FOTO: Elevii și profesorii performeri premiați la Aiud în cadrul evenimentului ”Gala Performerilor”

Joi, 7 decembrie, începând cu ora 13:00, în sala Ion I.C. Brătianu, au fost premiați elevii care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții.

În cadrul evenimentului ”Gala Performerilor”, elevii aiudeni și profesorii îndrumători ai acestora au fost recompensați cu premii și diplome de excelență, în semn de recunoaștere a meritelor și a efortului depus și pentru perseverența dovedită în competiția cu performerii altor comunități.

Vom enumera, mai jos, elevii și profesorii care au primit recunoașterea administrației aiudene:

1. Muntean Eden Natan, profesor îndrumător Groza Sorin Septimiu, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Informatică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Informatică – premiul I;

2. Munteanu Filip, profesor îndrumător Vîntu Iulian, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Matematică – medalie de bronz, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I; ;

3. Bâlc Horea, profesor îndrumător Rusu Ionaș, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I;

4. Iura Lucia Maria, profesor îndrumător Gâlea Gabriela Anamaria, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Română – Lingvistică – premiul I;

5. Pavel Anca, profesor îndrumător Costan Zamfira, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Biologie – premiul I;

6. Morar Paul Mihai, profesor îndrumător Fulea Sorina Diana, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Chimie – mențiune specială, Olimpiada Județeană de Chimie – premiul I;

7. Bocăniciu Andreea Maria, profesor îndrumător Caizer Daniela, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Psihologie – premiul I;

8. Dancea Ioana Diana, Olar Cristina Gabriela, Moldovan Bianca Alexandra, profesor îndrumător Caizer Daniela, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Argumentare, Dezbatere și Gândire Critică ”Tinerii Dezbat” – premiul I;

9. Șuteu Luz Maria Milogros, pregătire independentă, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Limba Spaniolă – premiul II și Olimpiada Județeană de Limba Spaniolă – premiul I;

10. Csegezi Katalin, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul II;

11. Kolumban Pál, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I și Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiu special, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I, profesor îndrumător Lázár Emőke,

12. Leopold Beata, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;

13. Molnar Julia Monika, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;

14. Konya Virág, profesor îndrumător Kovács Kinga, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;

15. Basa Laura, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Limba și Literatura Maghiară – premiu special;

16. Kürti Gergő, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul III și premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

17. Kürti Márk, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – premiul special și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

18. Gudor Noémi, profesor Lőrincz Ildikó, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Națională de Religie Reformată – mențiune și Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

19. Kónya Csenge, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie Reformată – premiul I;

20. Filimon Maria Adriana, profesori îndrumători Ienei Csilla și Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Națională Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiu de participare și Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiul I;

21. Oltean Alexandru, profesor îndrumător Filimon Ildiko, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Fizică – premiul I;

22. Bota Paula, profesor îndrumător Ioan Casandra, Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba Engleză – premiul I;

23. Ispas Bogdan, profesor îndrumător Păiuși Mădălina, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană Tehnologică – premiul I;

24. Macavei Sonia, profesor îndrumător Petruț Anișoara, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I;

25. Botezan Raul, profesor îndrumător Petruț Anișoara, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I;

26. Popa Rareș, profesor îndrumător Petruț Anișoara, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Matematică – premiul I.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...