FOTO| Peste 300 de sportivi și antrenori din Alba Iulia, premiați de Primărie pentru rezultatele din 2019

Mai mult de 300 de sportivi și antrenori din Alba Iulia au fost premiați de Primărie, pentru rezultatele obținute la competițiile din 2019.

Astăzi a avut loc ceremonia de premiere a sportivilor și antrenorilor cu performanțe deosebite în anul competițional 2019. Respectând normele de siguranță și distanțare socială 302 sportivi și antrenori au primit din partea adminsitrației locale diplomele și premiul acordat prin Hotărârea Consiliului Local nr. 235/2020. Fondul total de premiere a fost de 65.150 lei.

ELIT

„Azi, eliberăm pista, ringul sau terenul și umplem doar podiumul. O zi dedicată campionilor, din orice sport, de orice vârstă. Lor și antrenorilor. Premierea sportivilor din Alba Iulia a început. În condiții normale, ne-am fi strâns mâinile și ne-am fi îmbrățișat. Dar dincolo de măști și salutul „pumn în pumn” am fost onorat și bucuros să premiez, în numele orașului, sportivii cu rezultate deosebite”, a declarat Voicu Paul, Viceprimarul cu atribuții de primar al municipiului Alba Iulia.

LISTA SPORTIVILOR ȘI ANTRENORILOR PREMIAȚI

Nume Prenume Suma(lei) Ramura sportivă Structura sportivă la care este legitimat Rezultate obținute
RODEAN ANA MARIA 500 ATLETISM C.S. UNIREA ALBA IULIA CN marș 20km – loc.1 individual și pe echipe; CN cros 8 km – Fniala – loc.5 individual și loc 2 pe echipe; CN marș 10 km – Finala – loc.1 individual și pe echipe,
ACATRINEI MIHAELA 500 ATLETISM C.S. UNIREA ALBA IULIA CN marș 20km – loc.2 individual și loc 1 pe echipe; CN cros 8 km – Fniala – loc.8 individual și loc 2 pe echipe; CN marș 10 km – Finala – loc.2 individual și loc 1 pe echipe,
IUȘCO FLORENTINA CRISTINA 300 ATLETISM C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CM Universitar lungime – loc 3;CN Universitar lungime loc 1
BOTA DENISA 200 ATLETISM C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CN Universitar 800 m loc 3
JID GEORGIANA 250 ATLETISM LPS/C.S.UNIREA ALBA IULIA CN marș Iarnă Finala 20km – loc.3 individual; CN marș Finala Senioare 20km – loc 3; CN Școlare 10 km marș – loc 3
AVRAM GABRIEL MIHAI 300 ANTRENOR ATLETISM LPS/C.S.UNIREA ALBA IULIA
PAȘTIU DENISS EDUARDO 200 HALTERE/POWERLIFTING LPS/CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN Jun II – loc.3 individual
BUCIUMAN CĂTĂLIN 300 POWERLIFTING C.S. UNIREA ALBA IULIA CN Power lifting  jun.I–4 loc.1; CM Juniori și Tineret loc 4
TAT CARLOS 200 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN Power lifting echipat  jun.II– loc.1; CN Power lifting clasic jun.II– loc.1
PAȘTIU NICOLAE 300 ANTRENOR BOX C.S. UNIREA ALBA IULIA
DĂRĂMUȘ ANDREI VASILE 250 BOX C.S. UNIREA ALBA IULIA CN Box Seniori– loc.2
MOLDOVAN DANIEL 200 BOX C.S. UNIREA ALBA IULIA CN Box Seniori– loc.3
FRĂȚILĂ IOAN 300 ANTRENOR HALTERE/POWERLIFTING LPS/C.S.UNIREA/CS ZAMOLXIS ALBA IULIA
MIRCEA RĂZVAN 300 JUDO LPS ALBA IULIA CN U14-  loc.1; CN Ne WazaU14 loc2
TOMA ȘTEFAN 300 ANTRENOR JUDO LPS ALBA IULIA
SIBIȘAN ALEXANDRU 200 JUDO C.S. UNIREA ALBA IULIA Finala CN U16 – loc.3
DINU CRISTIAN 300 ANTRENOR JUDO C.S. UNIREA ALBA IULIA
DINU ALIN 300 ANTRENOR JUDO C.S. UNIREA ALBA IULIA
ONIȘOR PAUL 200 JUDO C.S. UNIREA ALBA IULIA CN Euroregional U11 , U15– loc.1
GRECU ADRIAN SORIN 200 JUDO C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU JUDO LOC 3
SAVA DENISA 250 JUDO C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU JUDO LOC 2
BOGDAN LAURA ALEXIA 300 JUDO C.S. UNIREA ALBA IULIA CN Euroregional U11 , U15– loc.1; CN JUDO NE Waza U16F– loc.1, Cupa Speranțelor – loc 1, Cupa Onești – loc 1
REMETE MIREȘTEAN DARIA IOANA 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN CADEȚI – LOC 1 și 2, CN ȘCOLAR 4 LOC 1 și 3 LOC 3
BUDA ALEXANDRU 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN CADEȚI – LOC 3, CN ȘCOLAR 2 LOC 1
STÂNCEL LUKAS 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN CADEȚI – LOC 1, CN ȘCOLAR 5 LOC 3
ENESCU ARMAND 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR 2 LOC 1 , 3 LOC 2 și 3 LOC 3
COMȘA ALEXANDRU 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR LOC 1 și 2 LOC 2
