// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

IȘJ Alba: Rezultatele olimpiade județene de matematică pentru elevii de gimnaziu și liceu

Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Alba a transmis, marți, rezultatele olimpiadei județene de matematică, ce s-a desfășurat zilele trecute. Cei mai buni elevi vor reprezenta județul Alba la faza națională ce se va desfășura la Satu Mare în luna aprilie.

Rezultatele la faza județeană:

Clasa a V-a

Nr.crt.   Nume și prenume elev  Clasa     Școala de proveniență  Nume și prenume profesor        S1           S2           S3                S4           TOTAL   PREMIUL

1             DOBRA GLORIA ELENA   V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7             7                3.5          0              17.5       I

2             BOGDAN CONSTANTIN V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7             7                3             0              17           II

3             CRIŞAN TUDOR V             Școala Gimnazială „Avram Iancu” – ALBA IULIA   URCAN MIHAELA             7             7                1             1              16           III

4             ONEȚ GIULIA     V             Şcoala Gimnazială Nr. 2 – SEBEȘ VASILIANA OANCEA       7             6              1             2                16           III

5             TARCIUC IANIS MIHAI    V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7             6.5                1             0              14.5       M

6             IOANI CĂTĂLIN V             Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          MARINESCU RODICA     7                5             2              0             14           M

7             OLARU IOANA   V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7              7             0                0             14           M

8             BOTEZAN  RAUL ANDREI              V             Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” – AIUD              NITU ANGELA    7                3             1.5          2             13.5       M

9             TRIFAN BIANCA V             Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” –  ALBA IULIA URSU GABRIELA               7             1                3             2              13

10           MIRON ANDREI V             Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – ALBA IULIA         HADA ADRIANA 7             6                0             0              13

11           TÎRZIU BOGDAN ŞTEFAN              V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7                3             2              1             13

12           BUCUR MARIA  V             Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” –  ALBA IULIA URSU GABRIELA               7             3                2             0              12

13           ISPAS CRISTIAN GEORGE              V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7                0             3              1             11

14           TODESCU MĂDĂLINA    V             Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          MARINESCU RODICA                6             2              2             0             10

15           GROSU ŞTEFAN IULIAN V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       4             5                0             0              9

16           BOLEA DRAGOS V             Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”  – ALBA IULIA         HADA ADRIANA 5             4                0             0              9

17           VASIU LARISA MARIA    V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       2             2                3             2              9

18           DAN DENISA ALEXANDRA            V             Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA           LĂNCRĂNJAN OANA   1             6              1             1             9

19           PĂDUREAN M. ANDREAS             V             LICEUL TEORETIC TEIUȘ CĂPRARIU ELENA            7              1             1                0             9

20           POPA  RARES     V             Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” – AIUD              NITU ANGELA   7              2             0                0             9

21           ŞTEFAN PAVEL  V             Şcoala Gimnazială – ŞUGAG        ILEANA NICOARĂ            7             1              0             0                8

22           MACAVEI SONIA              V             Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” – AIUD              NITU ANGELA    4             1                2             1              8

23           STOICA IULIA     V             Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA LANCRANJAN DAFINA   3              3             2                0             8

24           VASIU VASILE    V             Școala Gimnaziala – CÎMPENI      PRUNAR AIDA   7             0             0              1             8

25           ONIGA ALIN       V             Școala Gimnazială „Ion.Pop Reteganu” – SÎNCEL MORARU DELIA 7              0             1                0             8

26           NECHIFOR ALEXANDRA V             Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA PERTA CARMEN               7             0                0             0              7

27           MICLE ANA MARIA         V             Școala Gimnazială „Avram Iancu” – ALBA IULIA   URCAN MIHAELA             4                1             1              0             6

28           GLIGOR GABRIELA          V             Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          LĂNCRĂNJAN OANA                2             3              1             0             6

29           ŞERBĂNESCU MIHAI       V             Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       2             2                1             1              6

30           BALEA ALEX NICOLAE     V             Liceul „Horea, Cloșca și Crișan” – ABRUD               STAN MARCEL   4             1                0             1              6

31           POPA SEBASTIAN            V             Școala Gimnazială „Avram Iancu” – ALBA IULIA   URCAN MIHAELA             2                3             0              0             5

32           BARA GEORGE  V             Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          MARINESCU RODICA     3                1             1              0             5

