Florin Roman a câştigat procesul cu Mircea Hava

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Vicepreşedintele PNL Alba, Florin Roman a prezentat vineri, 30 martie, în cadrul conferinţei de presă a liberalilor din Alba sentinţa instanţei – definitivă şi irevocabilă – prin care Primăria Alba Iulia este obligată ca în termen de trei zile de la pronunţare să îi pună la dispoziţie liberalului contractul  „desecretizat” pe care administraţia albaiuliană l-a încheiat cu Grup Corint, firma ce reabilitează Cetatea Vauban.

 „Azi o să formulez cererea, anexez sentinţa şi aştept răspunsul. O să închiriez o dubiţă, că vor fi ceva acte de cărat. Dacă nici de această dată primarul Mircea Hava nu face public contractul, probabil o să răspundă atunci albaiulienilor ce are de ascuns” a spus Roman. (N.I.T.)

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT

PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

31 Comentarii

Un sustinator PP DD Te felicit Florine 30 martie 2012 at 15:37

Te felicit Romane si da-i si lui…..un martisor…ca sa plece de pe tarlaua albaiuleana.E destul cu asta !

vanPersie 30 martie 2012 at 18:10

apai daca esti sustinatopr pp-dd chiar ai zis totul despre tine..adica 0 barat.asa ca parerea ta este la fel de buna ca si emisiunile interminabile a conducatorului partidului pe care il susti, adica 0.

bubulina atomica 30 martie 2012 at 20:45

vanPersie tu sti ca atomicul roman si cu bubulino ppdd comsa au pus-o deo bomba ,sa-l arunce in neant pe hava .Si hava face pe nestiutorul (m-am gandit ca face pe prostul, dar am gresit) ,si sub scutul antiuselistsi ppddist le serveste in naivitatea lor grenada cu efect intarzaiat ,efectul fiind atomic pentru ei.

km0 30 martie 2012 at 15:40

Foarte bine! Transparenta in astfel de contracte este vitala pentru Alba Iulia!

Aurelian 30 martie 2012 at 15:45

Bravo Florinel, ai mai facut „o frectie”, la un picior de lemn!

Val Vartej 30 martie 2012 at 17:28

…zise Aurelian, din latrina portocalie (neavand alta replica!) si mai lua unu cald si proaspat!

Aurelian 30 martie 2012 at 17:31

De mult mi-am dat seama ca Piticul Atomic, lucreaza la Cooperativa Munca in Zadar!

vanPersie 30 martie 2012 at 18:15

gg Aureliane..in traducere pt pitul galben good game Aureliane

Costel* 30 martie 2012 at 19:55

@ Aurelian securist pup-portocaliu, sigur vei suna crucisatorul ca sa faca un „referendum” ca toate contractele facute de domnul Hava si care 99% sunt secrete sa fie desecretizate in anul 2074 si atunci toti portocalii vor fi multumiti, inclusiv Szabo-ul corintic.

cristi 31 martie 2012 at 14:33

mai mucosule, iar dau de tine prin ziarul asta?

YAYA 30 martie 2012 at 15:46

Felicitari Domunule Roman,incet incet aratam albaiulienilor cine i-a condus pana acum!

Besnik 30 martie 2012 at 16:13

Nu stiu de ce a tinut secret pana acuma, poate ascunde ceva. Dar orice contratct incheiat de primarie ar trebui sa fie pulib pentru toti cetatenii municipiului. La urma urmei din banii nostri traieste municipiul, si isi trage Hava salariul.

vanPersie 30 martie 2012 at 18:12

nimeni nu le-a tinut secret..au fost sedinte de consiliu local si dezbatere publica daor ca noi nu ne sincisim sa mergem la aceste dezbateri dar vrem ca dupa aceea sa ni se dea totul pe tava..asa ca avem noi o suspiciune.pai gandeste-te ce ar fi daca s-ar cere ca toate contractele facute de primarie sa le vada unu sau altu..ar fi debandada..dar piticul galben nu-si da seama de treaba asta.

sandu 30 martie 2012 at 18:45

Domnule Roman, nu stiu ce cautati in politica din Alba, sunteti de mare anvergura, ar trebui sa fiti la Stasbourg, Casa Alba … Sunteti penibil si asa o sa piarda USL alegerile in Alba. Cu personaje ca Atanasiu, Fulea, Florin Roman ….. Lasati-ne in pace !

mr 30 martie 2012 at 20:30

Dupa ce am vazut fluturasul de campanie mincinos al lui Atanasiu constat cu stupoare o mare disperare a liberalilor.

cetateanul88 30 martie 2012 at 22:59

Un mare caracter.Un politician de viitor.Hava e istorie deja!!

