// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Rezultatele finale ale Concursului de chimie ”Raluca Ripan” 2018, în județul Alba: Elev din Aiud, pe primul loc

Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis, luni, presei, rezultatele finale ale Concursului de chimie ”Raluca Ripan” 2018, un elev de la Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud clasându-se pe primul loc.

Concursul de chimie a fost destinat elevilor de clasa a VII-a și s-a desfășurat, sâmbătă, la Școala ”Mihai Eminescu” din Alba Iulia.

Nr. crt.           Nume  Prenume        Unitatea şcolară        Localitatea    Judeţ  Clasa  Punctaj subiect 1            Punctaj subiect 2      Punctaj subiect 3      Total   Stare: calificat/necalificat cf Regulementului specific           PREMIUL

1          MOLDOVAN           CĂTĂLIN     Colegiul Național „Titu Maiorescu” –  AIUD       Aiud   Alba             7          40        25.2     11        76.2     calificat           I

2          LEVIŢCHI    DARIA          Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA Alba Iulia             Alba    7          20        34        3          57        calificat           II

3          CĂTĂUŢĂ   CASIANA MARIA  Școala Gimnazială ”Ion Pop Reteganu” – SÎNCEL        Sîncel            Alba    7          23        22.9     8          53.9     necalificat       III

4          TRIF  PAULA MARIA      Liceul ”Horea, Cloșca și Crișan” – ABRUD        Abrud Alba    7            22        22.4     2          46.4     necalificat      Mențiune

5          ACHIM          ANDREI ANTONIE           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA            Alba Iulia       Alba    7          20        21.1     4          45.1     necalificat      Mențiune

6          TOMA           CODRIN EDUARD Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA         Alba Iulia             Alba    7          19        20.1     4          43.1     necalificat       Mențiune

7          ICLOZAN     ANDA-MARIA        Colegiul National ”Avram Iancu” – CÂMPENI  Câmpeni            Alba    7          15        24.4     3          42.4     necalificat

8          OLTEAN       MĂDĂLINA CRISTINA   Școala Gimnazială ”Ion Pop Reteganu” – SÎNCEL            Sîncel  Alba    7          12        12        5          29        necalificat

9          MOGA           ANTON IOAN         Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA Alba Iulia    Alba    7          14        13.5     1          28.5     necalificat

10        GHERMAN IULIA Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA Alba Iulia       Alba             7          13        14.7     0          27.7     necalificat

11        CAM  HȔSEYIN CAN       Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA Alba Iulia             Alba    7          15        10.3     0          25.3     necalificat

12        DICU DIANA           Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA         Alba Iulia       Alba    7            12        9.6       0          21.6     necalificat

13        TODORAN   MARIA         Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA         Alba Iulia       Alba             7          12        8.5       1          21.5     necalificat

14        MATEI          BIANCA       Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” – SEBEȘ      Sebeș  Alba             7          6          6.7       3          15.7     necalificat

15        NICA ANDRA GABRIELA          Școala Gimnazială ”Avram Iancu” – ALBA IULIA       Alba Iulia    Alba    7          2          4.8       0          6.8       necalificat

16        MARIAN       MARIA FLORINA  Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” – SEBEȘ      Sebeș            Alba    7          2          3.4       0          5.4       necalificat

17        BOGDAN      MARIA EMILIA     Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” – SEBEȘ      Sebeș            Alba    7          abs      abs      abs      abs      abs

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...