33           SUSMAN CATALIN          V             Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA PERTA CARMEN               2             1                1             0              4

34           COMANDASU-SOARE ELIZABETH MARY V             Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – BLAJ              ANTONIADE LUCIAN 2             1              1             0             4

35           BUJOR DARIA EVELINA  V             Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          LĂNCRĂNJAN OANA                2             2              0             0             4

36           MUNTEAN ADELINA NICOLETA V             Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – BLAJ              ANTONIADE LUCIAN                2             1              0.5          0             3.5

37           POPA  ALEXANDRU         V             Școala Gimnazială ”Axente Sever” – AIUD             FILIMON MARIA              2                0             1              0             3

38           SÂRBU ALEXIA MARIA   V             Școala Gimnazială „Avram Iancu” – ALBA IULIA   FRĂȚILĂ  MARIA

 

Clasa a VI-a

Nr.crt.   Nume și prenume elev  Clasa     Școala de proveniență  Nume și prenume profesor        S1           S2           S3                S4           TOTAL   PREMIUL

1             MUNTEAN DAVID CRISTIAN       VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7                5             7              5             24

2             GROSU OANA   VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7              7             7                2             23

3             PETRAȘ KEVIN ANDREI  VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7             7                7             1              22

4             COMȘA N. DARIAN NICOLAE      VI           Școala Gimnazială ”Ion Breazu” – MIHALȚ             DAN ROXANA    2.5                6             6              7             21.5

5             BLEANȚ ALEXIA VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia   MARINESCU RODICA     7             7                7             0              21

6             FRĂȚILĂ ADA     VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7              5             1                7             20

7             DOBRA ANA-MARIA       VI           Liceul German  – SEBEȘ  ROXANA BOGDAN          5.5          4              7             0                16.5

8             BLEOCA C. PAUL              VI           Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – OCNA MUREȘ             CRIȘAN DANIELA                1             7              7             1             16

9             CORBEAN TUDOR CIPRIAN          VI           Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – BLAJ              ANTONIADE LUCIAN                0             7              7             1             15

10           CÂRNAȚ ALINA IOANA  VI           Colegiul Tehnic ”Apulum” –  ALBA IULIA ȚIBEA MARIA    0.5          7             7                0             14.5

11           SANTEIU ANDA ȘTEFANA             VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA           MARINESCU RODICA 7             7              0             0             14

12           NICOLAE ALEXANDRA    VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          BOJOR ANA-MARIA                6             1              6             0.5          13.5

13           PUȚAN IULIA NICOLETA VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       1.5          5                7             0              13.5

14           FILIP MARIA VERONICA VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       7             0                4             1.5          12.5

15           ȚÂMPEA RADU VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          MARINESCU RODICA     7                1             4              0.5          12.5

16           HUZU RAREȘ      VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       4              2             3                1             10

17           BELCIU CARLA   VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       0.5          2             7                0             9.5

18           BELEIU GEORGE               VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia   MARINESCU RODICA     2.5                6             1              0             9.5

19           MUNCUȘ TUDOR             VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          BĂRBATU CAMELIA                7             1              1             0             9

20           ȘERBAN DRAGOȘ             VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          BĂRBATU CAMELIA                1             7              1             0             9

21           DOCEA REBECA VI           Școala Gimnazială ”Axente Sever” – AIUD             FILIMON MARIA              0             1                7             0              8

22           OPRINESCU CARMEN    VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Alba Iulia   BOJOR ANA-MARIA        6                2             0              0             8

23           BOUNEGRU IOANA         VI           Școala Gimnazială Avram Iancu” –  ALBA IULIA   URCAN MIHAELA             5.5                0             1              0             6.5

24           HODOR ANDREEA OANA              VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU       1                1             3              1             6

25           GHERMAN – LUMÂNARU ŞERBAN ANDREI          VI            Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU    2.5          1              2             0             5.5

26           BIRIȘ GEORGE ALEXANDRU         VI           Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – BLAJ              ANTONIADE LUCIAN                0             0              5             0             5

27           FELEA DAIANA ALEXANDRA        VI           Liceul „Horea, Cloșca și Crișan” – ABRUD               STAN MARCEL   0.5                3             0              1             4.5

