FOTO: Polițiștii locali din Alba Iulia deszăpezesc trotuarele din oraș

În decursul zilei de 27 februarie 2018, 15 polițiști locali din Alba Iulia și-au îndreptat atenția spre o mai bună circulație și siguranță a cetățeniilor, deszăpezind trotuarele de pe Strada Ardealului, cele din Piața Alessandria, din Piața Iuliu Maniu și alte zone din oraș.

Conform ISU ALBA, astăzi 27.02.2018, între orele 10.00 și 18.00 a fost instaurat codul galben, care vizează ninsori moderate cantitativ, intensificări ale vântului și viscol. Echipajele Poliției Locale fac tot posibilul să vină în ajutorul locuitorilor din Alba Iulia pentru a fluidiza traficul pietonal, și nu numai.

În tot acest timp, echipaje ale Poliției Locale patrulează, verifică și sancționează comercianții care nu respectă legea și nu curăță zăpada din fața spațiului comercial, în baza HCL 299/2006, mod HCL 138/2007.

Poliția Locală Alba Iulia roagă cetățenii care observă o încălcare a legii pe raza Municipiului Alba Iulia să contacteze serviciul Poliției Locale la numărul de telefon 0258 989.

Biroul de presă al Poliției Locale Alba Iulia

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

9 Comentarii

Corleone 27 februarie 2018 at 13:33

Foarte bine! Vor norma de hrana … sa munceasca! Amenzi stiu sa dea daca nu e maturata zapada de pe spatiul public din fata imobilului privat … hai sa amendam si noi primaria!

#amendamPrimaria

albaiulian 27 februarie 2018 at 13:35

La munca cu „putorile” din Politia Locala Alba Iulia ca sa vada cat de greu se castiga banul provenit din munca fizica !

CIUFU 27 februarie 2018 at 13:51

Ce vă mai place vouă (putorilor), care staţi în faţa unui telefon sau al unui computer, să analizaţi venituri şi să împroşcaţi cu noroi în nişte oameni care pur şi simplu îşi fac datoria.
Păcat.
E libertate de exprimare şi cum am spus, sunteţi mari şi tari, în faţa unui telefon sau al unui computer……..

albaiulian 27 februarie 2018 at 14:03

Pai deaia vreti voi bai „CIUFULE” sa taiati/limitati libertatea de exprimare si sa ne arestati pe astia care stam in spatele telefonului sau a computerului si va „jignim”… Asta este visul si dorinta voastra suprema.

inzapezitul 27 februarie 2018 at 15:37

pentru unii nu este bine nici cand muncesti. critica tot acei //harnici// care nu lucreaza nicaieri dar sunt foarte// pregatiti// in toate domeniile exprimandu-si pe unde pot si ei frustrarile….

Marta 27 februarie 2018 at 22:33

Bine ca vreți sa știți ce comerciant nu curăță trotuarul, dar șoselele cine le curăță, băi polițiștilor închipuiți? Întrebați șeful dacă mai circulam și noi normal in orașul asta de doi lei, dar cu primar de 15000

Eu 28 februarie 2018 at 2:34

Avem asistati sociali desi locuri de munca sunt,cand si unde sunt pusi la treaba de primarie ca nu i vede nimeni!?!

Costel 28 februarie 2018 at 6:58

Asa le mai scad burdihanele!!!

CIUFU 1 martie 2018 at 16:29

SE PARE CA MI SA SUBTILIZAT NUMELE, CURAJOSULE NU AI GASIT ALT NUME?
ASTE E ULTIMA MEA POSTARE, ITI DORESC SUCCES CIUFULE NOU.