Aurelian 31 martie 2012 at 10:02

Auzi ma, ori esti tampit, ori esti pupincurist, ori esti Piticul Atomic, cum Dracu, caracterizezi un psihopat, ca si un „mare caracter”, nuvezi ca nu ii mare nici de inaltime, ca cum nu a mai avut un frate, ca sa-i puna 2 pe buletin, nu i-o dat militia decat o „jumatate de buletin”!

Costel* 31 martie 2012 at 15:11

Mult iubite @ Aurelian de si ai o FB calificare securista se pare ca nu ai aflat ca mult iubitul nostru Primar Hava a fost putin pe la adormitul Antenescu sa ceara casa si masa, iar domnul Hava a primit un raspuns foarte corect care suna cam asa … drumul spre casa si masa PNL-ista in judetul Alba trece pe la Eutanasiu si pe la Piticul Atomic. Spuneam eu ca incep sa fuga mustele de la haznaua portocalie, dar vad ca vrea sa-si ia zborul ditai … „vulturul” …

Aurelian 31 martie 2012 at 23:42

@Costele, in primul rand nu am vrut sa-ti raspund la o asemenea minciuna nerusinata! Dragul meu cine il are pe Hava are voturile Albei-Iulia si ale Jud. Alba, iar daca este adevarat ce vrei sa spui tu, ca Hava ar fi apelat la Cr(et)in Antonescu, si ca acesta l-ar fii trimis la Eutanasiu si Piticul Atomic, atunci Antonescu, ori nu stie cum sta pe judete, ori ii cretin de-a binelea. Despre Piticul Atomic, si Eutanasiu, eu ii cred psihopati, si ca sa fiu mai convingator dau descrierea psihopatului, facuta de un psihiatru celebru:

-Conform primei descrieri sistematice a psihiatrului Hervey M. Cleckley(1941) de la Medical College din Georgia, psihopatia consta intr-un set de caracteristici si comportamente. La prima vedere fermecatori, psihopatii fac de obicei o prima impresie buna si arata o normalitate remarcabila. Sunt egocentrici, necinstiti si nedemni de incredere, iar uneori au comportamente iresponsabile aparent fara alt un motiv decat pentru distractie. In mare masura lipsiti de vina, empatie si iubire, au ocazional si superficial relatii de prietenie si iubire.

In mod curent,psihopatii isi cauta scuze pentru comportamentul lor nesabuit si imoral, dand vina pe altii. Foarte rar invata din greselile lor si au dificultati in a-si stapani impulsurile. Cei mai multi psihopati sunt barbati, motivele pentru aceasta diferentiere pe baza sexului fiind inca necunoscute.

Fara sa surprinda, psihopatii sunt suprareprezentati in inchisori; studiile arata ca aproximativ 25% dintre bolnavii internati primesc diagnosticul de psihopatie. Totusi,cercetarile mai sugereaza ca un numar semnificativ de psihopati ar putea sa existe printre noi in viata de zi cu zi. Unii cercetatori speculeaza ca “psihopatii de succes” detin pozitii importante in societate, in politica, afaceri si divertisment.

In 1976, antropologistul Jane M. Murphy, pe atunci la Universitatea din Harvard,a descoperit un grup restrans de inuiti care obisnuiau sa se descrie ca “oameni care mint, inseala repetat, fura si care profita sexual de femei, persoane care nu dau atentie mustrarilor si care sunt intotdeauna scutiti de pedepse mari. Cand Murphy a intrebat care ar fi comportamnetul grupului fata de un astfel de om, ei i-au replicat: “Cineva l-ar impinge pe gheata cand ceilalti nu sunt atenti”.

Cred ca cei 2 se inscriu perfect in descrierea de mai sus!

