Mircea Trifu: ”Doresc să-i informez pe cititori că am renunţat la site-ul Albaiulianul”

În urmă cu aproape 3 ani am început acest proiect, Albaiulianul, ca pe o platformă civică şi cu scopul de a creea o stare de spirit neîngenunchiată faţă de forţele politice. 

Am renunţat la acest proiect pentru că am considerat misiunea încheiată şi mă văd nevoit acum să mă delimitez total de avalanşa atacurilor la persoană pe care văd că revista a început să le promoveze.

ELIT

Tocmai pentru acest fapt vreau încă odată să-i anunţ pe toţi cititorii site-ului că eu, Mircea Trifu, nu mai am nici o legătură cu site-ul www.albaiulianul.ro de o lună de zile încoace.

Mircea Trifu

ADEZIUNE PLUS

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Unii patroni anunță că nu îi vor primi la muncă pe cei nevaccinați. 5 milioane de angajați își așteaptă rândul la vaccinare

Angajatorii sunt cei care îi înscriu pe liste pe angajați, 5 milioane dintre aceștia își așteaptă rândul la vaccinare. Romania… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Restricții mai DURE de intrat în Marea Britanie. Prezentarea testului COVID negativ și carantinarea, necesare

Începând cu săptămâna viitoare, este nevoie de prezentarea unui test COVID negativ efectuat cu cel mult 72 de ore înaintea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIOLENȚELE din SUA: Primul polițist DECEDAT la protestele de la Washington. Bilanțul ajunge la 5 MORȚI

Brian D. Sicknick a fost rănit miercuri, într-o confruntare cu protestatarii, şi a revenit la biroul diviziei, unde i s-a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Crește numărul românilor care se vaccinează anti-COVID: Vaccinul Pfizer BioNTech administrat unui număr de peste 76.000 de persoane până în prezent

Aproximativ 18.000 de cadre medicale din România au fost vaccinate împotriva COVID-19 în ultimele 24 de ore, acesta fiind cel… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

INFOTRAFIC: Restricții de circulație, vineri, pe Valea Oltului, pentru decolmatarea șanțurilor de aluviuni . Recomandări pentru șoferi

Traficul se va desfășura dirijat, vineri, 8 ianuarie, pe Valea Oltului, DN7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, între kilometrii 227 și… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat vor avea loc și în acest an! Ministerul Educației: „Din simulări va rezulta nivelul cunoștințelor elevilor”

Anunțul a fost făcut de Ministerul Educației, iar președintele Consiliului Național al Elevilor a declarat că propunerea acceptată de Minister… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

19 Comentarii

taranistu 24 martie 2013 at 22:20

Am vazut deja ca asa zisul renumitul „ziarist} Gligor este trompeta liberala

Mircea 24 martie 2013 at 22:39

Jos palaria in fata lui Iosif Gligor ! Este singurul jurnalist care are curajul sa spuna lucrurilor pe nume !Ma bucura faptul ca multi politicieni tremura de teama lui si invearca sa-l jinesca pentru ca altceva nu stiu.Gligor trompeta PNL ?Hai ca-i buna!pai nu despre penelisti scrie ?

Mirela 24 martie 2013 at 22:42

Mircea Trifu,tu n-ai avut nicodata sange in instalatie !Ce legatura ai tu cu presa in afara faptului ca ai fost un pupincurist ca majoritatea jurnalistilor din Alba ?!

Nicoleta Popa 24 martie 2013 at 22:47

Mai oameni,Vreti nu vreti trebuie sa acceptati ca Iosif Gligor este un jurnalist adevarat ! ce atacuri la persoana ?Am citit Albaiulianul dar nu am vazut nici un atac ?Mie chiar imi plac articolel si am recunoscut deja anumite personaje.Iosif Gligor ,vreau cat mai multe astfel de articole.Felicitari !

Ofelia 24 martie 2013 at 22:49

Nicoleta ai mare dreptate ! Iosif Gligor spune adevarul chiar daca nu da numele personajelor.Ce,vreti sa va spun eu cine sunt ? nu cred ca nu v-ati dat seama!

