Omul de afaceri, Voicu Vușcan, despre scandalul caselor de marcat selfpay: „Până luni povestea e uitată, românii vor merge cuminți la supermarket”
Omul de afaceri, Voicu Vușcan, despre scandalul caselor de marcat selfpay: „Până luni povestea e uitată, românii vor merge cuminți la supermarket”
Într-o postare pe pagina de socializare, omul de afaceri Voicu Vușcan a „atacat” subiectul extrem de controversat al caselor de marcat selfpay, dezbătut de numeroase persoane în ultima vreme.
„Ani la rand foarte multi angajati din supermarketuri au fost platiti de furnizori, pt ca numai asa iti puteai pune si vinde marfa de la raft, ani la rand au fost platite de furnizori o mare parte din deschiderile de magazine, ani la rand au fost platite taxe de raft, ani la rand au fost platite reviste promo (in realitate niste fituici bagate in posta).
A venit covid, oamenii s-au invatat sa isi ia singuri bucati mici de pe raft, s-au prins ca nu mai merita sa tina vitrinele cu marfa vrac in priza, angajatii din spatele vitrinelor au disparut, nimeni nu a observat lipsa lor. Vine acum treaba asta cu casierii, toata lumea se agita, dar va fi o agitatie de moment, casierii vor fi “alocati” pe alte pozitii, dar pe care pozitii? pt ca sunt ocupate toate!
Pana luni povestea e uitata, romanii vor merge cuminti la supermarket (“pt ca acolo gasim de toate” – in realitate 90% din ce e acolo nu ne trebuie, dar gasim), isi vor pune in cos, vor scana, vor plati, si vor pleca. Raman in urma robotii, care nici nu consuma, nici nu platesc taxe la stat pt spitale, scoli, drumuri, si alte cele. Sa fim sanatosi, si poate la un moment dat ne-om face si noi bine”, a transmis
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Imagini RARE cu un RÂS surprins în toată SPLENDOAREA de camerele de monitorizare a faunei, într-o pădure din Parcul Natural Apuseni
Imagini RARE cu un RÂS surprins în toată SPLENDOAREA de camerele de monitorizare a faunei, într-o pădure din Parcul Natural Apuseni Imagini foarte frumoase cu un râs într-o pădure din Parcul Natural Apuseni au fost filmate de o cameră de monitorizare a faunei. Râșii, cele mai mari feline din Europa, au auzul și mirosul foarte […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)