Rămâi conectat

Curier Județean

REZULTATE la Olimpiada de Matematică 2017 în județul Alba, înainte de contestații. Un elev de clasa a-X-a, din Aiud, a obținut punctaj maxim

Publicat

în

Peste 200 de elevi de gimnaziu și liceu au participat sâmbătă, 18 martie, la Olimpiada de Matematică 2017, faza județeană, desfășurată la Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” din Alba Iulia. Dintre aceștia, 8 elevi, care au obținut cele mai bune rezultate, vor participa la faza națională. Un loc asigurat la etapa pe țară îl are elevul Filip Muntean de la Colegiul Național ”Titu Maioresu” din Aiud, care a obținut punctaj maxim.

Anul acesta, atât elevii claselor V-VI, cât și cei din VII-XII vor susține olimpiada națională la Timișoara, în perioada 19-23 aprilie.

Potrivit primelor rezultate, înainte de contestații, elevi de la școlile și liceele din Alba Iulia, Blaj, Sebeș și Aiud s-au clasat și în acest an pe primele locuri la faza județeană.

Electrica Furnizare Discount

De menționat că rezultatele obținute ar putea fi modificate în cazul în care se vor depune contestații.

Mai jos, rezultatele obținute de elevi la Olimpiada județeană de Matematică 2017, înainte de contestații:

Clasa a V-a

Numele și prenumele elevului/ Unitatea școlară/Profesor la clasă/Punctaj

Petraș  Kevin-Andrei – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Anca Mihu – 20

Muntean  David-Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Anca Mihu – 19

Bleoca  Paul – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Crișan Daniela-Lucia – 17

Frățilă  Ada – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Anca Mihu – 16

Marcu  Andrei-Nicholas – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebe – Anca Mihu – 15.5

Corbean  T. Tudor-Ciprian – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu”- Blaj – Damian Ana – 13.5

Hăprian  Amalia  – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș  Petru Todor     11.5

Dobra  Ana-Maria – Liceul  German – Sebeș Anca Mihu – 11

Gherman  Lumânaru-Șerban-Andrei – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș    Anca Mihu – 11

Blagu Tudor – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iuli – Urcan Mihaela –      9.5

Ciortea Bogdan Cristian – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia  –  Bărbatu Camelia – 9

Docea Rebeca – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea”- Aiud  – Nițu  Angela – 9

Calinici  Andrei – Scoala Gimnazială „Singidava” – Cugir – Vlasea Floare – 8.5

Felea Diana-Alexandra – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud- Stan Marcel-Ioan – 8.5

Pinca  Sonia – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Păcurar Cosmin – 8

Comșa Darian Nicolae – Școala Gimnazială „Ion Breazu” – Mihalț – Avram Manciulea Alexandra – 7.5

Huzu  Rareș – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 7.5

Bleanț Alexia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 7

Diacu  Diana – Şcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia   Hada Adriana – 7

Grosu  Oana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 7

Hăprian  Oana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 7

Rus  Andrei – Şcoala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Mitea Mariana – 7

Țâmpea Radu – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 7

Comșa  Rebeca – Scoala Gimnazială „Singidava” – Cugir – Vlasea Floare – 6.5

Hudrea Briana-Antonia – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan Marcel-Ioan – 6.5

Marian Emilian – Școala Gimnazială – Cîmpeni – Prunar  Aida – 6.5

Mureșan Teodora  – Școala Gimnazială „Axente Sever”- Aiud   – Filimon Maria –  6.5

Oprinescu Carmen Elena – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana Maria – 6

Antoniade Tudor – Liceul Teoretic – Teiuș – Bărbulețiu Mihai – 5.5

Budai Bianca  – Școala Gimnazială „Axente Sever”- Aiud  – Filimon Maria  – 5

Mărginean  Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 5

Sicoe Emilian – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan Marcel-Ioan – 5

Stan Anda – Școala Gimnazială – Cîmpeni – Prunar  Aida – 5

Dămian Alberto Nicolae – Scoala Gimnazială „Singidava” – Cugir – Vlasea Floare – 4.5

Ilea  Ștefan-Antonio – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Crișan Daniela-Lucia –             4.5

Santeiu Anda Ștefana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 4.5

Wainberg-Drăghiciu  Virgil Mihai – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bărbatu Camelia – 4.5