Aurelian 31 martie 2012 at 23:53

A nu se confunda Psihopatii cu Psihoticii, Psihoticii sunt impulsivi, pe cand psihopatii, sunt destul de linistiti!

Costel* 1 aprilie 2012 at 0:00

Stimate domn @ Aurelian se pare ca dumneavoastra sunteti ceva mai departe de sursele de informatii de si prgatirea dumneavoastra specifica ar trebui sa aduca intodeauna informatii sigure si rapide … sigur pe surse … iar frumosul tratat de psihiatrie merita sa-l prezentati studentilor de la universitate ungureasca de medicina din „Marosvasarhely”.

Aurelian 1 aprilie 2012 at 16:29

Florinel, asta te-a invatat la Colegiul National de Aparare, sectia Informatii, cu care te lauzi?

cetateanul88 30 martie 2012 at 23:06

Un sfat de la mine domnule Roman, daca imi permiteti.Nu ascultati ce vorbesc rautaciosii,frustratii pt ca nu este adevarat.Va respect

un cetatean 31 martie 2012 at 10:34

este foarte simplu de ce nu sunt facute publice aceste contracte. sunt cu DEDICATIE si au trecute niste sume derizorii.un alt exemplu este cimitirul minicipal. suma pe care o da firma corona primariei pe AN este pana in 10.000 lei.asta inseamna 8-900 lei/luna.aceasta suma este in jur de 10% din incasarile firmei corona,atentie PE O LUNA! asa ca nu m-as mira sa vedem ca firma grup corint da pe an cam tot cat da firma corona.curat murdar domnilor de la primarie.

goethe 31 martie 2012 at 19:27

tineti-o tot asa domnule Roman!tabarati pe ei si rupeti-i!

momaie 1 aprilie 2012 at 0:09

Domnule Aurelian nu cred caeste cazul sa dati dvs. diagnostice….nu cred ca aveti calificarea necesara….va rog nu mai jigniti niste oameni exceptionali…poate daca ati ajunge sa il cunoasteti pe Florin Roman ati vedea ce fel de om este…..eu cred ca cel cu probleme sunteti dvs. si nu Roman.

Aurelian 1 aprilie 2012 at 16:40

Nu am pus diacnostic, mi-am exprimat convingerea, cu privire la niste persoane publice, si am prezentat parerea unui mare psihiatru, care a studiat mult timp acest tip de boala psihica de bordline. A nu se intelege ca cei 2 sunt nebuni, nu nu sunt nebuni, dar, nici nu sunt sanatosi. Nu sunt nici macar o exceptie in viata publica si politica. Au naturaleta de a induce in eroare, si sansa de a fii judecati cu partinire, asta pana cand lumea isi va da seama, cat de distrugatoare pentru societatea umana, sunt actiunile acestor „psihopati de succes”, pe termen lung. Crah-ul financiar datorat unui „balon bursier”, din SUA ANILOR 1929-1933, si aceasta criza financiara, datorata „balonului imobiliar”, au fost de fapt „operele” acestor „psihopati de succes”, recrutati sa conduca marile concerne financiare!

Costel* 1 aprilie 2012 at 21:07

@ Aurelian toate diagnosticele date de dumneavoastra unor personaje mai mult sau mai putin dili ma fac sa cred ca dumneavoastra aveti o problema … asta e toti securistii, „securisti” scosi din sistem cand nu mai au cui sa livreze informatii sau nu mai gasesc vreun cuuur de pupat dau in … „dambla” … asta e … urmeaza rapa …

Aurelian 1 aprilie 2012 at 21:38

@Costele nu te simti in apele tale, cand te gandesti ca un nebun va conduce in partid?

Costel* 1 aprilie 2012 at 21:44

Exemplu cel mai pertinent este „cosasul” Boc saracul, numai ca adevaratul conducator PDL este nea Base … asa ca ai dreptate fiecare partid cu conducatorul sau si fiecare conducator cu calitatile enumerate de dumneavoastra.

Ai dracului de nenorociti anti-schimbari 1 aprilie 2012 at 11:25

Ba portocaliu ,,vanPersie,,si alci pupicuristi PDL bata-va al de sus vreti sa mai conduceti mult ????Jos cu voi si altii la condus !hai PP DD JOS cu cei care au nenorocit poporul roman !