Alex Danila 24 martie 2013 at 23:06

Doamna Nicoleta, o sa va dau dopar un exemplu, de declaratie de-a domnului Gligor, distins si maret jurnalist, facuta acum mai putin de doi ani, pentru care CNA a dat amenda. As gasi multe alte astfel de spuse ale domnului Iosif Gligor.
Chiar nu ma intereseaza ca vorbeste de Hava, dar nici macar cei de la Antena 3 nu vorbes asa de Basescu si Udrea!
Iata ce spunea, cred eu, la Radio Ardeleanul, despre Hava: „…barbatul gras, cu mustata, cu moaca de hitlerist, (…).mare şef care a fost prins de subordonaţi când călărea pe birou o subordonată mai înaltă cu un cap ca el, are o amantă mai tânără cu 20 de ani cu care se giugiuleşte într-un hotel din localitate…” ASA VORBESTE UN JURNALIST, „NU”?!
Dar Iosif G. continua: „are o nevastă cu privire… cu o privire de bufniţă,un băiat obez, zoofil, care a fost prins făcând sex cu o capră, şi o fată lesbiană, pe care lumea o confundă cu un bărbat, căreia îi place băutura (…)”
Acesta e corectul Iosif Gligor, nu?
Dumneavoastra v-ar placea sa va fie atacata familia intr-un asa hal??
Iata si dovada, ca sa nu spuneti ca eu inventez:
http://www.cna.ro/Decizia-nr-256-din-17-03-2011.html

Q 25 martie 2013 at 0:13

Am citit cu atentie si Iosif nu a numit nici o persoana,sunt doar deductii penibile ale celor de la CNA.Voi chiar nu stiti sa cititi ? Va faceti singuri de ras !

Alex Danila 25 martie 2013 at 0:44

Sa fim seriosi, domnule Q… Oricine si-ar fi dat seama despre cine e vorba…

Nedumeritul 25 martie 2013 at 1:29

Sa inteleg ca toate acestea sunt adevarate ca asa spune un inspector de la CNA ? Sau pentru ca ,asa cum spune Alex Danila oricine si -ar fi dat seama despre cine e vorba ? Adica sunt chiar reale ?

Ascultator 25 martie 2013 at 0:21

Foarte interesante intrebarile de la ascultatori.Sunt adevarate ?

Corect 25 martie 2013 at 0:25

Cna nu a dat nici o amenda ,de ce mintiti ? E vorba de un avertisment !

@Corect 25 martie 2013 at 1:31

Saptamana trecuta a luat amenda de la CNA de 10.000 RON, adica 100 de milioane vechi, pentru „profesionalism”…cauta pe net.

Militianul 25 martie 2013 at 1:36

Alex Danila egal Horea Hava.Ogoieste-te ,ca ta-tu are mari probleme !

@Militianul 25 martie 2013 at 1:59

Alex Danila e Alexandru Danila, singurul de pe forum care isi semneaza comentariile. Toate informatiile tale Gligore sunt de kkt, halal ziarist, nu degeaba te amendeaza astia in draci. La mai multe si mai mari amenzi!

@ 24 martie 2013 at 23:35

Bai Gligor, alias Mircea, Mirela, Nicoleta, Ofelia te simti bine cand te lauzi singur?

Pedelistul 25 martie 2013 at 1:33

@ stiu ca esti un pedelist,fiu de mustacios,sa-ti mai dau si numele ? Din fericire a trecut vremea voastra,te voi vizita la aiud,spor !

@Pedelistul 25 martie 2013 at 1:49

Cum le stii tu pe toate, ca un om mare…Hai Gligore, plimba ursu’ si mai lauda-te un pic pe aici ca e de-a dreptul distractiv.

Alex Danila 24 martie 2013 at 22:26

Intr-adevar, Albaiulianul s-a remarcat in ultima perioada prin atacuri la viata intima a unora.
Poate ca domnul Trifu si-a dorit, asa cum scrie in articol,ca Albaiulianul sa creeze „o stare de spirit neîngenunchiată faţă de forţele politice”, dar nu a iesit asa. A fost mereu un ziar pesedist, „multumita” marelui jurnalist Iosif Gligor.Nimeni nu ii contesta experienta, dar nici nu putem zice ca a fost un ziarist care sa nu tina cu niciun partid.
Dar, revenind la Albaiulianul, cred ca impreuna cu Informatia de Alba, se pot lua de manuta, in hora celor mai aservite publicatii locale.

vlad 26 martie 2013 at 10:43

D-le Alex, nu inteleg de ce te deranjeaza faptul ca suntem multi impotriva PDL-ului, a lui Basescu si a lui Hava. Speram ca e , inca, democratie in tara asta, in ciuda parerii altora. DA, nu-i mai suportam! Da, avem dreptul la parere