Persoana care a „înnobilat” zona Castelului de la Sâncrai cu gunoaie, identificată și sancționată de autorități: Obligată să își adune propriul gunoi
Persoana care a „înnobilat” zona Castelului de la Sâncrai cu gunoaie, identificată și sancționată de autorități: Obligată să își adune propriul gunoi
În urma articolului din ziarulunirea.ro, cu privire la gunoaiele care inundă zona istorică a Castelului de la Sâncrai, autoritățile locale au demarat o anchetă pentru identificarea persoanei care și-a depozitat deșeurile pe malul râului Mureș.
Autoritățile au identificat și sancționat persoana care în urmă cu câteva zile și-a depozitat ilegal deșeurile pe malul râului Mureș, în apropierea zonei istorice a Castelului de la Sâncrai. Aceasta a fost sancționată conform legii și este obligată să aducă zona la starea inițială, adunându-și propriul gunoi.
Știrea inițială aici: https://ziarulunirea.ro/foto-video-stirea-ta-imprejurimile-castelului-de-la-sancrai-innobilate-de-mormane-de-gunoaie-610029/
„Persoana care a depozitat ilegal deșeuri pe malul Mureșului a fost identificată și sancționată conform legii. Aceasta are obligația de a aduce la starea inițială terenul folosit pentru depozitarea ilegală a deșeurilor de construcții, în termen de 3 zile. Închirierea unui container de la operatorul de salubritate ar fi fost și legal și mai ieftin.
Rugăm cetățenii să ne sesizeze orice fel de probleme. Nu putem fi peste tot, dar cu ajutorul dumneavoastră putem identifica ulterior făptașii” se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Primăriei Municipiului Aiud.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea zilei
FOTO | Familia Bîcu din Alba, tată și fiu, prestație impresionantă la „Chefi la cuțite”: „A fost o bucurie să ne spunem povestea, să arătăm că mâncarea locală nu înseamnă doar mămăligă cu brânză”
Familia Bîcu din Alba, tată și fiu, prestație impresionantă la „Chefi la cuțite”: „A fost o bucurie să ne spunem povestea, să arătăm că mâncarea locală nu înseamnă doar mămăligă cu brânză” Familia Bîcu din Alba, tată și fiu, care a dat naștere brandului de produse lactate „De la Ferma”, a avut o prestație impresionantă […]