28           RANCA OLESIA  VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          BĂRBATU CAMELIA        0.5                2             2              0             4.5

29           PLESA GEORGE EDUARD               VI           Colegiul Național ”Avram Iancu” – CÎMPENI         BUZGARIU DUMITRU                0             1              1             1             3

30           CIORTEA BOGDAN          VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          BĂRBATU CAMELIA                0             2              0             0             2

31           LOMBREA MIHAIL NICOLAE        VI           Colegiul Național ”Avram Iancu” – CÎMPENI         BUZGARIU DUMITRU                0             1              1             0             2

32           MARCU ALEXIA IOANA  VI           Colegiul Național ”Avram Iancu” – CÎMPENI         BUZGARIU DUMITRU     0                0             0              1.5          1.5

33           DENEȘ EDUARD VI           Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – BLAJ              ANTONIADE LUCIAN      0             0                0             1              1

34           GRIGORE D. RĂZVAN     VI           Școala Gimnazială – BENIC           MAXIM VETURIA             0              0             0                1             1

35           SZABO ROBERT VI           Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” –  ALBA IULIA          BĂRBATU CAMELIA        0                1             0              0             1

36           ANTONIADE l. TUDOR    VI           Liceul Teoretic – TEIUȘ   BĂRBULEȚIU MIHAI

37           MARCU ANDREI NICHOLAS         VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU

38           TUREAN ROBERT SIMONEL         VI           Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              ANCA MIHU

 

Clasa a VII-a

Nr. crt.  Nume și prenume elev  Clasa     Școala de proveniență  Nume și prenume profesor        S1           S2           S3                S4           TOTAL

1             LORINTZ ALEXANDRU    VII          Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             6.5                1.5          2.5          3.5          14

2             MOLDOVAN  CATĂLIN   VII          Colegiul Național „Titu Maiorescu” –  AIUD          MAN SUSANA   7             0                2.5          2              11.5

3             OLARU MARIA  VII          Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             5.5          0.5                3.5          1.5          11

4             TUNSOIU ANTONIA        VII          Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          BOJOR ANA-MARIA                7             1              1             2             11

5             HONDOLA PAUL               VII          Şcoala Gimnazială Nr.3  –  CUGIR              ANDONE CLAUDIU          3             2                3.5          1.5          10

6             CRISTIAN DARIA IOANA VII          Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             5                1             1              1.5          8.5

7             BOGDAN ANA   VII          Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          BOJOR ANA-MARIA        4                0.5          0.5          1.5          6.5

8             NOJA   MARIA  STEFANA              VII          Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Stefan” – ALBA IULIA      Puscas  Mihaela               1.5          0.5          1.5          3             6.5

9             CHENTI LUIZA    VII          Școala Gimnazială ”Avram Iancu”  – ALBA IULIA Urcan Mihaela  2              2             0                2             6

10           COS TUDOR        VII          Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA CRISTEA LUCIANA           0              0             5                1             6

11           ACHIM ANDREI ANTONIE             VII          Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA           LĂNCRĂNJAN OANA   1             1              2             1.5          5.5

12           TOMESCU ANDREEA      VII          Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             2                1             1              1.5          5.5

13           OPREAN IOANA                VII          Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” –  ALBA IULIA SARB ANCA         0.5          2                1             1.5          5

14           MATEICA  OANA              VII          Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” – AIUD              NITU ANGELA    1             0.5                1.5          1.5          4.5

15           MERA MADALINA           VII          Școala Gimnazială  – CÎMPENI    BOTA MARIANA              1              0.5          1                2             4.5

16           PRAINER TANIA MARIA VII          Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – BLAJ              ANTONIADE LUCIAN      0.5                2             1              1             4.5

17           TOMA EDUARD VII          Liceul cu Program Sportiv –  ALBA IULIA CRISTEA LUCIANA           1              1             1                1.5          4.5

18           BRICIU BOGDAN              VII          Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” – ALBA IULIA  SARB ANCA         0.5          1.5                0.5          1.5          4

19           TRIF PAULA MARIA         VII          Liceul „Horea, Cloșca și Crișan” – ABRUD               STAN MAGDA   0.5          0.5                1.5          1.5          4

20           MOGA ANTON IOAN      VII          Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          LĂNCRĂNJAN OANA                1             0.5          0.5          1.5          3.5

