ M. CARMEN DIANA    VIII         LICEUL TEHNOLOGIC „ȚARA MOȚILOR” ALBAC   CODREA MARIA                74

54           DANDEA DARIA IOANA VIII         ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”SIMION BALINT” ROȘIA MONTANĂ          Bendea Daniel                73.5

55           DOCEA S. ALMA DIANA VIII         Școala Gimnazială „O. Hulea” Aiud          SZEKELY ANDA  73

56           BARB RAMONA VIII         Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA      70.5

57           BICUȚ PAULA     VIII         Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA      69.5

58           BOTAR VASILE CRISTIAN              VIII         ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”SIMION BALINT” ROȘIA MONTANĂ          Bendea Daniel   59

 

 

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             LĂZĂRESCU ADELINA     IX            COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MUREŞAN SIMONA              115.5     premiul I             participare la națională

2             INDREI I. DIANA MARIA IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            SECARĂ ALINA  110                premiul al II-lea

3             MATEI CELINA   IX            COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MIRCEA COSMINA                108         premiul al III-lea

4             Șolea Andra Ioana           IX            Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Simu Carmen    106         mențiune

5             NIMAS ANDREI IX            Col. Naț. „Titu Maiorescu” Aiud SZILAGHI ANEMONA     105         mențiune

6             Fluieraș Tatiana IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Grosu Monica   104         mențiune

7             Palade M.C. Maria Magdalena   IX            COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      104                mențiune

8             CIULE ALEXANDRA          IX            COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MIRCEA COSMINA           102.5     mențiune

9             OARGA M. ANDREEA CLAUDIA  IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             LODOABĂ LIVIU                100.5     mențiune

10           Măriuță Miruna                IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 96

11           Roșioru Magda IX            Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir Copăceanu Adriana        94.5

12           Dreghiciu Alexandra       IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 93.5

13           STOIA V. ALINA VALENTINA        IX            Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Timar Mariana  93.5

14           MARCU ARIANA              IX            Col. Naț. „Titu Maiorescu” Aiud RUSU RAMONA 93

15           Petruța Adelina                IX            Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Aftenie Diana Augusta   92

16           Cutean Mihaela IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Obreja Adriana 91

17           DANCEA CARLA IX            Col. Naț. „Titu Maiorescu” Aiud RUSU RAMONA 91

18           Negoițescu Andreea      IX            Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir Copăceanu Adriana        88

19           TĂMAȘ M. TEODORA     IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            SECARĂ ALINA  85.5

20           Popa Ana-Maria               IX            Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Oancea-Raica Claudia     84.5

21           Bîrlea Alexandra Maria  IX            Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Simu Carmen    84

22           NISTOR O. ANDREEA DIANA       IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             SECARĂ ALINA                83.5

23           ALBA ALEXIA      IX            Col. Naț. „Titu Maiorescu” Aiud SZILAGHI ANEMONA     82

24           Boroica Tudor   IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Grosu Monica   81.5

25           Lazea S.S. Bianca Mihaela            IX            COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      81.5

26           GROZA A. RALUCA MARIA           IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             PLEȘA DELIA                80

27           MATEŞ RALUCA IX            COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     DĂNCILĂ TEODORA                 80

28           Mihu Denisa      IX            Liceul Tehnologic Sebeș Suciu Florina Mihaela    80

29           TOMOS L. ALEXANDRA  IX            Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Francu Ana Maria            79

30           Ignat Izabela      IX            Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Simu Carmen     78

31           MOTORA VASILICA         IX            COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   BOLD SANDA     77

32           TRIF GABRIELA IOANA   IX            COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI                  76.5

33           BURZO G. NICOLETA GABRIELA IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             PLEȘA DELIA                74.5

34           GHERMAN ELIZA              IX            Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  CENAN NICOLETA            74.5

35           Ivan Timeea Maria          IX            Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Simu Carmen    74.5

36           SANISLAV S.O ROBERTA IUDIFTA              IX            Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Stanciu Aurora                74.5

37           IOSIF V. CRISTINA MONICA         IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             PLEȘA DELIA                73.5

38           Trif Mara             IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sântimbrean Anca          72.5

39           DURBACĂ N. SORIN        IX            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            LODOABĂ LIVIU 70.5

40           NICULIȚĂ D.S. ROXANA MARIA IX            Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Timar Mariana  69.5

41           NARIȚA DIANA  IX            LCEUL H.C.C. ABRUD      BERINDEI LILIANA            68.5

42           Bâra Maria          IX            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sântimbrean Anca          67.5

43           Moldovan A. Aura Maria              IX            Liceul Teoretic Teiuș       Breaz Ana           67.5

44           Maniu Daniel     IX            Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir Copăceanu Adriana        65.5

