Ziarul Unirea

ISJ Alba a publicat REZULTATELE etapei județene la Olimpiadele de Biologie, Astronomie și Astrofizică

Sâmbătă, 5 martie 2016, s-a desfășurat etapa județeană a Olimpiadelor de Biologie, Astronomie și Astrofizică. Concursul a avt loc la Școala Gimnazială ”Avram Iancu” din Alba Iulia și au participat 73 de elevi din clasele VII-XII, de la mai multe școli și licee din Alba.

ISJ Alba06Iată rezultatele:

ELIT

Rezultatele la Olimpiada de Biologie, clasa a VII-a

Numele şi prenumele elevului                   Unitatea de învăţământ                                            PUNCTAJ        PREMIUL

MUNTEAN A. IONUȚ-VICTOR               Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș    75                              I
DURBACĂ SORIN                                       Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia        72                              II
ISPAS IOAN-ADRIAN                                Şcoala Gimnazială „Axente Sever” Aiud                 67                              III
NICULIȚĂ D. ROXANA-MARIA             Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș     65                             M
MUREȘAN C. MARCUS                            Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș     62                             M
ŞIPOȘ I. ALICE-LARISA                           Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș     62                             M
BOIAN ANDREEA                                      Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia         60
JURCA M. ELLA ALEXANDRA              Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia    60
LĂPĂDUŞ BIANCA                                    Şcoala Gimnazială „I. Agârbiceanu” Alba Iulia       59
PALADE MARIA MAGDALENA             Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni              59
DEMETER C. GEORGIA CRISTINA      Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia    58
OARGĂ ALEXANDRU                              Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia           57
STAN C. ANA ANTONIA                          Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia     57
BĂLŢAT I. ALEXANDRA MARIA          Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia     56
FETEANU G.A. GABRIELA                     Colegiul Naţional „I. M. Clain” Blaj                           55
FUFEZAN I. MIHAI CRISTIAN              Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud                   55
CIUFUDEAN M. TEODORA GABRIELA    Şcoala Gimnazială „Simion Bărnuţiu” Tiur        54
SUCIU C. DELIA-IOANA                         Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș       53
FLOREA ROXANA GABRIELA              Şcoala Gimnazială Singidava Cugir                            52
JUGARIU DIANA                                      Şcoala Gimnazială Singidava Cugir                            52
OHÎI ALEXIA                                             Şcoala Gimnazială Singidava Cugir                            51
COŞ ANDREAS VALERIU                      Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia           50
GRUIAN ANAMARIA COSMINA         Şcoala Gimnazială Singidava Cugir                             50
PALCO A. ALEXANDRU BOGDAN     Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud                     49
GROZA CAMELIA ROXANA                 Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud                   48
TĂNASE TEODORA                                Şcoala Gimnazială „Iosif Pervain” Cugir                     48
PERȚA RAREȘ IOAN                              Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș                     47
DOSZLOP MARK ATTILA                     Şcoala Gimnazială nr. 3 Cugir                                      46
CĂTANĂ PARASCHIVA TEODORA    Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                45
MOGA ADELA                                          Şcoala Gimnazială „Iosif Pervain” Cugir                    45
MICLEA RĂZVAN                                   Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                44
OLTEAN I. CRISTIAN IOAN                Colegiul Naţional „I. M. Clain” Blaj                             44
LUP ANDREI FLORIN                           Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                43
ŞOLEA S. ANDRA                                   Şcoala Gimnazială „Toma Cocişiu” Blaj                      43
BÎRZU PAUL GABRIEL                         Şcoala Gimnazială nr. 3 Cugir                                      38
BUTA ANIELA ŞTEFANIA                    Şcoala Gimnazială Singidava Cugir                             38
BOTA CĂTĂLIN MIHAI                         Şcoala Gimnazială Singidava Cugir                             37
URSA CĂTĂLINA ARINA                      Şcoala Gimnazială nr. 3 Cugir                                      36
MIHEȚ ADRIANA MARIA                    Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                35
ROMANIUC ALINA MARIA                 Şcoala Gimnazială nr. 3 Cugir                                      33
FĂLĂDĂU I. IOANA MARIA                Şcoala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud                   ABS.