GHEORGHIU AYAN 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR LOC 1 și LOC 2
ȘIMON ROBERT 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR LOC 1 și LOC 2
MARC ALBERT 300 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR LOC 1 și LOC 2
KRISBAI ROBERT 250 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR 2 LOC 3
ȘUȘMAN CĂTĂLIN 250 ÎNOT LPS ALBA IULIA  CN ȘCOLAR 2 LOC 3
LUCA CRISTIAN 250 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN ȘCOLAR 2 LOC 3
SÂRB ALECSANDRA 200 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN ȘCOLAR, LOC 3
HÎRCEAGĂ MIRUNA 200 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN ȘCOLAR , LOC 3
SÂRBU ELENA 200 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN ȘCOLAR, LOC 3
ZAYADNA ISMINA 200 ÎNOT LPS ALBA IULIA CN ȘCOLAR, LOC 3
BOB DANIELA 300 ANTRENOR ÎNOT LPS ALBA IULIA
BOB NICOLAE 300 ANTRENOR ÎNOT LPS ALBA IULIA
STOICA IULIA 300 BASCHET LPS ALBA IULIA
LĂNCRĂNJAN GEORGE 300 ANTRENOR BASCHET LPS ALBA IULIA
URIAN VALENTIN 300 ANTRENOR BASCHET LPS ALBA IULIA
DEGAN PAUL IOAN 300 DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA Finala CN CLASA C  – loc.1, Finala CN CLASA D – LOC 1
PAȘCA MONICA DENISA 300 DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA Finala CN Seniori – loc1
SÎRBU ANDRADA MARIA 300 DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA Finala CN CLASA D – LOC 1
GIOSAN FLAVIUS NICOLAE 200 DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA Finala CN Clasa Hobby – loc 3
SUARDI GIULIA 200 DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA Finala CN Clasa Hobby – loc 3
IONESCU IONUȚ 300 ANTRENOR DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA
IONESCU BIANCA LAURA 300 ANTRENOR DANS SPORTIV CS LIFE IS DANCE ALBA IULIA
AVRAM LAURENȚIU 300 POWERLIFTING C.S. UNIREA ALBA IULIA CN  seniori/luniori  I – loc.1, CN împins din culcat clasic – loc1,  Finala CN împins din culcat clasic Master – loc 1
VÎLCU NICU 250 HALTERE C.S. UNIREA ALBA IULIA Finala CN juniori – 3loc.2
NĂSTASE IONUȚ 200 HALTERE C.S.UNIREA ALBA IULIA Finala CN juniori – 3loc.3
CATARAMBĂ ALEXANDRU 300 POWERLIFTING CS UNIREA ALBA IULIA CM JUNIORI II – loc 1, CE JUNIORI II – loc 1, CN de powerlifting seniori/luniori  I –3 loc.3  /4 loc.1
TURUS DANIEL 250 POWERLIFTING C.S. UNIREA ALBA IULIA CN de powerlifting seniori/tineret – loc.3  /4loc.2
FESTEU DARIUS EMILIAN 250 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN de powerlifting luniori  II – loc.2
IRIMIE ANDREI 300 POWERLIFTING CS UNIREA  ALBA IULIA CN de powerlifting seniori echipat – loc 1, CN SENIORI ÎMPINS DIN CULCAT ECHIPAT – loc 1
PAȘTIU CRISTINA 200 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN de  seniori echipat/juniori echipat – loc.3  /loc.3
DICU IULIA 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN de luniori  II clasic – loc.1
CIOFLICĂ ANDREI 300 POWERLIFTING CS UNIREA  ALBA IULIA CN de  seniori echipat – LOC 1, CN de  seniori echipat open IPF – LOC3
CAZACU ALEXANDRU 250 POWERLIFTING CS UNIRE ALBA IULIA CN juniori împins dinculcat echipat – loc 2
ANDONE CĂLIN 200 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN de  seniori echipat – loc 3, CN de  seniori echipat împins din culcat – loc 3
SUFLEȚEL MIHAI 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN juniori împins din culcat CLASIC – loc 1
POPA MIHAI 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN juniori echipat – loc 1
FLOCA MĂLINA 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN juniori împins dinculcat echipat – loc 1,
BALOG ALEXANDRU 250 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN juniori echipat – loc 2
TOACSAN MIHAI 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN juniori clasic – loc 1
BALOG DARIUS 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN echipat special olympics – loc 1, Cn împins din culcat special olympics – loc 1,
CRIȘAN RADU 300 POWERLIFTING CS ZAMOLXIS ALBA IULIA CN juniori clasic – loc 1
PĂNĂZAN OVIDIU 300 ANTRENOR POWERLIFTING C.S.UNIREA/CS ZAMOLXIS ALBA IULIA
IACOB BRIANA DANIELA 200 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.1
FAUR ILINCA MIRUNA 200 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- 2loc.1