21           MĂRGINEAN MĂDĂLINA             VII          Liceul Teolologic Greco-Catolic.„Sf.Vasile cel Mare”-BLAJ             NISTOR RALUCA               0.5          0             1             1.5          3

22           MUNTEANU IULIA          VII          Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiș” –  ALBA IULIA SARB ANCA         0             1                1             1              3

23           RUS ANDREEA   VII          Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          BĂRBATU CAMELIA        0.5                0             0.5          2             3

 

Clasa a VIII-a

Nr. crt.  Nume și prenume elev  Clasa     Școala de proveniență  Nume și prenume profesor        S1           S2           S3                S4           TOTAL

1             GIURGIU COSTIN             VIII         Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          MARINESCU RODICA                7             5.5          3.5          3.5          19.5

2             BOITOR DIANA VIII         Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- BLAJ GHIȚĂ IOAN       7              4.5          4                2             17.5

3             CIRLEA MIHAI    VIII         Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          MARINESCU RODICA     7                6             2              1             16

4             URIEȘU IULIS     VIII         Şcoala Gimnazială ”Ion Mihu”  – VINEREA             ANDONE CLAUDIU          3             7                0             4.5          14.5

5             COSMA TUDOR VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             2             7                1             2              12

6             DAICHENDT IOANA         VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             3                5             1              3             12

7             MUREȘAN SEBASTIAN   VIII         Şcoala Gimnazială  – PETREȘTI    DANIELA NICOARĂ         1              7             0                4             12

8             FIȚ RAREȘ            VIII         Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”  – ALBA IULIA          MARINESCU RODICA     1                6.5          0.5          2.5          10.5

9             CANDREA MONICA         VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1                3             2              3             9

10           DOGAR DARIUS VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             5             2                1             1              9

11           BOGDAN VASILE              VIII         Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- BLAJ GHIȚĂ IOAN       2             3                0.5          2              7.5

12           BOTĂNEL MIRONA          VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1                2             2              2             7

13           DREGHICIU ANA MARIA VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1                4             1              1             7

14           LAȚIU LINA         VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1             3.5                0.5          2              7

15           OLTEAN ROBERT              VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1                3             2              1             7

16           PORUTIU MARIUS           VIII         Școala Gimnazială ”Axente Sever” – AIUD             BALC FLOAREA  1             3.5                0.5          2              7

17           SCHIAU DRAGOȘ             VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1                3.5          0.5          2             7

18           BOTA ROXANA VIII         Școala Gimnazială  –   CÎMPENI  PRUNAR AIDA   0             3             1              2             6

19           DRĂGHICI ALEXANDRU VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             1                1             1              2             5

20           JIAN VALENTIN VIII         Şcoala Gimnazială  – PETREȘTI    DANIELA NICOARĂ         1             2              0             1                4

21           MUNTEAN IUNIA            VIII         Școala. Gimnazială ”Iuliu Maniu” – VINȚU DE JOS              HERMAN LUCIA 0.5                2             0              1.5          4

22           BUCEA ALEXANDRA        VIII         Școala Gimnazială ”Axente Sever” – AIUD             BALC FLOAREA  0             2                0             1.5          3.5

23           SIMIAN CRISTINA            VIII         Școala. Gimnazială ”Iuliu Maniu” – VINȚU DE JOS              HERMAN LUCIA 0                1             0              2.5          3.5

24           OPREAN CRISTIAN          VIII         Colegiul Național „Lucian Blaga” –  SEBEȘ              LILIANA LORINTZ             0                1             1              1             3

25           LEACH MADALINA          VIII         Colegiul National Avram Iancu Campeni STURZA IOANA 1              0.5          0                1             2.5

26           CHITULEA I. FLAVIU EMANUEL  VIII         Școala Gimnazială  –  BENIC         MAXIM VETURIA             0             0                0             2              2

27           VOINA ANDREEA             VIII         Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- BLAJ GHIȚĂ IOAN                                                                     0

28           ZAHARIA CRISTEA            VIII         Școala Gimnazială ”Axente Sever” – AIUD             BALC FLOAREA                                                                0

 

Clasa a IX-a

Nr. crt.  NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI          CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ       PROFESOR LA CLASĂ      S1           S2                S3           S4           TOTAL