Panţa Călin – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”- Baia De Arieș – Bunea  Bănică – 4

Radu Amalia Maria – Seminarul Teologic Ortodox ”Simion Ștefan” Alba Iulia  – Pușcaș Mihaela – 4

Șuteu  Radu-Iosif – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Cipariu Ciprian – 4

Vlad Andrei – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana Maria – 4

Anghel Stefan – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia  – Urcan Mihaela –   3.5

Miron Elena – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan Mihaela – 3.5

Șerban Dragoș Andrei – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia Bărbatu Camelia – 3.5

Vintilă  Maria – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Cipariu Ciprian –   3.5

Nagy Rares George  – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Ursu  Gabriela – 2.5

Teban Sergiu – Şcoala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Mitea Mariana – 2.5

Crețescu Emilia – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” – Galda De Jos – Albu Irina – 2

Mihaltan Vlad Ciprian  – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Ursu  Gabriela – 2

Trifut Alexandra – Școala Gimnazială – Cîmpeni  – Prunar  Aida – 2

Udvari  Miruna  – Liceul Teologic Greco-Catolic”Sf.Vasile Cel Mare”- Blaj  – Nistor Raluca –  2

Parfene Daniel-Emanuel – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud  –  Stan Marcel-Ioan – 1.5

Anghel  Raul – Şcoala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Mitea Mariana – 1

Frățilă  Andreea – Liceul Teologic Greco-Catolic”Sf.Vasile Cel Mare”- Blaj  – Nistor Raluca – 1

Stan Andrei  – Școala Gimnazială „Axente Sever”- Aiud   – Filimon Maria – 1

Bounegru Ioana – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan Mihaela – 0.5

Cristea Robert – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana Maria – 0.5

Fonoage Robert – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”- Baia De Arieș – Bunea  Bănică – 0.5

Truță Bianca – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” – Galda De Jos – Albu Irina – 0.5

Zayadna Iasmina Maria – Seminarul Teologic Ortodox ”Simion Ștefan” Alba Iulia Pușcaș Mihaela – 3

Clasa a – VI-a

Tunsoiu Antonia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana Maria – 19.5

Hondola  Paul – Şcoala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Mitea Mariana – 17.5

Briciu Bogdan  – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia     Sârb  Anca – 17

Lorintz  Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 17

Trif Paula  – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan Magdalena – 16.5

Crișan  Denisa – Liceul German  – Sebeș – Anca Mihu – 13

Rus Andreea – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia    Bărbatu  Camelia – 11.5

Cristian  Daria-Ioana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 10.5

Moldovan Cătălin – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Man  Susana – 10.5

Lazea  Rareș – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza Ioana Monica –         9.5

Levitschi Daria – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Stoia Alexandrina – 9.5

Oprean Ioana – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Sârb  Anca  – 9

Haneș Răzvan Marian – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bărbatu Camelia – 8.5

Mateica Oana – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” – Aiud  Nițu  Angela – 8.5

Toma Eduard – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Perța  Carmen – 7.5

Tomescu  Andreea – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Petru Todor – 7.5

Buta Tudor  Marian – Şcoala Gimnazială  – Ciuruleasa    – 6.5

Călugăr  Mihnea-Gheorghe – Şcoala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Mitea Mariana – 6.5

Chenti Luiza – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan  Mihaela – 6

Cătăuță  Ș. Casiana-Maria – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu”- Blaj – Andrei Maria – 5.5

Iclozan  Anda – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza Ioana Monica -5.5

Mera Madalina – Școala Gimnazială –  Cîmpeni – Joldeș  Aurel – 5.5

Lazăr  Alexandru – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu”- Blaj – Andrei Maria – 5

Miron- Gavril  Maria-Alexandra – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Crișan Daniela-Lucia             3.5

Trif Diana  – Liceul Teoretic – Teiuș – Bărbulețiu Mihai – 3.5

Ionescu Ștefan – Şcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Cîmpean  Dorina      2.5

Mărginean  Mădălina – Liceul Teologic Greco-Catolic”Sf.Vasile Cel Mare”- Blaj  – Nistor Raluca -2.5

Moșneag  Alexandra – Şcoala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Mitea Mariana – 2.5

Pogan  Loren-Marcel – Școala Gimnazială ,,Avram Iancu” – Avram  Iancu – Oarga Valentina – 2.5