RUS DAVID 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.3
ROMAN FLAVIUS 200 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.1
TODESCU DAVID 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.2
MAIER DENIS 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.3
CÎMPEAN ANDREI 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.2
LĂCĂTUȘ MARIO 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.2
FLORIAN MIHNEA 200 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.1
LUCA DAVID 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.3
BERNSCHUTZ DAVID 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.2
PETRAȘ BOGDAN 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.2
IOSA ANDREI 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.3
IOSA CĂTĂLIN 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.3
CORNEA COSMIN 150 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.1
CRISTEA PAUL 200 KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA CN de Karate Kyokushin IFK ROMÂNIA- loc.1
CĂLUGĂRU ROXANA 200 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN SENIORI FINALA  – loc 3
PRUNARU MĂDĂLINA 300 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN JUNIORI FINALA – 2 loc 1
GLĂVAN ELVIS 300 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN JUNIORI FINALA –  loc 1, loc 2
CSORTAN GEORGIANA 250 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN CADEȚI FINALA – 2 loc 3
LUȚĂ GIULIA 250 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN CADEȚI FINALA –  loc 2
MARTIN ALEXANDRU 250 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN COPII FINALA – loc 2, loc 3
SUTA ARIANA 200 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN COPII FINALA –  loc 3
GHINEA ARAMIS 200 ARTE MARȚIALE KARATE FOREVER ALBA IULIA CN COPII FINALA – loc 3
MOLDOVAN ALIN 200 TAEKWONDO WT C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU TAEKWONDO WT loc 3
BOLAGE ALEXANDRU 250 TAEKWONDO WT Club Revolution Academy Alba Iulia CE DE COPII – loc 2, Campionatul Balcanic de copii – loc 3
CETEAN EDUARDO 300 TAEKWONDO WT Club Revolution Academy Alba Iulia Cupa României jun. Mici – loc 1
FARA ALEXANDRU 300 TAEKWONDO WT Club Revolution Academy Alba Iulia Cupa României jun. Mici – loc 1
STRĂUȚ ȘTEFAN 300 ANTRENOR KARATE-ARTE MARȚIALE CS BUDO APULUM ALBA IULIA
BĂLUȚĂ IOAN SIMION 300 ANTRENOR KARATE-ARTE MARȚIALE ACS KARATE FOREVER ALBA IULIA
CĂRĂMĂȘAN ELISABETA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
PĂTRAȘCU ADELINA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
CRISTEA ANA MARIA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
TOTH KINCSO 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
GHERMAN OANA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
CRISTEA ALEXIA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
ALBU KARINA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
NOVĂCEAN AMALIA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
PINTEA MĂDĂLINA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
SERLUCEANU VALERIA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
GOLOVENKO RAMONA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
SVIDCHI MARIA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
SANDRAC ANASTASIA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
TATARLI ELENA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
BOGDAN ANA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
VÂRTOSU DOROTEA 200 POLO CSM UNIREA ALBA IULIA CN JUNIOARE II – loc 3
POCOL OVIDIU 300 ANTRENOR POLO CSM UNIREA ALBA IULIA
OJOG DARIA 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA Concurs Internaț. Echipe – loc 1
BÂRLUȚ RĂZVAN 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN JUNIORI – loc 1
DĂRĂMUȘ COSMIN 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN JUNIORI PERECHI – loc 2
RITEA ANDREEAS 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN JUNIORI PERECHI – loc 3
BAGHIU REBECA 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA Concurs Internaț. Echipe – loc 2
GÂRNEAȚĂ DRAGOȘ 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA Concurs Internaț. Echipe – loc 1