1             COJOCARU ANDREI OCTAVIAN  IX            Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  FUIA ANAMARIA        7              7             0             3             17

2             PERȚA RAREȘ IOAN         IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   1.5          7                4.5          2              15

3             DEGEU VLAD      IX            Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  FUIA ANAMARIA             7                2             3              0             12

4             RĂCIANU MARIAN GABRIEL        IX            Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  FUIA ANAMARIA        7              1             0             2             10

5             TOMOIOAGĂ CRISTIAN IOAN     IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   2.5                2             1              2             7.5

6             NEGOIȚESCU ANDREEA IX            Colegiul Naţional ”David Prodan”  – CUGIR          ANDONE  CRISTINA        1                3             3              0             7

7             CIBU CLARA        IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR  2.5          2             1                1             6.5

8             RUS RAREȘ CĂTĂLIN       IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               SANDU CORNEL               2              1             1             1             5

9             TRIF ORIANA MARIA      IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   1             3                1             0              5

10           DAVID GIULIA ANDREEA              IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   2.5                1             1              0             4.5

11           JUGARU DIANA IX            Colegiul Naţional ”David Prodan”  – CUGIR          ANDONE  CRISTINA        0.5          1                3             0              4.5

12           OARGĂ ANDREEA CLAUDIA        IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               BORA DORINEL             3              1             0.5          0             4.5

13           PUIA GABRIEL NICOLAE IX            Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              GHIȚĂ  IOAN      1.5                2             1              0             4.5

14           FURDUI  TUDOR               IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               SANDU CORNEL               1              2             1             0             4

15           LUPEAN OANA ELENA    IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   1             1                1             1              4

16           RAHOVEAN OANA MARIA           IX            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   1                1             1              1             4

17           AVRAM PAULA CRISTINA             IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               SANDU CORNEL               0.5          2             1             0             3.5

18           BUSTAN JEFLEA ŞTEFANIA           IX            Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        PETREA EMILIAN                1.5          2              0             0             3.5

19           MORARIU  MIRABELA-GIORGIANA          IX            Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN MARCEL IOAN     0.5          2              1             0             3.5

20           AVRAM NICOLAE             IX            Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              GHIȚĂ  IOAN      1                2             0              0             3

21           FURCĂ DIANA ANTONIA               IX            Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              GHIȚĂ  IOAN                1             1              1             0             3

22           IANCU  GHEORGHE -AURELIAN IX            Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN MARCEL IOAN                1             1              0             0             2

23           OLAR DARIUS ANDREI   IX            Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  FUIA ANAMARIA                0.5          1.5          0             0             2

24           CIAMA  ANDREEA-ELENA             IX            Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN MARCEL IOAN                0             1              0             0             1

25           ŞERBAN ALEXANDRU     IX            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               BORA DORINEL                1             0              0             0             1

 

Clasa a X-a

Nr. crt.  NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI          CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ       PROFESOR LA CLASĂ      S1           S2                S3           S4           TOTAL

1             RADU-TODOR ALEXANDRU         X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA                7             7              7             0             21

2             JINGA TUDOR    X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               RUSU VALENTINA                7             7              4.5          0             18.5

3             DOBRA NICOLAE ALEXANDRU    X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA                7             7              0             1             15

4             POP COSMINA  X             Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  FUIA ANAMARIA             3                7             3.5          1.5          15

5             BEL LUANA         X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               RUSU VALENTINA                6             2              4.5          0.5          13

6             GHIȘA ALEXANDRU NICOLAE     X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               RUSU VALENTINA        7              1.5          3             1             12.5

7             COJOCARU VALERIA TEOFANA  X             Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  FUIA ANAMARIA        3              7             1.5          0.5          12

8             ŞERBAN GEORGE CRISTIAN         X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA                7             1              2.5          1             11.5

9             BUMBU RĂZVAN VASILE              X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA                0             7              4             0             11

10           TODOR ANDREI PETRU  X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA               2                7             1.5          0             10.5

11           BREAZ PAUL ȘTEFAN      X             Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              CIPARIU CIPRIAN                6             1              2.5          0             9.5

12           IRIMIE CODRUȚ X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA               7             1                1.5          0              9.5

13           BODEA GEORGIANA ALEXANDRA             X             Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        BUZGARIU DUMITRU           5              1             0.5          1             7.5