Bereș Denisa – Liceul Teoretic – Teiuș  – Căprariu Elena – 2

Clasa a – VII-a

Boitor  Diana – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Ghiță Ioan – 15

Cirlea Mihai Alexandru – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Todică Iulia – 12

Voina  Andreea – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj Ghiță Ioan – 11.5

Giurgiu Teofil Costin – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Todică Iulia – 11

Geoagean  Anca  – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Ghiță Ioan – 10.5

Pop Alexandra – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia- Urcan Mihaela – 10.5

Popa Florin Alexandru – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia-   Stoia Alexandrina – 10

Poruțiu Marius – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud Bîlc  Floarea – 8.5

Vasiu Cristina  – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia     Cîmpean –  Andrada -7.5

Oltean  Robert – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș  Liliana Lorintz – 7

Lațiu  Lina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Liliana Lorintz – 6

Daichendt  Ioana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Liliana Lorintz – 5

Docolin  Adrian – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj Ghiță Ioan – 5

Boca Felicia – Școala Gimnazială –  Benic – Maxim Veturia -4

Iepure Antoniu  – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud – Bîlc  Floarea – 4

Jurjiu Maria Cristina – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud   Bîlc  Floarea – 4

Schiau  Dragoș – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș Liliana Lorintz – 4

Senila Andrei – Școala Gimnazială –  Cîmpeni – Prunar  Aida – 4

Ursa Daria – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan Mihaela – 3.5

Drăghici  Alexandru   – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș  Liliana Lorintz            – 3

Bota Roxana – Școala Gimnazială –  Cîmpeni -Prunar  Aida – 2.5

Urieșu  Iulius – Școala Gimnazială Nr. 3 – Cugir (Str. Şcoala Gim. I. Mihu – Vinerea) – Loga Alexandru – 2.5

Leach  Mădălina – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza Ioana Monica      2

Mureșan  Sebastian – Şcoala Gimnazială  – Petrești – Daniela Nicoară -2

Marina Maria Emiliana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Todică Iulia – 1.5

Tric Denisa – Școala Gimnazială „V. Bologa” – Geoagiu De Sus – Juncan Marius – 1.5

Chitulea Flaviu Emanuel – Școala Gimnazială –  Benic – Maxim Veturia – 1

Clasa a – VIII-a

Tomoioagă  Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Liliana Lorintz – 20

Groza Camelia Roxana  – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Botezatu  Stela – 13

Cibu  Clara – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș  Liliana Lorintz – 12

Furcă  Diana – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj- Ghiță Ioan – 12

Lupean  Oana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș- Liliana Lorintz – 12

Jugariu  Diana – Scoala Gimnazială „Singidava” – Cugir – Drogoţel Viorica – 11.5

Morariu Mirabela – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan Marcel- Ioan – 11.5

Bretea Vlad – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia    Frățilă Maria – 11

Perța  Rareș – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș Liliana Lorintz – 11

Rus Rareș Cătălin – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bărbatu Camelia – 11

Tărâță  Victor – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Liliana Lorintz – 11

Roman  Maria – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Liliana Lorintz – 10.5

Morar  Melisa – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza Ioana Monica – 10

Badu  Cătălin-Ioachim – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș -Stoica Claudia-Elena  – 9.5

Bustan Stefania – Școala Gimnazială –  Cîmpeni   Joldeș  Aurel -9.5

Puia N.M. Gabriel-Nicolae – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu”- Blaj -Damian Ana 9.5

Avram Paula – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia   Cristea  Lucia – 9

Ciama Andreea-Elena – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan Marcel- Ioan – 9

Oltean Alexandru Bogdan – Școala Gimnazială „Axente Sever” – Aiud – Bâlc  Floarea – 9

Iuga Horia – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 8.5

Bărbănţan Georgiana – Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan Mihaela – 7.5

Trif  Oriana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeș – Liliana Lorintz – 7

Vesa  Darius – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza Ioana Monica – 6

Indrei Diana – Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 3

Morar Eusebiu – Școala Gimnazială – Vidra (Str. Șc. Gim. Ponorel) – Pașca  Ana – 2.5

Ciortea Cristian – Liceul Teoretic – Teiuș  Căprariu Elena – 1

Mâșcă Andrei – Liceul Teoretic – Teiuș – Căprariu Elena -1

Melente Ruben Samuel – Liceul Teoretic – Teiuș – Bărbulețiu Mihai – 1

Clasa a-IX-a

Dobra  Alexandru-Nicolae – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Nicolae Moga – 15

Pop  Cosmina-  Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia -Stănilă Petru -14

Ghișa  Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 11.5

Şerban  George-Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Nicolae Moga – 10.5

Todor  Andrei-Petru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Nicolae Moga – 10.5

Bel  Luana – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia Rusu Valentina – 7.5

Vlad  Dragoș – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 7.5

Irimie  Codruț – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Nicolae Moga – 7.5

Radu  Todor-Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Nicolae Moga – 7.5

Bădilă  Timotei-Ilie -Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Nicolae Moga -7

Trușcă  Cristina – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia      Fuia  Anamaria – 6.5

Neamțu  Claudiu – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Cîmpean Viorel – 6

Dan  Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia     Rusu Valentina – 5.5

Bodea Georgiana Alexandra – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni -Buzgariu Marius -5

Breaz  Cristina – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Cipariu Ciprian – 4.5

Andreiu  Victor – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia     Pascu Andrei – 4.5

Clasa a-X-a

Munteanu Filip – Colegiul Național „Titu Maiorescu” – Aiud – Vântu Iulian – 28

Bozdog  Raluca – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Bora Dorinel – 25

Bodea  Nicolae – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Stănilă Petru – 24

Para Roxana – Colegiul National „David Prodan” – Cugir – Andone Cristina – 17.5

Ispas  Adelina – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Bora Dorinel – 14.5

Avram  Sorin – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Stănilă Delia – 10.5

Lazăr Camelia – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni   Buzgariu Marius -10

Ienei  Raul – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Ghiță  Ioan – 6.5

Borșan  Ciprian  – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Ghiță  Ioan – 5

Maniu  Claudia-Elena – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş        Melitta Nicoară – 4.5

Perța  Andreea – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Cîmpean Viorel – 2

Bustan – Jeflea Mihaela – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Marius – 1.5

Dura  Teodora-Luiza  – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud -Stan  Magdalena -1

Petricele  Daniela-Aura – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan  Magdalena – 1

Sicoe  Iulia-Bianca – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan  Magdalena – 1

Clasa a – XI-a

Avram  Bianca-Veronica – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Ghiță Ioan – 14.00

Oprean  Hurduc-Andrei – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia    Hodor Maria – 10.00

Uilăcan  Roxana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş      Todor Petru   9.00

Lupu  Marcela – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Stănilă Petru       8.00

Popa  Sergiu-Nicolae – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Ghiță Ioan – 8.00

Corlaci  Cristian – Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Stănilă Delia – 7.00

Totoian  Marius – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Sandu Cornel – 7.00

Popa  Ioan-Robert – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş  Todor Petru – 6.50

Giurgiu  Mihai – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Sandu Cornel – 5.50

Bendea  Daniel – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 5.00

Dragomir  Andreea-Maria – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Todor Petru –         4.50

David Mihai Alin – Colegiul National „David Prodan” – Cugir  Mihai Claudia – 4.00

Trancău  Raluca – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 2.50

Filimon  Bogdan – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia    Rusu Valentina – 2.00

Balea  Georgiana-Maria – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud – Stan  Magdalena – 1.00

Buzgariu Octavian – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza  Ioana – 1.00

Cioara Iulia-Maria – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Abrud Stan  Magdalena – 1.00

Stânea  Alexandru – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Cipariu Ciprian – 1.00

Clasa a XII-a

Megieșean  Sergiu – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj   Ghiță Ioan – 15

Filip  Liviu-Paul – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Todor Petru – 14.5

Stănușiu  Cristina-Ioana – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Todor Petru – 7

Scarlat  Alin – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Todor Petru – 4.5

Ursu  Răzvan – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Todor Petru – 3.5

Szabo-Schuller-Daniel – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş  – Todor Petru – 2.5

Hârjoc  Sergiu-Ioan – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” – Sebeş – Todor Petru – 2

Marina  Sebastian – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Sandu Cornel  – 1.