GHIUȘAN ANDREI 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA Concurs Internaț. Echipe – loc 1
BAGHIU ABIGAIL 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA Concurs Internaț. Echipe – loc 2
ALEXANDRU VIOREL 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA Concurs Internaț. Echipe – loc 1
CIȘMAȘ ADELINA 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN JUNIORI PERECHI – loc 2
ROMCEA DARIA 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN JUNIORI PERECHI – loc 3
TISLER CORIOLAN 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN INDIVIDUAL loc 2
PIRTICĂ ANDRADA 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA CN JUNIORI PERECHI – loc 1
GÂRNEAȚĂ MONICA 300 ANTRENOR BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA
NEGHIU GEORGIANA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
ADAM NICOLETA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
CHIRILĂ DENISA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
IOSA ARIANA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
BOCĂNICIU ROXANA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
DRĂGAN GEANINA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
NUȚIU IULIA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
TIRSINA MARINELA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
DRÎMBĂREAN CRISTINA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
OLARIU ANDREEA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
PÂRVU ALEXANDRA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
CIULEA ANTONIA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
DRĂGOI REGHINA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
OLTEAN MARIA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
STĂNESCU DIANA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
MÂRZA MĂDĂLINA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
CONSTANTINESCU MARIANA 200 FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I CN DE FUTSAL – loc 3
COSTEA CĂTĂLIN 300 ANTRENOR FOTBAL FETE ACS STUDENT SPORT ALBA I
POP DRAGOȘ 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
STANCIU SERGIU 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
ONACĂ ADRIAN 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
GLIGOR BOGDAN 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
JOLDEȘ PAUL 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
HOREICIUC SERGIU 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
IONICESCU BOGDAN 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
OPRIȚA NARCIS 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
PETRESC ALEXANDRU 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
NEGREA ANDREI 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
DAVID ANDREI 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
CÂRNAȚ NICOLAE 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
DOBOȘ ALECSANDRU 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
BLOJ ERWIN 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
IONICĂ OCTAVIAN 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
OLARU MARCEL 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
GHIȘA NICOLAE 250 FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918 CNU DE FOTBAL – loc 2
URSU VASILE EMIL 300 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI C.S.UNIV 1DECEMBRIE 1918
MĂRGINEAN ALESIA 300 TENIS DE CÂMP TENIS CLUB SUN ALBA IULIA Internațional championship of Romania Tennis Europe U14 – loc 1, și multe turnee câștigate
MANU DAVID 300 TENIS DE CÂMP TENIS CLUB SUN ALBA IULIA Finala CNI U14 – loc 1, Finala CE echipe – loc2
SOCACIU MIRCEA 300 ANTRENOR TENIS DE CÎMP TENIS CLUB SUN ALBA IULIA
RADU GHEORGHE 300 ANTRENOR TENIS DE CÎMP TENIS CLUB SUN ALBA IULIA
BULGARU MIRIAM 500 TENIS DE CÂMP DIMAMO BUCUREȘTI În anul 2019 a disputat 70 de partide din care a obținut 42 e victorii și 28 înfrângeri. În luna octombrie 2019 ocupa locul 360 WTA
COSTACHI MIHNEA 500 ȘAH CS Politehnica Iași / CSM UNIREA ALBA IULIA A cîștigat multe turnee internaționale, în anul 2019 și la începutul anului 2020 s-a reușit tranferul acestuia la CSM Unirea Alba Iulia, postură din care va reprezenta și promova municipiul Alba Iulia atât pe plan național, cât și internațional.
