Infracțiuni rutiere pe șoselele din județul Alba: Șoferi beți sau cu vehicule neînmatriculate, depistați de polițiști
Polițiștii din județul Alba au depistat în trafic, 4 șoferi care conduceau aflându-se sub influența băuturilor alcoolice, sau cu autovehicule neînmatriculate.
La data de 6 februarie 2021, în jurul orei 00.40, polițiștii din Alba Iulia l-au depistat pe un bărbat de 50 de ani, din comuna Șibot, în timp ce conducea un autoturism, pe Bulevardul Revoluției din Alba Iulia, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,73 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 06 februarie 2021, în jurul orei 18.50, polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Jidvei l-au depistat pe un bărbat de 47 de ani, din comuna Șona, în timp ce conducea un autoturism, pe raza comunei, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,56 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 06 februarie 2021, în jurul orei 22.30, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Blaj l-au depistat pe un tânăr de 28 de ani, din comuna Cergău, în timp ce conducea un autoturism, pe raza comunei, fiind sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării conducătorului auto cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,93 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
La data de 06 februarie 2021, polițiștii Secției 4 de Poliție Rurală Ocna Mureș l-au depistat pe un bărbat de 36 ani, din Ocna Mureș, în timp ce conducea, pe strada Mihail Kogălniceanu din oraș, un moped neînregistrat în circulație.
Față de conducătorul auto, cercetările sunt continuate pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
31 iulie | BebeBiblioteca la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba: „Stabilirea limitelor versus răsfățul în educația copiilor”, tema atelierului de parenting
31 iulie | BebeBiblioteca la Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba: „Stabilirea limitelor versus răsfățul în educația copiilor”, tema atelierului de parenting Miercuri, 31 iulie 2024, vă dăm din nou întâlnire la BebeBiblioteca, atelierul de parenting organizat de Consiliul Județean Alba și de Biblioteca Județeană „Lucian Blaga” Alba, coordonat de psihoterapeutul Adina Drimbe, care va avea […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Opinii - Comentariiacum 5 ore
30 iulie| Ziua internațională a prieteniei: Cum a ajuns să fie celebrată această sărbătoare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
29 iulie: Ziua Imnului Național. Istoria celor șase imnuri, de la constituirea statului român modern
-
Ştirea zileiacum 5 zile
VIDEO | Nicușor Stanciu, căpitanul României, a primit placheta de onoare a ISU Alba: ”Sunt mândru și onorat să mă aflu aici! Nu vă zic cel mai bun să câștige, pentru că toți sunteți învingători”
-
Curier Județeanacum 3 zile
Molnar Bianca, albaiulianca șefă de armă, pe arma Geniu, a Școlii Militare de Maiștri Militari și Subofițeri „Basarab I” din Pitești. Ce medie a avut absolventa
-
Ştirea zileiacum 5 zile
UPDATE | ACCIDENT MORTAL la Cisteu de Târnavă: Un bărbat de 46 de ani a decedat, în urma unei coliziuni între un autocamion și două autoturisme