Rezultatele la Olimpiada de Biologie, clasa a IX-a

Numele şi prenumele elevului             Unitatea de învăţământ                                                     PUNCTAJ    PREMIUL

PAVEL ANCA DIANA                           Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud                            86                     I
OARGA I.D. ADRIANA MARIA          Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia    65                     II
LEBA N. GABRIEL IOAN                     Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia    60                    III
NEMEŞ MARIA NATALIA                   Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud                            60                    III
MIHACEA V. MARIA GEORGIA        Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia     58
HOLOM IOANA                                     Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud                             55

Rezultatele la Olimpiada de Biologie, clasa a X-a

Numele şi prenumele elevului            Unitatea de învăţământ                                                         PUNCTAJ    PREMIUL

SAVIN G.C. NICOLAE                         Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia          80                      I
NARIȚA RAFAEL IOAN                     Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                               73                       II
MORAR PAUL MIHAI                        Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud                                  60                      III
BĂLĂȘEL IONUŢ                                 Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia                  56                       M
MUREȘAN ALEXANDRU                  Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia                  55                       M
BONCUȚ ANDREEA                           Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                                 52
COTOARĂ FLORIN VALENTIN       Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud                                   52
ŞERBU F.D. ANDRADA MARIA      Colegiul Naţional „I. M. Clain” Blaj                                              52
ŞULUŢIU M. TUDOR CRISTIAN    Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia            51
BALU N.D. ANDRA MARIA              Colegiul Naţional „I. M. Clain” Blaj                                             45
DAN MARIA                                         Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia                   42
CIOBANU I. IOANA-SOFIA              Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia            41
BERINDEI VALENTINA                   Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                                 38
BERINDEIE IOANA                           Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                                 37

Rezultatele la Olimpiada de Biologie, clasa a XI-a

Numele şi prenumele elevului                Unitatea de învăţământ                                                       PUNCTAJ    PREMIUL

PRAȚIA-ARON M.L. DIANA-IOANA    Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia         95                I
CURCAN M.R. MIHAI-ALEXANDRU   Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia        88                II
CREȚIU F. FLORINA-LUMINIȚA          Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia       78                 III
BOER M.A. ARMAND                               Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia        74                 M
PAMFILOIU BIANCA MARIA                 Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș                                  68
COMŞA V. ANTONIA LUCIA                   Colegiul Naţional „I. M. Clain” Blaj                                          61
GHERMAN V.E. SEBASTIAN-EMANUEL   Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia 58
COȘCIUG VICTORIA                                  Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni                            56
BĂRBOIU AMALIA                                     Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir                                28

Rezultatele la Olimpiada de Biologie, clasa a XII-a

Numele şi prenumele elevului                Unitatea de învăţământ                                                   PUNCTAJ    PREMIUL

BÎRJAC V. RADU-ALEXANDRU           Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia    85                   I

Rezultatele la Olimpiada de Astronomie și Astrofizică

Numele şi prenumele elevului            Clasa    Unitatea de învăţământ                               Punctaj
ROŞCA C. MĂLINA                              senior    Colegiul National HCC, Alba Iulia            24.00
MONDOC ROBERT                             senior    Colegiul National I.M. Clain, Blaj              14.75
POP DIANA ALEXANDRA                 senior    Colegiul National I.M. Clain, Blaj              14.50

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice

Primăria Sebeș continuă procedurile reabilitarea şi revitalizarea Parcului Arini. Licitația pentru proiectare a fost publicată în sistemul de achiziții publice… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba a fost RENOVATĂ pentru iubitorii de carte, cu dizabilități

Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba este instituția publică de cultură care are rolul de a gestiona documente și baze de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

13 ianuarie: Exponatul lunii la Muzeul Național al Unirii din Alba Iulia. Depozitul de bronzuri de la Gâmbaș

Miercuri, 13 ianuarie 2021, ora 1100, la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia va fi vernisat exponatul lunii ianuarie: Depozitul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

A prezentat polițiștilor un permis de conducere italian, care se presupune că este fals. Tânăr din Lunca Mureșului, CERCETAT de polițiști

Polițiștii din Ocna Mureș au oprit, în data de 11 ianuarie, un tânăr din comuna Lunca Mureșului, care a prezentat… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

67 de persoane sancționate de către polițiștii din Alba pentru nerespectarea măsurilor și normelor de protecție împotriva COVID-19. Activățile de verificare ale IPJ Alba continuă

Continuă activitățile Inspectoratului de Poliție Județean Alba în vederea verificării modului în care se respectă prevederile Legii nr 55 din… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Meciurile de baraj de la Cugir, Galtiu și Ocna Mureș, cu spectatori! Noile măsuri, anunțate de președintele Iohannis

Printre măsurile de relaxare anunțate, în cursul zilei de joi, de către președintele Klaus Iohannis se numără și redeschiderea stadioanelor,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Veteranul de război Gheorghe Tamaș din Daia Română, sărbătorit la 98 de ani de reprezentanți ai Armatei Române și oficialități

Veteranul de război Gheorghe Tamaș din Daia Română a fost omagiat la împlinirea venerabilei vârste de 98 de ani de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Nevoie URGENTĂ de donatori la Centrul de Transfuzie Alba: Ce grupe de sânge au stoc insuficient

Centrul de Transfuzie Sanguină Alba face un apel către cetățenii județului, pentru a dona de urgență sânge, în special cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro