Președintele FRF, în vizită de lucru în Alba. Gabriel Pleșa: „Privesc cu speranță către viitorul fotbalului din orașul nostru”
Președintele FRF, în vizită de lucru în Alba. Gabriel Pleșa: „Privesc cu speranță către viitorul fotbalului din orașul nostru”
„În contextul preocupărilor constante ale administrației locale albaiuliene pentru dezvoltarea sportului, am avut o deosebit de utilă întâlnire de lucru cu președintele Federației Române de Fotbal, domnul Răzvan Burleanu, cu secretarul general adjunct al FRF, domnul Gabriel Bodescu și cu directorul tehnic al FRF, domnul Mihai Stoichiță.
Împreună cu colegii din primărie care au atribuții pe linia sportului și cu responsabilii locali ai entităților sportive albaiuliene reprezentative, am evaluat facilitățile existente și nevoile imediate în vederea compatibilizării viziunilor strategice locale cu cele naționale asupra dezvoltării activității fotbalistice. Am constatat multe puncte de interes comune și multiple posibilități de colaborare pe termen scurt, mediu și lung, ceea ce mă face să privesc cu speranță către viitorul fotbalului din orașul nostru.” , a transmis Gabriel Pleșa în mediul de socializare.
Miercuri seara oficialii FRF au trecut pe la Sebeș și Cugir, unde s-au întâlnit cu reprezentanții echipelor LPS Sebeș și Metalurgistul Cugir dar și cu autoritățile locale, pentru ca ulterior să ajungă pe Stadionul “Cetate” din Alba Iulia, unde la întâlnire au fost prezenți persoane implicate în fotbalul județean și membrii afiliați, respectiv AJF Alba, AFC Unirea Alba Iulia, CS Ocna Mureș, CS Municipal Unirea Alba Iulia sau Student Sport Alba Iulia. În cursul dimineții de joi, Răzvan Burleanu, însoțit de Cristian Petropulos, Mihai Țîra și Mihai Dăscălescu, a fost prezent la Consiliul Județean Alba și Primăria municipiului Alba Iulia, pentru întrevederi cu aleșii județeni și locali.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Accident MORTAL pe DN 15: Două persoane au DECEDAT după impactul dintre un autocamion și un autoturism, între localitățile Stânceni și Ciobotani
Accident MORTAL pe DN 15: Două persoane au DECEDAT după impactul dintre un autocamion și un autoturism, între localitățile Stânceni și Ciobotani Un accident rutier s-a produs marți după-masa între un autocamion și un autoturism pe DN 15, între localitățile Stânceni și Ciobotani. Două persoane au decedat după impactul dintre o mașină și un autocamion. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cine a fost Sfântul Ilie, cel care aduce ploaia și umblă pe cer într-un car de foc. Tradiții și obiceiuri de 20 iulie