45           Ciortea I. Cristian Gabriel             IX            Liceul Teoretic Teiuș       Pop Romina       63.5

46           Lodroman E. Denisa       IX            Liceul Teoretic Teiuș       Pop Romina       61

47           Coneac Biatrice IX            Liceul Tehnologic Sebeș Moldovan Cosmina Mirela           60

48           Cotișel  C.L. Andreea Mihaela    IX            COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      60

49           CORCHEȘ BIANCA           IX            LCEUL H.C.C. ABRUD      BERINDEI LILIANA           58

50           MIHEȚ ADRIANA              IX            COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STEOP DOINA    53

51           Klett Tabita         IX            Liceul Tehnologic Sebeș Moldovan Cosmina Mirela           49

 

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             OLTEAN F.N. TEODORA NICOLETA           X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia                BUSUIOC CARMEN         114         premiul I             participare la națională

2             DOBRE RUXANDRA         X             COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MIRCEA COSMINA           111.5     premiul al II-lea

3             Căta Luiza            X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    110.5     premiul al III-lea

4             Voina Andreea X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    110.5     mențiune

5             MIHEȚ ANDREIA              X             Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA       109                mențiune

6             STOICA H.F. LAVINIA MARIA       X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             BUSUIOC CARMEN             108         mențiune

7             PĂDUREAN LAVINIA       X             Liceul ,,Corneliu Medrea” Zlatna               Prof. Rof Elena  107         mențiune

8             Timonea Raluca                X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      106.5                mențiune

9             Bardan Bianca   X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    103         mențiune

10           FILDAN ALEXANDRA       X             COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     DĂNCILĂ TEODORA            102.5     mențiune

11           POPA IOANA     X             Col. Naț. „Titu Maiorescu” Aiud GÂLEA GABRIELA            101.5     mențiune

12           BÎSCĂ I. IOANA MARIA  X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            LODOABĂ LIVIU 100                mențiune

13           Moga Adriana   X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    100         mențiune

14           PINTEA N.V. MĂLINA MARIA      X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             BUSUIOC CARMEN             100         mențiune

15           Bărbuşiu N. Ioana            X             Seminarul Teologic Ortodox       Trif Ioana-Daniela           93

16           Beldean Maria   X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    92

17           BURSUC NICOLAE            X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      90.5

18           Catelina Andreea            X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Cândea Tereza  89

19           PANDOR AURA X             Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA      87

20           Popa Carina Ariana         X             Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Tarko Iulia           87

21           Săbăduș Luisa    X             Liceul Teoretic Teiuș      Pop Romina        87

22           TODESCU-ŞTEFĂNUŢ G. AMALIA              X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia                BUSUIOC CARMEN         87

23           Irinciuc Lavinia-Maria     X             Liceul Tehnologic Sebeș Negrea Sanda   84.5

24           SZEKELY P.T. TEREZA CĂTĂLINA X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             LODOABĂ LIVIU                83.5

25           Albu Bianca        X             Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Cândea Tereza  83

26           MEDRUȚ DAIANA            X             LICEUL H.C.C. ABRUD     MATEIU MARIUS             82

27           RUDEI VALENTINA          X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   MOCAN ANCUȚA            81

28           Lazăr Ariana       X             Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir Cozmescu Ionela             78

29           OLTEANU A.M. IRINA     X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            BUSUIOC CARMEN                77.5

30           Boca Valentin    X             Liceul Teoretic Teiuș      Pop Romina        77

31           DUDA  T.I. ANASTASIA MARIA   X             Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Pop Gabriela      77

32           Popa Eduard Ianis            X             Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Aftenie Diana Augusta   77

33           HAIDUC GABRIELA          X             Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA       74.5

34           PETRUSE CĂTĂLIN           X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   CÎRA ADINA        74.5

35           Marc I.G. Daniel Ioan     X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      72

36           Medrea Mihaela              X             Liceul Teoretic Teiuș       Pop Romina       70

37           ȚIMONEA DENISA           X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   MOCAN ANCUȚA            69

38           NAGHIU I.O.  OANA        X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            CERBU MIOARA                66

39           Bucea N.V. Bogdan Ilie  X             COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STAN DIANA      65.5

40           Daisa Rebeca     X             Liceul Teoretic Teiuș      Pop Romina        62

41           CORDEA T. LORENA MARIA         X             Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             CERBU MIOARA                50

42           DUMA G. EDEN CORINA               X             Liceul Teoretic „Petru Maior”Ocna Mureș            Pop Gabriela      49.5

43           ROPAN ANDRADA           X             LICEUL H.C.C. ABRUD     MATEIU MARIUS             44

 

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             RODILĂ ANDREI XI            COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MIRCEA COSMINA                111.75   premiul I              participare la națională