Publicitate

Curier Județean

VIDEO ȘTIREA TA| Pe o rută de transport în comun din ALBA, în valul patru, se circulă pe sistemul „conserva cu sardine”

Publicat

în

VIDEO ȘTIREA TA| Pe o rută de transport în comun din ALBA, în valul patru, se circulă pe sistemul „conserva cu sardine”

Transportul în comun pe ruta Șona – Blaj și retur este un calvar pentru călători, aceștia circulă înghesuiți precum sardinele într-o conservă în fiecare zi.

Este de la sine înteles că scopul oricărui operator privat de transport în comun este acela de a obține profit, dar la fel  acest serviciu prestat are și o normă de reglementări ce se pare că nu sunt respectate de către prestatorul de servicii.

Electrica Furnizare Discount

 

Degeaba și-a răcit gura Raed Arafat când spunea că șoferii de autobuze nu ar trebui să plece la drum dacă constată că un călător nu utilizează masca de protecție, de la vorbă până la realitatea „din teren” e drum lung.

Ruta a fost alocată în așa fel încât cetățenii din Șona, Bia și Lunca Târnavei se înghesuie în același mijloc de transport în comun, capacitatea fiind insuficientă.

În plin val patru al pandemiei normele de prevenție și protecție nu sunt aproape deloc respectate, iar numărul de călători este peste limita admisă de reglementări, așa cum reiese și din videoclipul transmis un cetățean:

Citește mai mult

Curier Județean

RADARE de WEEKEND în Alba: Drumurile monitorizate de Poliţia Rutieră, în perioada 18-19 septembrie 2021

Publicat

în

RADARE de WEEKEND în Alba: Drumurile monitorizate de Poliţia Rutieră, în perioada 18-19 septembrie 2021

Inspectoratul de Poliție Județean Alba a comunicat amplasarea radarelor pe drumurile din județ, în perioada 18-19 septembrie 2021. Conducătorii auto sunt sfătuiți să circule cu atenție și în limitele vitezei legale, dacă este neaparat nevoie să o facă, dacă nu, sunt rugați să respecte restricțiile de circulație impuse de autorități.

Amplasarea radarelor în perioada 18 – 20.09.2021

Drumul Naţional 1- Alba Iulia – Sântimbru –– Oiejdea – Galda de Jos – Teiuş – Aiud – Inoc – limită cu judeţul Cluj

Electrica Furnizare Discount

Drumul Naţional 1- Sebeş – Cut – Cunţa – limită judeţul Sibiu

Drumul Naţional 7 Săliştea –– Șibot – limită cu judeţul Hunedoara

Drumul Naţional 67C – Sebeş –Petreşti – Săsciori

Drumul Naţional 74 – Ighiu – Zlatna – Feneş – Abrud –– Bucium Cerbu

Drumul Naţional 75 – Câmpeni – Gârda – Arieşeni

Drumul Naţional 75 – Baia de Arieş – Lupşa

Alba Iulia – Bulevardul Încoronării – Bulevardului Ferdinand I – strada Clujului, strada Regiment V Vânători, Strada Calea Moţilor

Municipiul Sebeş – strada Lucian Blaga, strada Traian

Cugir – strada Victoriei

Ocna Mureş – Războieni – Noşlac

Citește mai mult

Curier Județean

FOTO| Dialoguri rurale: Proiect al DJST Alba pentru încurajarea dialogului între tinerii din Ciugud cu reprezentanți ai primăriei si școlii

Publicat

în

FOTO| Dialoguri rurale: Proiect al DJST Alba pentru încurajarea dialogului între tinerii din Ciugud cu reprezentanți ai primăriei si școlii

“Dialoguri rurale” – proiect de tineret organizat de catre Direcţia Judeteană pentru Sport si Tineret Alba in colaborare cu Colegiul Economic Dionisie Pop Martian Alba Iulia , Primaria Comunei Ciugud si Scoala gimnaziala din Ciugug, in data de 15 septembrie 2021, cu participarea a 40 de persoane.

Electrica Furnizare Discount

Scopul proiectului a fost încurajarea dialogului între tineri și reprezentanți ai primăriei si scolii din localitate.

Tinerii participanți vor deveni factori de opinie în comunitățile de unde provin, făcând cunoscute posibilitățile de dezvoltare în mediul rural , conceptul de Smart Village și Școală inteligentă.

Citește mai mult

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Știrea Ta

Politică Administrație

Sport

Monden

Opinii Comentarii

Articole Similare