ILEANĂ GEORGE 250 ȘAH Colegiul Național “Horea Cloșca și Crișan” Olimpiada Națională a Sportului Școlar – loc 2
BUCERZAN MARIANA 300 ANTRENOR ATLETISM C.S. UNIREA ALBA IULIA
ANGHEL MARIUS 300 ANTRENOR ORIENTARE C.S. UNIREA ALBA IULIA
NICOLESCU – ȘEUȘAN LUCIAN 300 PREPARATOR SPORTIV/ANTRENOR MAESTRU C.S. GREEN FIT  ALBA IULIA/NSL PERFORMANCE GYM ALBA IULIA Pregătirea fizică a sportivilor din diferite ramuri de sport
CIOCA ILIE 500 ATLETISM SPORTIV VETERAN
GUȘAT EMILIA 500 ATLETISM SPORTIV VETERAN
SUFLEȚEL EMIL 500 ATLETISM SPORTIV VETERAN
SUFLEȚEL MARGARETA 500 ATLETISM SPORTIV VETERAN
SZAKACS EMERIC 500 TENIS DE CÂMP SPORTIV VETERAN
LAZAR OVIDIU 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
DRAGAN ANGEL 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
DRAGHICI GABRIEL 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
RAUL BARLOG 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
MOLDOVAN ANDREI 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
MAHARA IONUT 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
BALSAN RADU 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
HORSA LAURENTIU 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
MACARIE RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
ERIK SOOS 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
DAVID ALEXANDROAIE 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
BORSAI ROBERT 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
BANCU NICOLAE 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
ROSU ANDREI 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
MARIAN RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
SERBAN NICIU 150 FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOCUL 1
KALANYOS ALEXANDRU 200 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA
SANTOMA ALEX 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
JURJ FLORIN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
MARGINEAN GHEORGHE 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
LAUTARU CRISTIAN 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
HAJ PAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
BACSI ALEXANDRU 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
CHIRALY ALEXANDRU 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
BARDEA ANDREI 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
AVRAM RAZVAN 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
VLAD RUSU 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
RUS BOGDAN 100 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI A1 LOC 2
RUSU MARCEL 200 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA
POP DRAGOS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
GHENESCU SORIN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
PASCU ALEXANDRU 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
ONET DARIUS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
DAVID VASILE 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
MOLDOVAN ANDREI 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
DASCALESCU MIHAI 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
JURCA DENIS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI   B1 LOCUL 1
PAULETI RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
JURJ EMIL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
BABA RAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
CRISTEA MIHAI 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
DODOC STEFAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
HADA TUDOR 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
DANILA CALIN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
MITRAN TIMOTEI 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
MIHNEA BALAZS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
MARCU DANIEL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
SEBASI MARIUS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
TALNAR RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
FLOREA RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 1
SICOE ROBERT 200 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA
MIRON RAZVAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
SUNZUIANA RAUL 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
VULPE DAVID 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
MISSIOS MATEI 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
LAZAR LUCA 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
CRACIUN DENIS 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
SZAKACS RAZVAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