2             Pițu Melisa         XI            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    109         premiul al II-lea

3             Boian Denisa      XI            Colegiul Național ,,David Prodan” Cugir Copăceanu Adriana        101.5     premiul al III-lea

4             PANITI P. EVA    XI            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            SECARĂ ALINA  99.5                mențiune

5             SIMA M. MARIA ANDREEA          XI            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             BUSUIOC CARMEN             92           mențiune

6             STAN V. ADRIAN              XI            Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia            CERBU MIOARA                87.5

7             GĂLĂŢAN RAMONA       XI            COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MIRCEA COSMINA           86

8             Rotta Sorana      XI            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    83.5

9             PETRUȚA CAMELIA         XI            Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA       81

10           Arsu Teodora     XI            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    76

11           Buta Iulia             XI            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    74

12           Iancu Adela        XI            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Sântimbrean Anca          69

13           Mănișor Teodora             XI            Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Cândea Tereza  67

14           HANEȘ PAULA   XI            LICEUL H.C.C. ABRUD     MATEIU MARIUS             62.5

15           Roșca L. Andreea             XI            Liceul Teoretic Teiuș       Pop Romina       60.5

16           UȚ ALEXANDRA XI            Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș  HAIDUC VALENTINA      21.5

 

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             premiul

1             Toma Larisa        XII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    108         premiul I                participare la națională

2             NEAG IONELA    XII          COLEGIUL NAȚIONAL AVRAM IANCU CÎMPENI   STEOP DOINA   103.25   premiul al II-lea

3             Păucean Amalia                XII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    101.5     premiul al III-lea

4             Marian Lucian    XII          Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Aftenie Diana Augusta  93.5        mențiune

5             BALEA BIANCA  XII          COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MUREŞAN SIMONA                92.5       mențiune

6             COSTEA MIRCEA              XII          COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     DĂNCILĂ TEODORA            82.5

7             Frățilă Raluca Alexandra               XII          Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj           Oancea-Raica Claudia     82.5

8             CÂMPEAN MARIA           XII          COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA     MIRCEA COSMINA           82

9             Cristian Maria    XII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș But Georgeta    73.5

10           Vințeler I. Ioana Hari       XII          Liceul Teoretic Teiuș       Breaz Ana           68

11           Bucea Georgiana             XII          Colegiul Național ,,Lucian Blaga” Sebeș Candea Tereza  61.5

12           BOCA A. BIANCA IOANA               XII          Colegiul Național Horea Cloșca și Crișan Alba Iulia             PLEȘA DELIA                60.5

 

Pentru minoritățile de etnie maghiară

  1. CRT. NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ      PROFESORUL CARE L-A PREGĂTIT           PUNCTAJ             Premiul

1             VECSEI Á. KRISZTINA      V             LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC ”GRÓF MAJLÁTH GUSZTÁV KÁROLY”                Pop (Cioara) Ileana         95.5       premiul I             participare la națională

2             MIHALIK Z.A. CSILLA ANNA         V             Cololegiul Național Bethlen Gabor Aiud POPA ANA MARIA           92.5                Premiul al Il-lea

3             KISS B. HELGA MONIKA V             Cololegiul Național Bethlen Gabor Aiud POPA ANA MARIA           67.5

1             TOTH KINCSÖ DOROTTYA            VI           LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC ”GRÓF MAJLÁTH GUSZTÁV KÁROLY”             Pop (Cioara) Ileana         59

 

Alte minorități:

1             STREULEA N. FILIP           V             Liceul German Sebeş     Cojocaru Mioara              66.5

1             BENA F.  RĂZVAN IOAN VI           Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna           102.5     Premiul I                participare la națională

2             JURCA M. MARIA MIRUNA          VI           Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna            91           Premiul al lI-lea

3             SANDU N. CELIA ALUTINA           VI           Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna            87           Premiul al III-lea

4             SAVA M. RAUL DANIEL  VI           Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna           64

1             DRAGOMIRESCUM. C. EMMA    VII          Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna            113         Premiul I              participare la națională

2             ROTARU N. RAUL NICOLAE          VII          Liceul German Sebeş     Cojocaru Mioara              101.25   Premiul al II-lea

3             CHICEA L. MIHAI- DANIL               VII          Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna            100         Premiul  al III-lea

4             ONOFREI  M. LUCA DUMITRU    VII          Liceul German Sebeş     Cojocaru Mioara              94.25     Mențiune

5             SIRBU S.T. DORLORES-BEATRICE               VII          Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna            91.5                Mențiune

6             PRUNOIU GHE. ALESSANDRO    VII          Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna            85

7             ŞIARA A. PATRICIA          VII          Liceul German Sebeş     Bădescu Lacrima Johanna           75.5

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...