14           DAN ALEXANDRU            X             Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               RUSU VALENTINA        2              1             1.5          1             5.5

15           POSTOLACHI  BOGDAN-COSTEL X             Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN MARCEL IOAN                0.5          0              4.5          0             5

16           BĂDILĂ TIMOTEI ILIE       X             Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               NICOLAE MOGA               2                0.5          1              1             4.5

17           BOCŞA GEORGIANA       X             Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        BUZGARIU DUMITRU

Clasa a XI-a

Nr. crt.  NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI          CLASA   UNITATEA ŞCOLARĂ       PROFESOR LA CLASĂ      S1           S2                S3           S4           TOTAL

1             MUNTEANU C.V. FILIP   XI            Colegiul Național „Titu Maiorescu” –  AIUD          VÎNTU  IULIAN  1             4                5             7              17

2             GAIŢA ŞTEFAN LUCIAN  XI            Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        BUZGARIU MARIUS, BUZGARIU DUMITRU           2.5          3             3             0             8.5

3             BODEA NICOLAE ALEXANDRU    XI            Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  STĂNILĂ PETRU                1             0              3             4             8

4             BOZDOG RALUCA DELIA               XI            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               BORA DORINEL             0              1             4             0             5

5             AVRAM SORIN  XI            Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  STĂNILĂ DELIA  2             0                1             1              4

6             LAZEA DRAGOȘ BOGDAN             XI            Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               BORA DORINEL             1              2             1             0             4

7             IENEI RAUL ALIN              XI            Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              GHIȚĂ  IOAN      0                2             1              0             3

8             PETRICELE  DANIELA-AURA         XI            Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN  MAGDALENA                2             0              0             1             3

9             DURA  TEODORA-LUIZA XI            Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN  MAGDALENA       0                0             0              1             1

10           ONEȚIU RENDY TIBI        XI            Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               MELITTA NICOARĂ

11           SICOE  IULIA-BIANCA     XI            Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” – ABRUD               STAN  MAGDALENA

Clasa a XII-a

Nr. crt.  NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI          CLS.       UNITATEA ŞCOLARĂ       PROFESOR LA CLASĂ      S1           S2                S3           S4           TOTAL

1             AVRAM BIANCA VERONICA        XII           Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              GHIȚĂ  IOAN                5             1              7             2             15

2             GIURGIU MIHAI XII          Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               SANDU CORNEL                3             6              4             1             14

3             JELER CRISTINA IOANA  XII           Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              GHIȚĂ  IOAN      2                2             7              0             11

4             OPREAN HURDUC ANDREI           XII          Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” – ALBA IULIA  HODOR MARIA                1             5              2.5          2             10.5

5             TOTOIAN MARIUS           XII          Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               SANDU CORNEL               3              1             4             1             9

6             UILĂCAN ROXANA          XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   1             1                2             3              7

7             STÂNEA ALEXANDRU IOAN         XII           Colegiul Naţional ”Inochentie Micu Clain”  – BLAJ              CIPARIU CIPRIAN              2              1             2.5          1             6.5

8             DAVID MIHAI ALIN          XII          Colegiul Naţional ”David Prodan”  – CUGIR          MIHAI  CLAUDIA              4                0             1              0             5

9             BENDEA DANIEL               XII          Colegiul Naţional ”Horea, Cloșca și Crișan”  – ALBA IULIA               RUSU VALENTINA        2              0             2             0             4

10           DRAGOMIR ANDREEA   XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   2             1                1             0              4

11           TOMA LARISSA XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR  1              0             2                1             4

12           BUMBU IULIA DIANA     XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   0             2                0             1              3

13           POPA IOAN ROBERT       XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   2             1                0             0              3

14           MUNTEAN LUANA NICOLETA     XII          Colegiul Național ”Lucian Blaga” – SEBEȘ               PETRU TODOR   1                0             0              1             2

15           BUZGARIU OCTAVIAN   XII          Colegiul Naţional ”Avram Iancu”  – CÎMPENI        STURZA IOANA 0             0                1             0              1

16           BÎRLA IOANA DIANA      XII          Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” – BAIA DE ARIEȘ              BUNEA BĂNICĂ-AUREL

17           ȚÎR ANDREI VIOREL         XII          Colegiul Naţional ”David Prodan”  – CUGIR          MIHAI  CLAUDIA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

loading...