GLIGOR DENIS 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
MOS MIHAI 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
BRAN SEBASTIAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
DREGHICIU CRISTIAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
BUMBU CRISTIAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
PANDOR ROBERTO 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
NICOLA MATEI 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
MIHAILESCU ROBERT 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
CLEPAN RAZVAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
CUTEAN RAZVAN 100 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI C LOCUL 2
SELAGEA CIPRIAN 200 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA
FERENCZ DANIEL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
MOGA CARLOS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
COROIU ANDREI 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
CHINDE DRAGOS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
DODA ALEXANDRU 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
MUNTEAN CATALIN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
BABA ROBERT 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
BORZA DARIAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
RUJA ANDREI 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
STANCIU RARES 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
BLAGU LUCAS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
NEGREA DANIEL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
MIHALTAN RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
HADA BOGDAN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
PAULETI ALIN 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
GIURCA DANIEL 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
DREGHICIU LUCAS 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
NISTOR ALEXANDRU 150 FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA  CJ JUNIORI D LOCUL 1
MANEA MIHAI 200 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA
NICIU HORATIU 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
PONORAN DAVID 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
HORSA DARIUS 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
SIBISEAN RAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
BOCANICIU RAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
BEEAN ANDREI 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
BABIN VLAD 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
TARAU LUCIAN 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
VONAS RADU 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
OTEL RAZVAN 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
GRAUR ALEX 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
MICLEA RAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
ALEXA RAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
GLIGOR DENISA 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
GHENESCU RAUL 150 FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA  CJ JUNIORI E LOCUL 1
BRAN GHEORGHE 200 ANTRENOR FOTBAL BĂIEȚI ACS OPTIMUM ALBA IULIA
GRADINARU TUDOR 300 JUDO LPS ALBA IULIA CN U15 – MEDALIE ARGING CAT. +73KG; CN NE WAZA U15 – MEDALIE DE BRONZ +66 KG; CAMPIONATUL BALCANIC U15 – LOC 5
ZINCA ALIN IONUT 300 ORIENTARE CS UNIREA ALBA IULIA MEDALIE DE BRONZ LA JOCURILE MONDIALE MILITARE; TRIPLU CAMPION AL EUROPEI DE SUD-EST; 6 MEDALII DE AUR LA CAMPIONATELE NAȚIONALE SENIORI
BOGYA TAMAS 200 ORIENTARE CS UNIREA ALBA IULIA 1 MEDALIE DE ARGING ȘI 3 DE BRONZ LA CAMPIONATELE NAȚIONALE – SENIORI
OROSAN IOANA 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA
CRISTORIAN DENIS 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA
ZAHARIE DIANA 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA
DARAMUS ROBERT 200 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA
OROSAN MARIUS 300 BRIDGE AS BRIDGE CLUB ALBA IULIA
DAVID ANDREI 150 SCHI UNIVERSITATEA 1 DEC 1918 CNU SLALOM URIAS – LOCUL 3
SUCIU ADRIANA 150 SCHI UNIVERSITATEA 1 DEC 1918 CNU SLALOM – LOCUL 3
BOGDAN BOGDAN 150 SNOWBOARD UNIVERSITATEA 1 DEC 1918 CNU – LOC 1
TOMA ALEXANDRA 150 SNOWBOARD UNIVERSITATEA 1 DEC 1918 CNU – LOC 3
SIMON SORIN 300 ANTRENOR ATLETISM UNIVERSITATEA 1 DEC 1918
PETROVICI GABRIEL 300 ANTRENOR SCHI/SNOWBOARD UNIVERSITATEA 1 DEC 1918
RUSU RAZVAN GHEORGHE 300 ANTRENOR FOTBAL/JUDO UNIVERSITATEA 1 DEC 1918
DEHELEAN-MIH MIHAELA 300 CULTURISM CS UNIREA ALBA IULIA MEDALIE BRONZ – CATEGORIA +45
VLAS MIHAELA 500 ANTRENOR ATLETISM CS UNIREA  ALBA IULIA

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419